Kaberle s Kubinou řídili kanonádu Toronta, Polák dal svůj první gól v NHL

Hokejisté Bostonu protáhli v kanadsko-americké NHL svou vítěznou sérii už na čtyři zápasy, když v sobotu na svém ledě porazili Carolinu 4:2. Jednou brankou se na tom podílel i David Krejčí, kterému u trefy asistoval další Čech Vladimír Sobotka. Pod přesvědčivou výhru Toronta 7:3 na ledě Pittsburghu se výrazně podepsali obránci Toronta Tomáš Kaberle s Pavlem Kubinou.

Carolina sice vstoupila do utkání v Bostonu dobře, už v páté minutě šla do vedení, Medvědi ale dokázali odpovědět. Ve druhé třetině srovnal Savard, v třetí části pak Sobotka nabil Krejčímu, který skóre otočil. V 55. minutě ještě zdramatizoval duel Whitney, když snížil na 2:3 z pohledu Hurikánů, konečnou podobu dal ovšem výsledku tři vteřiny před koncem trefou do prázdné klece Yelle.

Boston tak potvrdil, že má nyní parádní formu. Vyhrál již čtyři zápasy za sebou, v získaných bodech je na tom lépe jen San Jose. Výtečnými statistikami se může pochlubit i David Krejčí - v dvaatřiceti odehraných zápasech posbíral již třiatřicet bodů. Kaňkou na jinak povedeném představení Bruins je zranění Patrice Bergerona, který po zákroku Dennise Seidenberga upadl obličejem na led, na kterém zůstal několik minut bezvládně ležet. Poté ale za asistence spoluhráčů zamířil do šatny, kde prý podle trenéra Juliena již nepociťoval žádné obtíže.

Roman Polák poprvé skóroval

Střelnici si otevřeli ve Philadelphii, kde Letci deklasovali Washington 7:1. Pod výraznou výhru se podepsala zejména trojice forvardů Lupul, Carter, Hartnell, kteří shodně nasbírali čtyři kanadské body. Scott Hartnell si dokonce zásluhou tří branek ze třetí části hry připsal hattrick - už druhý během posledních pěti zápasů. U jediné trefy Washingtonu si připsal bod za nahrávku Tomáš Fleischmann.

Ze svého prvního gólu v NHL se mohl radovat obránce St. Louis Roman Polák. Stalo se tak po pedesáti sedmi zápasech. Dvaadvacetiletý Polák ve 43. minutě zápasu s Minnesotou vstřelil vítěznou branku, na výhře 4:2 se navíc podílel ještě asistencí a byl tak vyhlášen první hvězdou zápasu.

Kaberle s Kubinou hvězdami zápasu

Překvapivě snadno se výhry v Pittsburghu dočkalo Toronto. Hladký triumf 7:3 řídili čeští obránci Tomáš Kaberle s Pavlem Kubinou. Durhý jmenovaný si připsal branku a asistenci, a byl vyhlášen druhou hvězdou večera, Kaberle za tři přesné brankové nahrávky dokonce sklidil titul první muž zápasu. Tučňákům nebyla nic platná ani aktivita Petra Sýkory, který vyslal na brankáře Toskalu sedm střel, z nichž se urodily dva góly. Ke své hře se naopak nedostal Sidney Crosby, jehož si obrana Maple Leafs pečlivě hlídala. Crosby si za celý zápas připsal jen jednu střelu mezi tři tyče.

Deset branek viděli i diváci v Detroitu, kde Rudá křídla zdolala Los Angeles 6:4. Utkání bylo téměř po celý průběh vyrovnané, po Brownově brance z úvodu třetí třetiny to za stavu 4:3 pro hosty vypadalo na prohru Detroitu. Pak vzal ale otěže zápasu do rukou Jiří Hudler. Necelé čtyři minuty před třetí sirénou srovnal na 4:4, čtyřiadevadesát vteřin před koncem pak připravil vítězný gól pro Clearyho. Na konečných 6:4 pečetil střelou do prázdné branky Draper.

