Lang přispěl dvěma góly k výhře Montrealu

NEW YORK/PRAHA

Vydařený večer má za sebou český hokejista Robert Lang. Dvěma góly a asistencí pomohl Montrealu porazit 4:1 Calgary. Teplický rodák byl po duelu vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Podruhé v řadě se trefil Milan Hejduk, jehož Colorado rozstřílelo 6:1 Los Angeles. Skóroval i Radek Bonk, Nashville ovšem podlehl 1:3 Vancouveru.

Montrealu se vyplatilo přidání útočníka Alexe Tanguaye k dvojici Lang-Kovaljov. Bývalý hráč Plamenů se blýskl dvěma asistencemi a Canadiens zvítězili 4:1. Robert Lang otevíral ve 4. minutě skóre, ve druhé třetině zvyšoval na 3:1.

Už čtvrtý zápas v řadě si tak duo Lang-Kovaljov vzpomíná na někdejší úspěchy v dresu Pittsburghu. „Výsledek je vidět,“ řekl po utkání Lang novinářům. Ruský útočník odehrál 1100. duel v základní části NHL. Dvaatřiceti zákroky si první výhru po sedmi týdnech pohlídal slovenský brankář Jaroslav Halák.

Jen jednu branku inkasoval i další slovenský gólman. Peter Budaj přispěl 29 zákroky k vysoké výhře Colorada 6:1 nad Calgary. Druhý zápas v řadě se trefil Milan Hejduk, jehož 12. gól v sezóně byl vítězný při nejvyšší výhře Lavin v ročníku. Hejdukovi chybějí tři góly k tomu, aby jako čtvrtý hráč historie Colorada nastřílel 300 branek. Poprvé v kariéře se dvakrát v zápase trefil Cody McLeod, jenž má obvykle defenzivní úkoly.

Bonkova trefa nepomohla

Jediný gól Nashvillu v duelu proti Vancouveru vstřelil po přihrávce Martina Erata Radek Bonk. Predátoři prohráli 1:3 a po závěrečném hvizdu si stěžovali na přehnanou tvrdost soupeře. „Jsou nepsaná pravidla, podle niž neútočíte na hlavu a kolena,“ čertil se trenér Barry Trotz. Už v první třetině musel odstoupit útočník Scott Nicholl, ve druhé třetině si Alexandre Burrows vyskočil na J.P. Dumonta a trefil jej loktem do obličeje. Stejný hráč pak zezadu narazil na mantinel obránce Sheu Webera.

Philadelphia porazila 4:3 New York Islanders, rozhodující gól vstřelil v přesilovce v 52. minutě kanonýr Simon Gagné. „Pěkná přihrávka od Richieho,“ chválil střelec akci kapitána Mike Richardse, jenž si v utkání připsal dvě asistence. Letci doma v základní hrací době neprohráli posledních sedm zápasů a bodově se dotáhli na druhý celek Atlantické divize Pittsburgh. S čtyřbodovým náskokem vedou NY Rangers, kteří mají ale odehráno o tři zápasy více.

Philadelphia - NY Islanders 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 12. Asham, 29. Powe, 37. J. Carter, 52. Gagne - 10. Hilbert, 11. Weight, 43. Comeau. Zásahy brankářů: Biron 27/24 - Yanis 25/21. Diváci: 19 037. Hvězdy utkání: Powe, R. Cote (oba PHI), Weight (NYI).
Nashville - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Bonk (Erat) - 9. Demitra, 41. Edler, 60.Burrows. Zásahy brankářů: Ellis 27/25 - Sanford 21/20. Diváci: 12 441. Hvězdy utkání: Edler (VAN), Ellis (NSH), Demitra (VAN).
Montreal - Calgary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 4. a 36. Lang, 25. D'Agostini, 52. Markov (Lang) - 27. Boyd. Zásahy brakářů: Halák 33/32 - Kiprusoff 31/27. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: Halák, Lang, Kovaljov (všichni MTL).
Colorado - Los Angeles 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)
Branky: 12. a 25. McLeod, 4. Svatoš, 4. Hejduk, 23. Smyth, 32. Stewart - 33. Moller. Zásahy brankářů: Budaj 30/29 - LaBarbera 26/20. Diváci: 14 122. Hvězdy utkání: McLeod, Ch. Stewart, Laperriere (všichni COL).