Hejda pomohl k výhře Columbusu v Coloradu, Vokoun nezabránil porážce Floridy

NEW YORK

Hokejový obránce Jan Hejda přispěl svým prvním gólem v sezóně k vítězství Columbusu 4:2 na ledě Colorada a za předvedený výkon byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Druhým úspěšným českým střelcem ve čtvrtečních utkáních NHL byl útočník Nashvillu Martin Erat, jenž v 50. minutě pečetil výhru Predators 3:1 nad Edmontonem.

Columbus si v Denveru počínal nekompromisně a Hejda v čase 36:48 zvyšoval už na 4:0. Domácí sice ještě před druhou přestávkou i s přispěním Milana Hejduka snížili, v poslední části se ale dokázali prosadit jen jednou a hosté náskok bezpečně uhájili. "Dlouho jsme vedli pouze o gól, nedovolili jsme ale Coloradu skórovat. To bylo velice důležité," podotkl po zápase gólman Columbusu Fredrik Norrena, který pomohl k vítězství 30 úspěšnými zákroky.

Český brankář Tomáš Vokoun držel dlouho naději Floridy v domácím duelu s Ottawou, nakonec ale dvakrát kapituloval v poslední třetině a Senators si dovezli z jihu USA vítězství. Panteři vedli od 15. minuty gólem Ballarda, Heatley ale pět minut po začátku třetí části zavelel k obratu, který dokonal o dalších pět minut později Kelly. "V téhle lize se nedá s jedním vstřeleným gólem myslet na vítězství. Měli jsme víc šancí, ale pokud je neproměníme, nemůžeme myslet na body," durdil se po utkání kouč Floridy Pete DeBoer.

Stamkos se trefil poprvé v NHL

Edmonton i díky asistenci Aleše Hemského dokázal stáhnout dvoubrankový náskok na ledě Nashvillu, Erat ale naděje Oilers deset minut před koncem utkání zadusil. Predátory tentokrát podržel spolehlivým výkonem gólman Pekka Rinne, který v letošní sezóny zasáhl jen do jednoho utkání a během 14 minut inkasoval tři góly. Kouč Barry Trotz nicméně finského gólmana neváhal proti Edmontonu postavit a Rinne důvěru oplatil 27 úspěšnými zákroky. "V tom prvním zápase na něm patrná přemíra snahy. Proti Edmontonu jej uklidnila parádní zákrok po brejku soupeře," líčil po zápase Trotz.

Obránce Jaroslav Špaček asistoval u dvou gólů Buffala v duelu s Tampou Bay, víc branek ale domácí nevstřelili a z vítězství 5:2 se radovali hosté. Dvěma přesnými zásahy se v dresu Lightning blýskla jednička letošního draftu Steven Stamkos, který si připsal vůbec první branky v NHL. "Odehráli jsme skvělý zápas. V posledních utkáních jsme se zvedli a předvádíme úplně jiný hokej než v úvodu sezóny," rozplýval se osmnáctiletý talent.

Série Rangers pokračuje, Crosby nedohrál ve Phoenixu

V parádních výkonech pokračují v úvodu sezóny hokejisté New Yorku Rangers, kteří ve čtvrtek porazili Atlantu. Desáté vítězství v novém ročníku zámořské soutěže ale celku z Manhattanu zajistil až v závěru třetí třetiny obránce Girardi. "Hrajeme dobře, ale dopouštíme se chyb, které musíme odstranit," prohlásil nekompromisně po utkání kouč Rangers Tom Renney. Tým z Manhattanu si připsal čtvrtou výhru v řadě

Nedařilo se naopak hokejistům Pittsburghu, kteří prohráli na ledě Phoenixu 1:4. Penguins šli do poslední třetiny jen s jednobrankovou ztrátou, ale už bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho, který závěrečný díl proseděl kvůli zatím blíže nespecifikovanému problému jen na střídačce. A Kojoti absence největší hvězdy Pittsburghu dokonale využili a vstřelili další dvě branky. Dvě asistence zaznamenal v dresu Phoenixu Zbyněk Michálek.

