Fleischmann vstřelil vítězný gól Washingtonu proti New Jersey

NEW YORK

Pouze dva čeští hokejisté se zapsali mezi střelce v pátečních zápasech NHL. Podařilo se to útočníkovi Tomáši Fleischmannovi, který svému Washingtonu pomohl jednou brankou k výhře nad New Jersey 3:1. Právě jediný gól Ďáblů obstaral Patrik Eliáš.

Fleischmann upravoval na konci druhé třetiny prudkou ranou z mezikruží na 2:0 pro svůj tým. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná, po Eliášově snížení upravil v poslední minutě utkání na konečných 3:1 gólem do prázdné klece Ovečkin. Čtyřiadvacetiletý Fleischmann, který se dočkal již páté trefy v sezóně, byl za své představení vyhlášen první hvězdou duelu.

Oba týmy jsou nyní v diametrálně odlišné pozici. Zatímco Ďáblové padli již čtyřikrát po sobě, Washington se veze na vlně pěti výher v řadě. Radost ovšem Capitals kalí zranění Alexandra Sjomina, který v prostřední části hry s New Jersey musel odstoupit ze hry. Podle kouče Boudreaua by ovšem měl být nejproduktivnější hráč soutěže brzy v pořádku.

Buffalo utrpělo debakl, navíc přišlo o Kotalíka

Buffalo sice na domácím ledě Columbus přestřílelo, přesto si připsalo drtivou porážku 1:6. Modrokabátníci o své výhře rozhodli už během první třetiny, ve které svému soupeři nasázeli tři góly. Uzdravený gólman Pascal Leclaire si připsal šestatřicet úspěšných zákroků, asistencí se na výhře podílel i Rostislav Klesla. Columbusu se tak podařilo vyrovnat nejvyšší výhru klubu ve své historii. Švalím navíc přidělal vrásky na čele Aleš Kotalík, který v závěru zápasu odstoupil ze hry. Trenér Lindy Ruff navíc prohlásil, že jeho zranění nevypadá příliš dobře.

Tomáš Vokoun nahradil ve 22. minutě zápasu s Detroitem v brance Floridy svého kolegu Andersona, který dvakrát inkasoval z hole Mariána Hossy, což bylo pro Pantery určitým impulsem. Florida dokázala ještě ve druhé třetině srovnat, na body to nakonec přesto nestačilo. V poslední třetině totiž zajistil Rudým Křídlům výhru 3:2 Švéd Franzén.

S rozporuplnými pocity bude vzpomínat na své šestisté utkání v dresu Anaheimu Teemu Selänne. "Finský Blesk" se třemi nahrávkami podílel na všem brankách Kačerů, přesto to proti Nashvillu stačilo jen na prohru 3:4 po prodloužení. Za vítěze si jednu asistenci připsal Radek Bonk, jeho spoluhráč Martin Erat do hry kvůli zranění již potřetí za sebou nezasáhl.

Washington - New Jersey 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Laich, 39. Fleischmann, 60. Ovečkin - 52. Eliáš. Zásahy brankářů: Theodore 33/32 - Clemmensen 26/24. Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Fleischmann, Theodore (oba WSH), Eliáš (NJ).
Buffalo - Columbus 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: 34. Pominville - 6. a 46. Umberger (na první Klesla), 8. Peca, 16. Brassard, 26. Malhotra, 48. Nash. Zásahy brankářů: Lalime 23/17, Miller 2/2 - Leclaire 37/36. Diváci: 18 690. Hvězdy utkání: Leclaire, Umberger, Malhotra (všichni CLB).
Atlanta - Carolina 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Reasoner, 24. Perrin, 45. Vjačeslav Kozlov - 38. T. Ruutu, 55. Brind'Amour. Zásahy brankářů: Hedberg 29/27 - Ward 25/22. Diváci: 16 128. Hvězdy utkání: Hedberg, Perrin, Havelid (všichni ATL).
Florida - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 27. Zedník, 32. Weiss - 18. a 22. Marián Hossa, 45. Franzén. Zásahy brankářů: Anderson 13/11, Vokoun 19/18 - Conklin 27/25. Diváci: 18 637. Hvězdy utkání: Hossa (DET), Zedník (FLA), Franzén (DET).
Chicago - St. Louis 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. a 43. Bolland, 8. Byfuglien - 4. a 63. McDonald, 7. Perron, 11. Paddock. Zásahy brankářů: Chabibulin 30/26 - Legace 35/32. Diváci: 22 260. Hvězdy utkání: McDonald (STL), Bolland, Ladd (oba CHI).
Anaheim - Nashville 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 2. Morrison, 16. Kunitz, 50. Getzlaf - 6. R. Jones, 12. Dumont (Bonk), 45. J. Ward, 63. Hamhuis. Zásahy brankářů: Giguere 35/31 - Ellis 35/32. Diváci: 16 485. Hvězdy utkání: Hamhuis (NSH), Getzlaf (ANA), Weber (NSH).