Maratón samostatných nájezdů prohrál Anaheim, jeho sérii ukončil Vancouver

NEW YORK

Hokejisté Vancouveru byli úspěšnější v pátečním maratónu samostatných nájezdů na ledě Anaheimu. Zápas skončil i po prodloužení 6:6 a rozhodnout musely penalty. Až gól švédského beka Öhlunda ve třinácté sérii znamenal ukončení pětizápasové vítězné série Kačerů. Ve druhém pátečním duelu porazilo Chicago i díky jedné přihrávce Martina Havláta 5:2 Dallas.

Anaheim sice dokázal v poslední minutě vyrovnat divoký zápas proti Vancouveru, v sérii třinácti samostatných nájezdů byli úspěšnější hosté. Rozhodující gól vstřelil švédský veterán Mattias Öhlund, který tak ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Kačerů.

Pětistý zápas v NHL si zapamatuje gólman Roberto Luongo, který nejprve šestkrát inkasoval, pak ale chytil 12 ze 13 samostatných nájezdů a jubilejní duel zakončil vítězně. Domácí vedli 2:0, pak ale pětkrát v řadě inkasovali.

Třemi zásahy během 100 sekund vyrovnali, ale po druhé trefě Berniera v zápase zachraňoval prodloužení Perry. Domácí forvard v zápase zaznamenal pět kanadských bodů. Dva góly Teemu Selänneho posunuly finského veterána na 20. místo historických tabulek střelců, kde je společně s legendárním Guy Lafleurem.

Mladíček Kane vedl ofenzívu Chicaga

Nadějný útočník Chicaga Patrik Kane byl klíčem pátečního vítězství Jestřábů nad Dallasem. Jednička loňského draftu  nejprve přihrála na vyrovnávací gól Camu Barkerovi, poté sama po pasu Martina Havláta skórovala a nakonec připravila branku pro dalšího beka Brenta Sopela.

Chicago doma v aktuálním ročníku ještě v základní hrací době nepoznalo hořkost porážky. “Musíme ale také začít vyhrávat venku,“ řekl po utkání novinářům Kane, jenž letos v 10 zápasech nasbíral 12 bodů (6+6).

Chicago - Dallas 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Barker, 19. Kane (Havlát), 34. Sopel, 54. Ladd, 56. Byfuglien - 7. Eriksson, 28. Ott. Zásahy brankářů: Chabibulin 23/21 - Stephan 32/27. Diváci: 21 212. Hvězdy utkání: Kane, Barker, Sopel (všichni CHI).
Anaheim - Vancouver 6:7 po sam. nájezdech (2:1, 3:4, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. a 38. Selänne, 9. S. Niedermayer, 36. Montador, 36. Pronger, 60. Perry - 13. a 49. Bernier, 35. a rozhodující nájezd Öhlund, 28. Kesler, 32. Burrows, 36. Bieksa. Zásahy brankářů: Giguere 13/9, Hiller 16/14 - Luongo 37/31. Diváci: 16 704. Hvězdy utkání: Perry, Selänne (oba ANA), Bernier (VAN).