Hudler přispěl brankou a asistencí k výhře Detroitu v Calgary

NEW YORK

Český útočník Jiří Hudler výraznou měrou dopomohl Detroitu k výhře 5:2 na ledě Calgary. Čtyřiadvacetiletý rodák z Olomouce nejprve v druhé třetině připravil gól pro Lebdu, osm minut před koncem základní hrací doby pak vstřelil vítězný gól. Dva body za stejné počínání posbíral i Martin Hanzal, jeho Phoenixu to ovšem ve Philadelphii stačilo po prohře 3:4 po prodloužení jen na jediný bod.

Hudler si tak v probíhající sezóně udržuje výtečný bodový průměr, během devatenácti zápasů posbíral už osmnáct kanadských bodů. A to přesto, že mu zdaleka není dopřáno tolik času na ledě jako ostatním hvězdám týmu. Proti Calgary odehrál lehce přes jedenáct minut. Kromě dvou bodů byl i nejpilnějším střelcem svého týmu, na gólmana Kiprusoffa vyslal hned šest ran. Detroit tak i kvůli českému útočníkovi v listopadu ještě neprohrál, ze šestnácti možných bodů jich vyválčil patnáct.

Phoenix byl ve Philadelphii blízko výhře, v 55. minutě poslal hosty po Hanzalově pasu do vedení Fedoruk. V samém závěru se ale Letci odhodlali ke hře bez brankáře a po obrovském tlaku vyrovnal sedmašedesát vteřin před třetí sirénou Carter. V nastaveném čase pak dokonal obrat ranou z mezikruží Richards.

Ve velice dobrých výkonech pokračuje gólman Atlanty Tomáš Pavelec, Trashers to ale přesto kvůli bezzubé ofenzivě nebylo nic platné - Columbus si odváží dva body za výhru 2:0. Pavelec na ledě strávil 59 minut, během nichž si připsal třicet úspěšných zákroků. Krátký byl jen na Nashovu střelu z deváté minuty. Skóre pak pečetil gólem do prázdné klece Umberger. Jednadvacetiletý Pavelec byl za svůj výkon už podruhé v řadě vyhlášen jedním ze třech nejlepších hráčů zápasu.

Colorado znovu ovládlo nájezdy

Nadějný výsledek nedokázalo udržet Toronto, které ještě v polovině utkání vedlo nad Chicagem 3:0, před třetí třetinou pak 4:2, nakonec ale padlo po prodloužení. Úvodní gól utkání obstaral obránce Pavel Kubina, druhou trefu domácích vypracoval pro Stajana Tomáš Kaberle. V nastaveném čase na sebe v dresu Jestřábů upozornil Martin Havlát, který si u Bollandovi trefy připsal asistenci.

Po šesti zápasech se dočkal branky Milan Hejduk a i díky němu vyhrálo Colorado v Los Angeles 4:3 po samostatných nájezdech. I v nich se dokázal Hejduk prosadit, vítězný gól ovšem obstaral jeho slovenský spoluhráč Marek Svatoš. Lavinám se v penaltových rozstŕelech neobyčejně daří, již devétkrát za sebou v nich triumfovali.

Vancouver přišel o Luonga

Neúspěšné období zažehnala výhrou 4:1 nad New Yorkem Rangers Ottawa. Senátoři na vítězství marně čekali šest zápasů, poslední důvod k radosti měli 6. listopadu. Domácí se téměř dvaceti tisícům diváků v hledišti představili v nových alternativních dresech, které mají na černém pozadí na hrudi bílý nápis „Sens“.

Vancouver si připsal cenné vítězství 3:1 na ledě Pittsburghu, přišel ale o svého kapitána, gólmana Roberta Luonga. Ten z utkání musel odstoupit už v páté minutě, podle prvních zpráv jej trápí třísla. Luonga ale dokázal skvěle zastoupit Curtis Sanford, který pochytal sedmnáct z osmnácti střel.

Pittsburgh - Vancouver 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Žigomanis - 19. a 60. Demitra, 27. D. Sedin. Střely na branku: 19:19. Diváci: 17 040.
Ottawa - NY Rangers 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 6. Spezza, 38. Winchester, 40. Alfredsson, 51. Foligno - 42. Näslund. Střely na branku: 36:19. Diváci: 19 619.
Buffalo - NY Islanders 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 19. Mancari, 56. D. Roy (Špaček) - 15. Hilbert, 28. Sim, 45. Guerin, 60. Streit. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18 529.
Toronto - Chicago 4:5 v prodl. (1:0, 3:2, 0:2 - 0:1)
Branky: 18. Kubina, 24. Stajan (T. Kaberle), 30. D. Moore, 38. Ponikarovskij - 34. a 37. Sharp, 41. Kane, 53. Eager, 61. Bolland (Havlát). Střely na branku: 38:36. Diváci: 19 474.
Philadelphia - Phoenix 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 7. Hartnell, 46. Knuble, 59. J. Carter, 62. M. Richards - 19. Carcillo, 40. Hanzal (Z. Michálek), 55. Fedoruk (Hanzal). Střely na branku: 34:28. Diváci: 19 520.
Atlanta - Columbus 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Nash, 59. Umberger. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu 59 minut, obdržel jeden gól z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Střely na branku: 15:31. Diváci: 15 561.
Montreal - Boston 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 22. A. Kosticyn, 57. Kostopoulos (Lang) - 32. Lucic, 50. Hunwick (Krejčí), rozhodující nájezd Wheeler. Střely na branku: 35:27. Diváci: 21 273.
Minnesota - St. Louis 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 22. Veilleux - 23. a 33. Boyes. Střely na branku: 32:26: Diváci: 18 568.
Dallas - Anaheim 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 31. Eriksson - 6. Perry, rozhodující nájezd Getzlaf. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 734.
Calgary - Detroit 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 33. Glencross, 47. Giordano - 5. Maltby, 32. Lebda (Hudler), 52. Hudler, 59. Dacjuk, 60. Marián Hossa. Střely na branku: 33:37. Diváci: 19 289.
Los Angeles - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 35. Frolov, 41. O'Sullivan, 43. D. Brown - 18. Hejduk, 26. Wolski, 45. Stastny, rozhodující nájezd Svatoš. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18 118.
San Jose - Washington 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
Branky: 13. a 46. Clowe (na první M. Michálek), 10. Marleau, 16. Setoguchi, 33. J. Thornton, 40. Vlasic, 60. Grier - 28. Poti, 43. Fleischmann. Střely na branku: 28:21. Diváci: 17 496.