Jezdec Rozsíval srazil Los Angeles dvěma góly, Eliáš pomohl k výhře Devils

Obránce New Yorku Rangers Michal Rozsíval ve středu v NHL dvěma góly prodloužil vítěznou sérii Jezdců na tři zápasy. Díky Rozsívalově brance v prodloužení zdolali hosté Los Angeles Kings 3:2. Forvard Patrik Eliáš přispěl dvě přesnými přihrávkami k výhře New Jersey 5:3 na ledě Buffala.

Letos často kritizovaný Rozsíval, jehož jméno se skloňuje i v souvislosti s možnou výměnou do jiného klubu, tak vstřelil v jednom utkání stejný počet gólů jako v předcházejících 34 zápasech a stal se druhou hvězdou zápasu.

Ve druhé třetině Rozsíval poslal Rangers do vedení trefou ze samostatného nájezdu. Kings však na začátku třetího dějství srovnali, ale v prodloužení zařídil český zadák bod navíc pro Jezdce přesnou střelou do horního růžku.

Stejného ocenění jako obránce Rangers se dočkal útočník Patrik Eliáš, jenž přispěl dvěma asistencemi k vítězství New Jersey 5:3 na ledě Buffala, a byl tak druhou hvězdou zápasu. Třebíčský rodák bodoval poosmé v řadě a osamostatnil se v čele produktivity českých hokejistů.

V dresu Columbusu bodoval proti San Jose útočník Jakub Voráček, jenž nahrával na úvodní gól Blue Jackets. Domácí o svém vítězství rozhodli tři minuty po začátku prodloužení brankou Umbergera.

Příliš radosti neměl Aleš Hemský, přestože zaznamenal proti Vancouveru asistenci. Edmonton totiž nestačil v General Motors Place na domácí Canucks 2:4 a připsal si druhou prohru v řadě.

Buffalo - New Jersey 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 7. Stafford, 32. Kaleta (Špaček), 50. Gaustad - 2. Zajac, 12. Parise (Eliáš), 31. Salvador (Eliáš), 47. Clarkson, 50. Rolston. Zásahy brankářů: Miller 30/25 - Clemmensen 26/23. Diváci: 18 690.
Columbus - San Jose 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 53. Peca (Voráček), 63. Umberger - 44. Setoguchi. Zásahy brankářů: Mason 48/47 - Nabokov 32/30. Diváci: 13 884.
Minnesota - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 34. Brunette, 56. Gáborík - 33. Langkow, 37. Conroy, 64. Bertuzzi. Zásahy brankářů: Backström 30/27 - Kiprusoff 27/25. Diváci: 18 568.
Los Angeles - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. O´Sullivan, 43. D. Brown - 33. z tr. střílení a 64. Rozsíval, 20. Drury. Zásahy brankářů: LaBarbera 30/27 - Valiquette 41/39. Diváci: 17 166.
Vancouver - Edmonton 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Branky: 22. a 37. D. Sedin, 24. Kesler, 60. Hansen - 43. Penner, 59 Gagner (Hemský). Zásahy brankářů: Sanford 24/22 - Roloson 27/24. Diváci: 18 630.