Jediný gól stačil na výhru nad New Yorkem Islanders hokejistům Nashvillu. Postaral se o něj již v sedmé minutě po přihrávce Martina Erata Fiddler. Finský gólman Predátorů Pekka Rinne pochytal všech třiadvacet střel, připsal si třetí čisté konto v sezóně a byl vyhlášen hvězdou večera.

Boston - Carolina 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Branky: 28. Savard, 44. Krejčí (Sobotka), 52. S. Thornton, 60. Yelle - 5. Pitkänen, 56. R. Whitney. Zásahy brankářů: Fernandez 34/32 - Ward 35/32. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: S. Thornton, Fernandez (oba BOS), Brind´Amour (CAR).
Philadelphia - Washington 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
Branky: 45., 48. a 57. Hartnell, 36. a 37. J. Carter, 5. Lupul, 50. Gagne - 46. Laich (Fleischmann). Zásahy brankářů: Niittymäki 48/47 - Johnson 13/10, Theodore 15/11. Diváci: 19 897. Hvězdy utkání: Niittymäki, Hartnell, Carter (všichni PHI).
Montreal - Buffalo 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 26. a 56. S. Kosticyn, 44. Tanguay (Hamrlík), 65. Kovaljov - 10. Roy, 36. MacArthur (Špaček), 54. Sekera. Zásahy brankářů: Halák 34/31 - Miller 46/42. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: S. Kosticyn, Begin (oba MTL), Miller (BUF).
Ottawa - Dallas 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 2. Alfredsson (Kuba), 24. Vermette, 32. Spezza (Kuba), 42. Picard, 64. J. Smith - 20. Niskänen, 28. B. Richards, 30. Petersen, 55. Eriksson. Zásahy brankářů: Gerber 29/25 - Turco 33/28. Diváci: 19 486. Hvězdy utkání: Foligno, J. Smith (oba OTT), B. Richards (TB).
Pittsburgh - Toronto 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)
Branky: 41. a 58. Sýkora, 10. Malkin - 8. Moore (Kubina, T. Kaberle), 12. Jeremy Williams (T. Kaberle), 13. Frogren, 29. Hagman, 37. Kubina (T. Kaberle), 46. Ponikarovskyj, 49. Antropov. Zásahy brankářů: Fleury 33/28, Sabourin 7/5 - Toskala 23/20. Diváci: 17 053. Hvězdy utkání: T. Kaberle, Kubina, Antropov (všichni TOR).
Atlanta - Tampa Bay 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Vjačeslav Kozlov, 16. Perrin, 19. T. White, 45. Crabb - 4. a 58. St. Louis, 9. Hall. Zásahy brankářů: Lehtonen 39/36 - Smith 30/26. Diváci: 14 395. Hvězdy utkání: Lehtonen, J. Williams, T. White (všichni ATL).
Detroit - Los Angeles 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)
Branky: 9. Dacjuk, 13. Lilja, 39. Samuelsson, 57. Hudler, 59. Cleary (Hudler), 60. Draper - 2. Lewis, 13. Frolov, 39. Calder, 43. Brown. Zásahy brankářů: Conklin 26/22 - Quick 35/30. Diváci: 19 784. Hvězdy utkání: Conklin (DET), Brown (LA), Dacjuk (DET).
Nashville - NY Islanders 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 7. Fiddler (Erat). Zásahy brankářů: Rinne 23/23 - MacDonald 28/27. Diváci: 16 457. Hvězdy utkání: Rinne (NSH), MacDonald (NYI), Fiddler (NSH).
St. Louis - Minnesota 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 2. Berglund, 11. Backes (R. Polák), 43. R. Polák, 60. McClement - 6. Schultz, 43. Bouchard. Zásahy brankářů: Legace 26/24 - Bäckström 23/20. Diváci: 19 150. Hvězdy utkání: R. Polák, Colaiacovo, Jackman (všichni STL).
Phoenix - Columbus 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Reinprecht, 47. Boedker. Zásahy brankářů: Bryzgalov 33/33 - Mason 24/22. