Hanzal řádil, dvěma brankami zařídil výhru Phoenixu

Český hokejový útočník v dresu Phoexiu Coyotes Martin Hanzal se podílel dvěma brankami na výhře svého týmu na ledě Hvězd z Dallasu. Jednu asistenci si připsal Zbyněk Michálek. Hanzal tak vylepšil svou statistiku, když v pěti posledních zápasech vstřelil šest branek. Mezi střelce se také zapsal Patrik Eliáš, který při hře bez brankáře Pittsburghu stanovil konečné skóre 4:1 pro jeho New Jersey.

Diváci v Dallasu viděli v úvodní třetině hned čtyři branky. V páté minutě se prosadil Daley a Hvězdy poprvé v zápase vedly. Už o tři minuty později se za brankou Turca uvolnil Tichonov a přihrál Hanzalovi, jenž se střelou z první nemýlil. Druhou asistenci si na gólu připsal i Zbyněk Michálek. Po brankách Oliho Jokinena a Neala šli hokejisté do kabin za stavu 2:2.

Domácí poslal podruhé v utkání do vedení ve 29. minutě Brunnström. Další vyrovnání zařídil Fin Jokinen, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu. O svém vítězství rozhodli Kojoti v závěrečné třetině. A největší zásluhu na tom měla branka Hanzala ze 46. minuty.

Český útočník ke gólu přišel jako slepý k houslím. Gólman Dallasu Turco si dojel pro puk k pravému mantinelu a zadovkou ho po hrazení poslal na obránce Daleyho. Tomu se ale kotouč vymkl kontrole a poslal ho přesně před odkrytou klec svého týmu. Hanzal tak snadno stanovil rozdílový gól. Na konečných 5:3 upravil v závěrečné hře bez brankáře Reinprecht. Hanzal byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Pod výhru Buffala nad Tampou Bay se dvěma přihrávkami podepsali také čeští hokejisté Aleš Kotalík a Jaroslav Špaček. Nejdůležitější postavou střetnutí byl ale Rakušan Thomas Vanek, který k výhře 4:2 přispěl dvěma brankami. Mezi úspěšné střelce se v utkání proti Pittsburghu zapsal Patrik Eliáš. Český útočník ve službách New Jersey stanovil brankou v power play konečné skóre na 4:1.

Statistika středečních zápasů NHL:
Buffalo - Tampa Bay 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky: 32. a 40. Vanek (na první Kotalík), 20. Stafford (Špaček), 60. Pominville - 11. St. Louis, 17. Recchi. Zásahy brankářů: Miller 28/2 - Smith 36/3. Diváci: 18 431.
New Jersey - Pittsburgh 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 38. Zajac, 43. Parise, 51. Zubrus, 60. Eliáš - 57. Cooke. Zásahy brankářů: Clemmensen 27/1 - Sabourin 31/3. Diváci: 16 808.
Washington - Boston 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Backström, 25. Giroux, 60. Ovečkin - 40. Lucic. Zásahy brankářů: Johnson 34/1 - Fernandez 25/2. Diváci: 17 697.
Atlanta - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 27. Crabb, 43. Kovalčuk - 23. Orr, 42. Callahan, 61. Gomez. Zásahy brankářů: Hedberg 33/3 - Valiquette 29/2. Diváci: 13 704.
Anaheim - St. Louis 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 34. a 60. Kunitz, 14. Parros, 58. Morrison - 13. Crombeen, 53. Boyes. Zásahy brankářů: Giguere 28/2 - Legace 11/1, Mason 24/2. Diváci: 16 058.
Chicago - Ottawa 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Kane, 60. Brouwer. Zásahy brankářů: Huet 23/0 - Gerger 29/1. Diváci: 21 614.
Dallas - Phoenix 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
Branky: 5. Daley, 11. Neal, 29. Brunnström - 8. a 46. Hanzal (na první Z. Michálek), 10. a 40. O. Jokinen, 60. Reinprecht. Turco 33/4 - Bryzgalov 32/3. Diváci: 16 374.
Detroit - Calgary 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 27. Filppula, 50. Zetterberg, 54. Rafalski, 64. Lidström - 16. Conroy, 20. Langkow, 49. Moss. Zásahy brankářů: Conklin 32/3 - McElhinney 39/4. Diváci: 19 335.