Rozsíval pomohl brankou k výhře Rangers

NEW YORK

Český hokejový obránce Michal Rozsíval pomohl brankou k výhře New Yorku Rangers proti městskému rivalovi New Jersey Devils. Rozsívalova branka ve dvojnásobné přesilovce znamenala vyrovnání na 1:1 a odstartovala na ledě Devils obrat v utkání.

Skóre zápasu otevřel k radosti domácích diváků Travis Zajac, který doklepl za Lundqvistova záda střelu od modré, kterou švédský brankář pouze vyrazil. Vyrovnání na sebe nechalo čekat přesně dvacet minut. V přesilovce 5:3 zakončil obléhání branky Devils tvrdou střelou Michal Rozsíval a vyrovnal. Tato branka rozjela osmiminutovou smršť, v níž Jezdci rozhodli o své výhře, když se jim podařilo čtyřikrát skórovat. Rangers nakonec porazili New Jersey 5:2.

Podobnou brankovou lavinu viděli diváci v Buffalu, které hostilo St. Louis. Hned třikrát se totiž v úvodních šesti minutách mohlo radovat téměř 17 tisíc domácích fanoušků. Skóre otevřel krásnou střelou do růžku Adam Mair. Poté se prosadili také Connolly a Prominville. Hosté se sice pokusili v průběhu zápasu o zdramatizování, prohru 3:4 se jim však odvrátit nepodařilo.

Pod taktovkou ruských hokejistů Sjomina a Ovečkina dokráčeli Capitals k zisku všech bodů na ledě Caroliny. Uzdravený navrátilec a největší hvězda Washingtonu Alexander Ovečkin otevřel skóre utkání už v šesté minutě. Jeho krajan a jmenovec Sjomin o dalších pět minut později náskok hostů zvýšil. Carolina sice zásluhou Scotta Walkera snížila, ale to bylo ze strany Hurricanes vše. Capitals zvítězili 5:1.

Buffalo - St. Louis 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky: 3. Mair, 5. Connolly, 6. Pominville, 44. Tallinder - 15. Perron, 24. Berglund, 49. Stempniak. Zásahy brankářů: Miller 33/3 - Legace 7/3, Mason 25/1. Diváci: 18 690.
New Jersey - NY Rangers 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Branky: 8. Zajac, 45. Langenbrunner - 36. a 50. Žerděv, 28. Rozsíval, 30. Drury, 30. Korpikoski. Zásahy brankářů: Clemmensen 17/1, Weekes 25/4 - Lundqvist 32/2. Diváci: 17 625.
Carolina - Washington 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Walker - 11. a 31. Sjomin, 6. Ovečkin, 15. Green, 49. Backström. Zásahy brankářů: Leighton 37/5 - Johnson 14/1, Theodore 13/0. Diváci: 14 261.
Vancouver - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. Pyatt z tr. střílení - 42. Stastny, rozhodující sam. nájezd Svatoš. Zásahy brankářů: Luongo 34/1 - Budaj 32/1. Diváci: 18 630.
Florida - Tampa Bay 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 31. a 57. Campbell, 17. McCabe (Olesz), 22. Horton. Zásahy brankářů: Anderson 24/0 - Smith 31/4. Diváci: 12 104.
Chicago - Boston 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. Toews - 40. Sturm, rozhodující sam. nájezd Axelsson. Zásahy brankářů: Khabibulin 39/1 - Thomas 32/1. Diváci: 22 092.
Columbus - Phoenix 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky: 52. Nash, 57. Brassard (Voráček) - 28. a 50. Doan, 17. Reinprecht, 49. Porter, 60. Hanzal. Zásahy brankářů: Mason 29/4 - Bryzgalov 33/2. Diváci: 11 350.