Čeští gólmani neuspěli: Pavelec nezastavil Ovečkina, Vokoun vydržel jen třetinu

NEW YORK

Brankář Atlanty Ondřej Pavelec čelil ve středu Washingtonu v čele s Alexandrem Ovečkinem, který opět prokázal svůj střelecký um a na výhře Capitals 5:3 se podílel třemi góly a jednou asistencí. Jen jednu třetinu odchytal gólman Floridy Tomáš Vokoun. V duelu s New Jersey inkasoval během prvních dvaceti minut dvakrát a v brance jej nahradil Craig Anderson.

Tomáš Plekanec ukončil ve středečním utkání sérii osmi zápasů bez vstřelené branky a vítězným gólem se přičinil o vítězství Montrealu 3:1 na ledě Detroitu. Canadiens vstřelili všechny tři branky v prostřední třetině, přičemž Plekanec v ní zvyšoval na 2:0 a po zápase byl vyhlášen první hvězdou utkání.

"Po tom gólu jsme se uvolnili," pochvaloval si Plekanec, na jehož trefu navázal jen o 80 sekund později Higgins. Detroit dokázal překonat precizně bráníci Canadiens až v poslední části, kdy se prosadil Franzén. "Nesnažili jsme se o nějaký bláznivý forčeking. Zůstali jsme ve středním pásmu a spolehli se na výpady do soupeřovy třetiny," popisoval český forvard strategii kouče Carbonneaua, kterou Montreal beze zbytku naplnil.

Mezi střelce se zapsal také forvard Edmontonu Aleš Hemský, jenž v duelu s Los Angeles vyrovnával v polovině první třetiny na 1:1. Lepší vstup do utkání ale nakonec potvrdili hosté, kteří po trefě Anžeho Kopitara nakonec udrželi těsnou výhru. Hemský byl za svůj výkon vyhlášen třetí hvězdou zápasu. "U hráčů nepostrádám touhu po vítězství. Trápí nás ale koncovka, v rozhodujících okamžicích selháváme," postěžoval si kouč Oilers Craig MacTavish, jehož svěřenci prohráli pět z posledních šesti zápasů.

Ovečkin má šestý hattrick v NHL

V brance Atlanty dostal na ledě Washingtonu příležitost český gólman Ondřej Pavelec, domácí ale i bez sedmi zraněných hráčů v sestavě zvítězili 5:3. Stačila přítomnost Alexandra Ovečkina, který se blýskl hattrickem a navrch jednou asistencí. Capitals se díky vyrazné pomoci ruského reprezentanta, který si připsal šestý hattrick v NHL a protáhl bodovou šňůru na deset utkání, podařilo přerušit sérii tří porážek za sebou.

"Problém nebyl na naší straně. Ovečkin nasází 50 nebo 60 gólů za sezónu a je jedno jestli hraje proti nám nebo komukoliv jinému," podotkl po utkání kouč Atlanty John Anderson. Útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann se na výhře svého týmu podílel dvěma asistencemi a byl za to vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Jen jednu třetinu vydržel v brance Floridy další český gólman Tomáš Vokoun. V domácím duelu s New Jersey totiž během první dvacetiminutovky inkasoval z dvanácti střel dva góly a na začátku druhé části se do klece Panterů postavil Craig Anderson. Florida dokázala dohnat dvoubrankové manko až v závěrečných 79 sekundách třetí třetiny, po čtyřech minutách prodloužení ale rozhodl o výhře Devils Johny Oduya.

Crosby s  Malkinem porazili Islanders

Hokejisté New Yorku Islanders si dokázali v domácím duelu s Pittsburghem vytvořit tříbrankový náskok, nakonec jim to ale nebylo nic platné. V poslední třetině totiž začalo úřadovat hvězdné duo Sidney Crosby s Jevgenijem Malkinem, které dovedlo Pittsburgh k výhře 5:3. Crosby přispěl gólem a dvěma asistencemi, Malkin si v poslední desetiminutovce připsal čistý hattrick. "Bylo to bláznivý, ale zábavný zápas," smál se po utkání Crosby.

Tampa Bay dokázala 50 sekund před koncem třetí třetiny smazat na svém ledě jednobrankový náskok New Yorku Rangers, bývalý tým Jaromíra Jágra se ale mohl spolehnout na Markuse Näslunda. Švédský forvard přidal ke dvěma gólům i úspěšný samostatný nájezd, jímž rozhodl o výhře Rangers. Druhou hvězdou po Näslundovi byl vyhlášen bek newyorského týmu Michal Rozsíval, který se podílel na vítězství svého týmu dvěma asistencemi.

