Pavelec vychytal Atlantě vítězství v Ottawě

NEW YORK

Český brankář Ondřej Pavelec si v úterním zápase NHL připsal 28 úspěšných zákroků a dovedl Atlantu na ledě Ottawy k vítězství 4:1. Obránce Tomáš Kaberle zase asistoval u obou branek Toronta v základní hrací době, když jeho tým porazil New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech. V dresu hostí si jednu přihrávku připsal i Patrik Eliáš.

Pavelec se oklepal z předchozího zápasu, kdy byl po třech inkasovaných brankách ze čtyř střel střídán a proti Senators podal spolehlivý výkon, za který byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Český gólman v utkání nestačil pouze na střelu Chrise Kellyho, jenž ho v předposlední minutě připravil o první čisté konto v NHL. Atlantě zařídil výhru svými dvěma góly v rozmezí 31 vteřin Colby Armstrong.

Dvakrát se trefil i Eric Staal z Caroliny, jehož branky pomohly k výhře nad Montrealem 3:2. Staal skóroval v první třetině a pokaždé během přesilových her. Montreal sice ve druhé části dokázal vyrovnat i s přispěním jedné asistence Roberta Langa, ale vítěznou branku nakonec vstřelil domácí obránce Joe Corvo v 28. minutě.

Ovečkin nechtěl nájezdy

To hvězda Washingtonu Alexander Ovečkin se trefila rovněž dvakrát, ale jeho druhá branka znamenala vítězství v prodloužení na ledě New York Islanders. Jedenáct vteřin před koncem prodloužení dostal ruský kanonýr přihrávku mezi kruhy a švihem nedal domácímu brankáři šanci. "Z různých důvodů jsem si nepřál samostatné nájezdy, chtěl jsem zkrátka vyhrát v prodloužení," vykládal Ovečkin po zápase.

Stejně jako Ovečkin si vedl i Loui Eriksson z Dallasu. Nejprve proti Phoenixu otevřel skóre svým gólem ve čtvrté minutě a poté hostujícího brankáře Bryzgalova překonal ještě v prodloužení. V letošní sezóně už má Eriksson na kontě 14 branek a je nejlepším střelcem Dallasu. Na jedinou branku Kojotů přihrával český obránce Zbyněk Michálek.

Edmonton inkasoval doma devětkrát

Hned jedenácti gólů se dočkali fanoušci Edmontonu v zápase proti Chicagu, bohužel pro ně jich ale devět skončilo v domácí síti. Produktivní byl v dresu hostí především Troy Brouwer s dvěma góly a jednou asistencí, Patrick Kane si zase připsal gól a dvě přihrávky. Naposledy Chicago nastřílelo v NHL devět branek před devíti lety, když v prosinci 1999 porazili Boston 9:3.

NY Islanders - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 17. Weight, 35. Park, 52. Sutton, 58. Sim - 37. a 65. Ovečkin, 3. Gordon, 15. Laich, 27. Jurčina. Zásahy brankářů: MacDonald 40 - Johnson 39.
Philadelphia - Colorado 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 12. Knuble, 19. J. Carter, 32. Lupul, 33. M Richards, 43. Gagne - 10. Stastny, 39. D. Jones. Zásahy brankářů: Niittymäki 31 - Budaj 24.
Carolina - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 11. a 18. E. Staal, 28. Corvo - 23. Latendresse, 24. Kovaljov (Lang). Zásahy brankářů: Ward 24 - Halák 27.
Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. Antropov (T. Kaberle), 36. Jeremy Willams (T. Kaberle), rozhodující nájezd J. Blake - 2. Rupp, 40. Parise (Eliáš). Zásahy brankářů: Toskala 27 - Clemmensen 27.
Ottawa - Atlanta 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 59. Kelly - 43. a 43. C. Armstrong, 11. Vjač. Kozlov, 60. T. White. Zásahy brankářů: Gerber 24/3 - Ondřej Pavelec 29/1.
St. Louis - Calgary 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 28. Berglund, 31. Boyes, 46. Backes - 5. a 18. Iginla, 27. Lombardi, 33. Cammalleri, 39. Aucoin, 49. Langkow. Zásahy brankářů: Mason 31 - Kiprusoff 31.
Dallas - Phoenix 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. a 64. Eriksson - 51. Fedoruk (Z. Michálek). Zásahy brankářů: Turco 23 - Bryzgalov 30.
Edmonton - Chicago 2:9 (0:2, 1:5, 1:2)
Branky: 26. Horcoff (Hemský), 56. Pouliot - 33. a 39. Brouwer (na první Havlát), 7. Kane, 18. Fraser, 24. Campbell, 33. Versteeg, 36. Eager, 46. Ladd, 55. Adams. Zásahy brankářů: Garon 21/5, Roloson 23/4 - Chabibulin 33.
Anaheim - NY Rangers 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 39. Kunitz - 23. Drury, 57. Dawes, 60. Žerděv. Zásahy brankářů: Hiller 29/2 - Lundqvist 20.