Hanzal se blýskl hattrickem, činili se i další čeští střelci

NEW YORK

Čeští hokejisté byli hlavními postavami několika zápasů čtvrtečního programu NHL. Nejvýrazněji se prosadil útočník Phoenixu Martin Hanzal, který svým prvním hattrickem v NHL vedl Coyotes k vítězství 6:3 nad Torontem. Mladému centrovi pomohl asistencí na začátku druhé třetiny zkompletovat třígólové představení jeho krajan Zbyněk Michálek.

Phoenix díky Hanzalovým trefám třikrát vedl, Toronto ale dokázalo pokaždé vyrovnat. Rozhodující úder domácí zasadili až v poslední třetině, kdy se dvakrát trefil Reinprecht a jednou Fedoruk. Hanzala střelecký koncert potěšil dvojnásob, přímo v hledišti jej totiž sledovali rodiče. "Lépe už to načasovat nešlo, v pátek se totiž vracejí zpět do Čech. Tenhle zápas byl úžasný. Já jsem ještě nikdy nedal v jednom utkání dva góly a najednou nastřílím hattrick," těšilo po utkání českého forvarda.

Patrik Eliáš byl hlavním strůjcem domácího vítězství New Jersey nad Philadelphií. Český forvard zařídil v závěru třetí třetiny vyrovnání a po necelých třech minutách prodloužení vstřelil také vítězný gól Devils, když se protáhl mezi dvojicí obránců Flyers a bekhendem poslal puk do skulinky mezui betony gólmana Birona. "Baví mě hrát pod tlakem. Člověk musí být trpělivý, čekat na svou šanci," prohodil po zápase Eliáš.

Sýkora a spol. pokazili premiéru kouče Caroliny

Petr Sýkora a Sidney Crosby byli hlavními postavami vítězného zápasu Pittsburghu na ledě Caroliny, která se poprvé představila pod novým koučem Paulem Mauricem. Sýkora vstřelil dvě branky, Crosby pomohl připravit čtyři z pěti gólů Penguins. "Dopustili jsme se několika do očí bijících chyb, které už nechci vidět," zlobil se po utkání nový trenér Hurricanes.

Dvěma zásahy se blýskl také Jiří Hudler, jenž přispěl k vítězství Detroitu v přestřelce na ledě Vancouveru. Red Wings rozhodli po dvou třetinách vyrovnaný duel během šesti minut třetí části, kdy nastříleli tři góly a domácí stačili již jen snížit na rozdíl jediné branky. "Vcelku vzrušující zápas, že?" žertoval po utkání s novináři kouč Detroitu Mike Babcock.

Vítěznou branku Bostonu na ledě Tampy Bay vstřelil David Krejčí. Český útočník na začátku třetí třetiny zvyšoval osmým gólem v sezóně na 2:1 pro Bruins, jejichž vítězství pojistil v závěru zápasu při power play domácích Kessel. "Zasloužili jsme si vyhrát, ve druhé a třetí třetině jsme byli lepším týmem. Věřil jsem, že dokážeme skórovat," komentoval zápas Krejčí.

Montreal - NY Rangers 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Branky: 10. A. Kosticyn, 11. Begin, 18. Tanguay (Hamrlík), 24. Lapierre, 41. Lang, 60. D´Agostini - 34. Näslund, 39. Dawes. Zásahy brankářů: Price 20/18 - Lundqvist 39/33. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: D'Agostini, Lapierre, Begin (všichni MTL).
Philadelphia - New Jersey 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 27. Timonen, 56. Upshall - 59. a 63. Eliáš, 38. Parise. Zásahy brankářů: Biron 31/28 - Clemmensen 31/29. Diváci: 19 577. Hvězdy zápasu: Eliáš, Langenbrunner (oba NJ), Hartnell (PHI).
Washington - NY Islanders 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky: 12. Ovečkin, 14. Viktor Kozlov, 47. Brashear, 57. Fehr, 60. Bäckström - 20. Streit, 34. Hunter. Zásahy brankářů: Johnson 29/27 - MacDonald 46/42. Diváci: 18 130. Hvězdy zápasu: Kozlov, Alzner, Brashear (všichni WSH).
Carolina - Pittsburgh 2:5 (0:2, 2:3, 0:0)
Branky: 23. T. Ruutu (Melichar), 36. Cullen - 11. a 22. Sýkora, 13. Dupuis, 27. Šatan, 39. Fedotěnko. Zásahy brankářů: Leighton 22/17 - Sabourin 36/34. Diváci: 14 559. Hvězdy zápasu: Crosby, Sýkora, Sabourin (všichni PIT).
Tampa Bay - Boston 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 2. St. Louis - 33. a 60. Kessel, 49. Krejčí. Zásahy brankářů: Smith 25/23 - Thomas 31/30. Diváci: 15 598. Hvězdy zápasu: Thomas (BOS), Smith (TB), Chára (BOS).
Florida - Buffalo 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 36. Campbell (Frolík), 37. Ballard (Dvořák) - 52. Kotalík (Špaček). Zásahy brankářů: Anderson 46/45 - Miller 25/23. Diváci: 13 123. Hvězdy zápasu: Campbell, Anderson, Frolík (všichni FLA).
Detroit - Vancouver 6:5 (2:1, 1:2, 3:2)
Branky: 6. a 11. Hudler, 30. a 47. Cleary, 44. Meech, 45. Lidström - 2. Pyatt, 22. Wellwood, 25. Raymond, 49. H. Sedin, 59. Burrows. Zásahy brankářů: Osgood 25/20 - Sanford 33/27, Schneider 5/5. Diváci: 19 116. Hvězdy zápasu: Hudler, Lidström, Meech (všichni DET).
Nashville - Colorado 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky: 6. Fiddler, 13. Weber, 20. Legwand - 10. Smyth (Hejduk), 17. Wolski. Zásahy brankářů: Rinne 21/19 - Budaj 24/21. Diváci: 12 717. Hvězdy zápasu: Legwand, Koistinen, Weber (všichni NSH).
Phoenix - Toronto 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Branky: 3., 13. a 21. Hanzal (na třetí Z. Michálek), 46. a 55. Reinprecht, 57. Fedoruk - 4. a 15. Ponikarovskij, 35. J. Blake. Zásahy brankářů: Tellqvist 9/9, Bryzgalov 9/9 - Toskala 26/20. Diváci: 13 777. Hvězdy zápasu: Hanzal, Reinprecht, Jovanovski (všichni PHX).
San Jose - Columbus 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 35. Marleau, 41. Roenick, 48. J. Thornton - 17. Nash (Hejda), 44. Modin. Zásahy brankářů: Nabokov 31/29 - Mason 22/19. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Nabokov, Thornton, Vlasic (všichni SJ).