Krejčí pomohl Bostonu třemi body k výhře nad Buffalem

NEW YORK

Český útočník David Krejčí ve středečním utkání NHL přispěl gólem a dvěma asistencemi k vítězství Bostonu 7:4 nad Buffalem. Rozjetí hokejisté Bruins ztratili v posledních osmi zápasech jediný bod a přiblížili se na rozdíl dvou bodů New Yorku Rangers, vedoucímu týmu ve Východní konferenci.

Newyorský celek totiž ve středu klopýtl a prohrál na domácím ledě s Vancouverem 3:6. Rangers nezvládli vstup do utkání a během 23 minut dostali čtyři góly, gólman Henrik Lundqvist pustil pět branek ze sedmnácti střel a poté jej raději nahradil druhý brankář Steve Valiquette. Podle kouče Toma Renneyho zlomil domácí druhý gól, který se podařilo hokejistům Canucks vstřelit v oslabení. "Nechci tvrdit, že jsme odvedli bůhvíjak skvělou práci. Tohle byl ale zlomový okamžik a bohužel přišel hodně brzy," litoval trenér Rangers.

Za kratší konec zprvu tahali i hokejisté Bostonu a po první třetině odcházeli za stavu 3:4 do kabin spokojenější hráči Buffala. Bruins ale ve druhé části předvedli mohutný obrat: při početní výhodě se dvakrát trefil Zdeno Chára a jeden gól přidal Chuck Kobasew. Konečnou podobu skóre pak stanovil na začátku poslední třetiny Phil Kessel. Krejčí byl za svůj výkon vyhlášen třetí hvězdou zápasu. "Dostali jsme se sami do problémů, nakonec jsme se z nich ale dokázali vyhrabat. Každé vítězství se počítá," podotkl lakonicky kouč Bostonu Claude Julien.

Otočit duel s Washingtonem se nepodařilo hokejistům Anaheimu. Capitals navedl na nastavil vítězný kurz už ve třetí minutě český forvard Tomáš Fleischmann a po necelých osmi minutách vedl Washington na ledě Ducks už o tři branky. Domácí sice dokázali snížit, manko ale nesmazali.

U prvních tří branek asistovala největší hvězda Washingtonu Alexander Ovečkin a v úvodu druhé třetiny se ruský hokejista zapsal také mezi úspěšné střelce. "Hrát proti Alexovi je nesmírně vzrušující. V každém zápase odevzdá to nejlepší a přenáší své zaujetí pro hokej na všechny okolo," složil poklonu svému soupeři Bobby Ryan z Anaheimu, který vstřelil dvě branky. Na Capitals to ale nestačilo.

Boston - Buffalo 7:4 (3:4, 3:0, 1:0)
Branky: 3. a 33. Kobasew (na obě Krejčí), 23. a 38. Chára, 6. Krejčí, 14. Savard, 42. Kessel - 5. a 13. Vanek, 2. Pominville, 5. D. Roy. Zásahy brankářů: Fernandez 29/25 - Miller 20/13, Lalime 3/3. Diváci: 15 623. Hvězdy zápasu: Savard, Chára, Krejčí (všichni BOS).
NY Rangers - Vancouver 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 24. Drury, 29. Voros, 48. Callahan - 10. a 22. Burrows, 5. Wellwood, 23. R. Johnson, 26. Demitra, 60. D. Sedin. Zásahy brankářů: Lundqvist 17/12, Valiquette 15/15. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Burrows, Wellwood, Hansen (všichni VAN).
Anaheim - Washington 4:6 (2:3, 0:2, 2:1)
Branky: 8. a 51. Ryan, 17. Getzlaf, 52. Selänne - 3. Fleischmann, 4. M. Green, 8. Bäckström, 23. Ovečkin, 38. Bradley, 51. Steckel. Zásahy brankářů: Hiller 6/3, Giguere 27/24 - Theodore 32/28. Diváci: 16 076. Hvězdy zápasu: Ovečkin (WSH), Ryan (ANA), Kozlov (WSH).