Češi v dresu Toronta zastínili v gólové přestřelce ty z Montrealu

NEW YORK

Devět gólů nabídl sobotní zápas NHL, ve kterém na sebe narazily dva odvěcí kanadští rivalové - Toronto a Montreal. Z výhry 6:3 se nakonec radovali domácí a výrazně jim k tomu dopomohli čeští obránci Tomáš Kaberle s Pavlem Kubinou. Oba si připsali po dvou bodech. Canadiens naopak k bodovému zisku nepomohly ani přesilovkové branky Roberta Langa a Tomáše Plekance.

Kubina si připsal již třetí branku v sezóně a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Dařilo se i Michailu Grabovskému, který si připsal rovněž dva body za branku a asistenci. Navázal tak na předchozích šest utkání, ve kterých ke dvěma přihrávkám přidal i šest branek. Toronto tak přerušilo sérii tří proher v řadě a konečně se raduje z vítězství.

Černou kaňkou na výhře Toronta byl surový zákrok hostujícího Kostopoulose na Mika Van Ryna. Domácí zadák byl zezadu vražen na mantinel a několik minut zůstal s tržnou ranou na hlavě ležet na ledě. Kostopoulos za svůj faul vyfasoval trest do konce utkání, Van Ryn podle klubových lékařů nebude trenérům minimálně měsíc k dispozici.

Sýkora rozhodl v nájezdech

O zisku dodatečného bodu pro svůj tým rozhodl na půdě New Yorku Islanders pittsburghský útočník Petr Sýkora. Tučňáci ještě na konci druhé třetiny prohrávali o dvě branky, skóre ale přesto dokázali srovnat a dotáhli zápas až do samostatných nájezdů. V nich dokonal obrat právě Sýkora, který byl jediným úspěšným penaltovým exekutorem.

Zejména v závěrečné třetině se Ostrované dostali pod drtivý tlak hostů, kteří je přestříleli v poměru 18:1! Islanders třetí třetiny vůbec nezvládají, o vítězství v nich přišli už počtvrté z pěti posledních zápasů.

Prospal zažil úspěšný návrat do Philadelphie

Vydařený návrat do Philadelphie, se kterou v loňském ročníku dokráčel až do semifinále Stanley Cupu, zažil v dresu Tampy Bay Václav Prospal. Blesky sice po první třetině prohrávali 0:1, po první přestávce ale nejprve srovnal Jussi Jokinen, vítězný gól pak ještě před druhým odchodem do šaten obstaral Prospal, který se stejně jako Kubina trefil potřetí v sezóně.

Složité časy zažívá Florida, která prohrála ve Phoenixu 1:4 a připsala si již šestou ztrátu v řadě. K bodům Panterům nepomohl ani Tomáš Vokoun, který pochytal třicet pět střel. Hrdinou duelu byl finský útočník Olli Jokinen. Bývalý hráč Floridy, kde strávil sedm sezón, zaznamenal branku a asistenci.

Výtečné výkony podává v brance Vancouveru Roberto Luongo. Kapitán Canucks dovedl v sobotu svůj tým k výhře 2:0 nad Minnesotou a už potřetí v řadě vychytal nulu. Jeho neprůstřelnost nyní činí už 201 minut a osm vteřin.

Boston - Buffalo 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 18. Wideman, 23. Kobasew, 28. Savard - 11. Connolly. Zásahy brankářů: Fernandez 33/32 - Miller 40/37.  Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: Kobasew, Wideman, Fernandez (všichni BOS).
Toronto - Montreal 6:3 (1:0, 3:3, 2:0)
Branky: 9. a 32. Hagman (na druhou Kubina, T. Kaberle), 22. Grabovskij, 37. Antropov, 42. Kubina (T. Kaberle), 57. Ponikarovskij - 25. Lang, 30. Plekanec, 33. Koivu. Zásahy brankářů: Toskala 20/17 - Price 41/35.  Diváci: 19 512.
NY Islanders - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Weight, 29. Jackman, 35. Hilbert - 23. a 57. Kennedy, 37. J. Staal, rozhodující nájezd Sýkora. Zásahy brankářů: MacDonald 32/29 - Sabourin 22/19. Diváci: 14 303. Hvězdy utkání: Kennedy, Sýkora, Hilbert (všichni PIT).
Philadelphia - Tampa Bay 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 18. Briere - 28. J. Jokinen, 34. Prospal. Zásahy brankářů: Biron 22/20 - Smith 36/35. Diváci: 19 412. Hvězdy utkání: Smith, Recchi (oba TB), Carle (PHI).
Washington - NY Rangers 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 10. Laich, 18. Poti, 60. Sjomin - 47. Voros. Zásahy brankářů: Johnson 29/28 - Lundqvist 27/25.  Diváci: 17 948. Hvězdy utkání: Johnson (WSH), Lundqvist (NYR), Gordon (WSH).
Columbus - Calgary 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Chimera, 23. Brassard (Hejda), 29. Malhotra - 22. Iginla. Zásahy brankářů: Mason 23/22 - McElhinney 28/25.  Diváci: 14 088. Hvězdy utkání: Mason, Brassard, Malhotra (všichni CLB).
Colorado - Nashville 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 36. Tucker. Zásahy brankářů: Budaj 26/26 - Ellis 20/19.  Diváci: 18 007. Hvězdy utkání: Budaj, Hensick, Hejduk (všichni COL).
Phoenix - Florida 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 38. a 57. Boedker (na druhou Hanzal), 31. Mueller, 46. O. Jokinen - 14. Zedník. Zásahy brankářů: Bryzgalov 27/26 - Vokoun 39/35.  Diváci: 14 807. Hvězdy utkání: Jokinen, Boedker, Yandle (všichni PHX).
Detroit - New Jersey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. a 31. Marián Hossa, 45. Maltby - 25. Parise. Zásahy brankářů: Osgood 25/24 - Weekes 31/28. Diváci: 20 066. Hvězdy utkání: Hossa (DET), Parise (NJ), Osgood (DET).
Los Angeles - St. Louis 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Branky: 4. Kopitar, 28. Frolov, 39. Preissing, 52. Doughty, 59. Brown - 42. McDonald, 54. Berglund, 59. Boyes. Zásahy brankářů: Ersberg 27/24 - Legace 30/26, Mason 0/0.  Diváci: 17 182. Hvězdy utkání: Frolov, Kopitar, Brown (všichni LA).
Vancouver - Minnesota 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 14. Salo, 58. D. Sedin. Zásahy brankářů: Luongo 29/29 - Bäckström 29/27.  Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Luongo, Kesler (VAN), Koivu (MIN).
San Jose - Dallas 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Boyle, 60. Marleau - 44. Eriksson. Zásahy brankářů: Boucher 24/23 - Turco 33/31.  Diváci: 17 496. Hvězdy utkání:  Marleau, Boyle, Boucher (všichni SJ).