Radim Vrbata v barvách Tampy nedokázal v rozstřelu vyzrát na gólmana Henrika Lundqvista. "Proti Tampě jsme dobře odstartovali sezónu v Praze a ve stejném duchu pokračujeme. Proti Lightning máme asi zvláštní motivaci," komentoval zápas gólman Rangers.

Buffalo - Boston 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 10. a 19. D. Roy, 26. Hecht - 25. Hunwick (Krejčí), 50. Kessel. Zásahy brankářů: Miller 29/27 - Thomas 23/20. Diváci: 18 326. Hvězdy zápasu: Roy, Pominville, Kaleta (všichni BUF).
NY Islanders - Pittsburgh 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Branky: 8. Weight, 9. Hunter, 30. Guerin - 52., 52. a 60. Malkin, 40. Orpik, 47. Crosby. Zásahy brankářů: MacDonald 29/25 - Sabourin 14/11, Curry 11/11. Diváci: 14 871. Hvězdy zápasu: Malkin, Crosby (oba PIT), Hunter (NYI).
Washington - Atlanta 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)
Branky: 4., 15. a 21. Ovečkin (na druhou Fleischmann), 8. Fehr (Fleischmann), 42. Viktor Kozlov - 13. Little, 34. Vjačeslav Kozlov, 53. Oystrick. Zásahy brankářů: Theodore 18/15 - Pavelec 33/28. Diváci: 18 277. Hvězdy zápasu: Ovečkoin, Kozlov, Fleischmann (všichni WSH).
Carolina - Philadelphia 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 22. LaRose - 6. a 60. Gagne, 43. Carle. Zásahy brankářů: Ward 26/24 - Niittymäki 28/27. Diváci: 15 057. Hvězdy zápasu: Gagne, Carle, Sbisa (všichni PHI).
Columbus - Phoenix 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 9. Huselius, 41. Chimera - 30. Hale, 33. Carcillo (Hanzal), 58. Tichonov. Zásahy brankářů: Mason 25/22 - Tellqvist 40/38. Diváci: 14 569. Hvězdy zápasu: Tichonov (PHX), Huselius (CLS), Tellqvist (PHX).
Tampa Bay - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 25. Malone, 60. Recchi - 23., 38. a rozhodující nájezd Näslund (na první a druhou Rozsíval). Zásahy brankářů: Smith 35/33 - Lundqvist 29/27. Diváci: 16 991. Hvězdy zápasu: Näslund, Rozsíval (oba NYR), Arťjuchin (TB).
Florida - New Jersey 2:3 v prodl. (0:2, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 58. Bouwmeester, 60. Booth - 6. Gionta, 19. Zajac, 65. Oduya. Zásahy brankářů: Vokoun 12/10, Anderson 25/24 - Clemmensen 38/36. Diváci: 14 932. Hvězdy zápasu: Oduya (NJ), Booth (FLA), Gionta (NJ).
Detroit - Montreal 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 54. Franzén - 26. Lapierre, 33. Plekanec, 34. Higgins. Zásahy brankářů: Conklin 25/22 - Price 33/32. Diváci: 20 066.
Minnesota - Dallas 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 10. Belanger, 13. Nolan, 21. Brunette (Škoula) - 9. a 38. J. Neal, 49. B. Richards, 53. Eriksson. Zásahy brankářů: Backström 30/26 - Turco 28/25. Diváci: 18 568. Hvězdy zápasu: Neal (DAL), Belanger, Burns (oba MIN).
Colorado - St. Louis 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Tjärnqvist, 31. Smyth, 49. Laperriere - 25. Tkachuk. Zásahy brankářů: Budaj 22/21 - Legace 28/25. Diváci: 14 568. Hvězdy zápasu: Laperriere, Smyth, Budaj (všichni COL).
Edmonton - Los Angeles 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Hemský - 6. O´Sullivan, 34. Kopitar. Zásahy brankářů: Roloson 29/27 - LaBarbera 23/22. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: Kopitar, O'Sullivan (oba LA), Hemský (EDM).
San Jose - Chicago 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. R. Blake, 49. Marleau, 61. J. Thornton - 33. a 41. Toews. Zásahy brankářů: Nabokov 26/24 - Chabibulin 25/24, Huet 15/13. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Marleau (SJ), Toews (CHI), Thornton (SJ).