Buffalo - Tampa Bay 2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
Branky: 12. MacArthur (Špaček), 40. Vanek (Špaček) - 10. a 35. Stamkos, 11. J. Jokinen, 20. Malone, 34. Ranger. Zásahy brankářů: Miller 40/35 - Kölzig 31/29. Diváci: 18 690. Hvězdy zápasu: Stamkos, Lecavalier, Ranger (všichni TB).
New York Rangers - Atlanta 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 13. Näslund, 47. Žerděv, 54. Girardi - 5. Vjač. Kozlov, 51. Little. Zásahy brankářů: Lundqvist 29/27 - Lehtonen 33/30. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Žerděv, Lundqvist, Mara (všichni NYR).
Philadelphia - New York Islanders 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 16. a 65. J. Carter, 8. Knuble - 11. Guerin, 53. Hilbert. Zásahy brankářů: Biron 36/34 - MacDonald 28/25. Diváci: 18 227. Hvězdy zápasu: Carter, Biron (oba PHI), MacDonald (NYI).
Florida - Ottawa 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 15. Ballard - 46. Heatley, 51. Kelly. Zásahy brankářů: Vokoun 31/29 - Auld 26/25. Diváci: 13 567. Hvězdy zápasu: Auld, Neil (OTT), Ballard (FLA).
Nashville - Edmonton 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 10. Hornqvist, 22. S. Weber, 50. Erat - 24. Souray (Hemský). Zásahy brankářů: Rinne 28/27 - Garon 25/22. Diváci: 11 294. Hvězdy zápasu: Weber, Rinne, Suter (všichni NSH).
Minnesota - Montreal 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Burns - 5. Bouillon, 23. Markov (Lang). Zásahy brankářů: Harding 21/19 - Price 29/28. Diváci: 18 568. Hvězdy zápasu: Price (MTL), Johnsson, Miettinen (oba MIN).
St.Louis - Carolina 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 51. T. Ruutu. Zásahy brankářů: Mason 29/28 - Ward 19/19. Diváci: 17 860. Hvězdy zápasu: Mason (STL), T. Ruutu (CAR), Oshie (STL).
Colorado - Columbus 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky: 39. Stastny (Hejduk), 59. Arnason - 2. Brassard, 29. Chimera, 34. A. Murray, 37. Hejda. Zásahy brankářů: Raycroft 14/10, Budaj 3/3 - Norrena 32/30. Diváci: 14 945. Hvězdy zápasu: Brassard, Hejda, Norrena (všichni CLS).
Calgary - Boston 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 23. Phaneuf, 39. Cammalleri, 46. Boyd - 7. Bergeron, 53. Wheeler. Zásahy brankářů: Kiprusoff 31/29 - Thomas 38/35. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Phaneuf, Cammalleri (oba CGY), Chára (BOS).
Phoenix - Pittsburgh 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 38. a 60. Doan (na druhou Z. Michálek), 28. O. Jokinen (Z. Michálek), 55. Porter - 29. Šatan. Zásahy brankářů: Bryzgalov 28/27 - Fleury 29/26. Diváci: 15 178. Hvězdy zápasu: Doan, O. Jokinen, Reinprecht (všichni PHX).
Los Angeles - Vancouver 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. D. Sedin, 19. Raymond, 33. Wellwood, 47. Pyatt. Zásahy brankářů: LaBarbera 18/14 - Luongo 28/28. Diváci: 13 652. Hvězdy zápasu: Luongo, H. Sedin (oba VAN), Brown (LA).
San Jose - Detroit 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 28. Marleau, 30. McGinn (Plíhal), 31. Clowe (M. Michálek), 47. Pavelski - 21. Marián Hossa, 60. Rafalski. Zásahy brankářů: Nabokov 27/25 - Conklin 33/29. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: McGinn, Setoguchi, Marleau (všichni SJ).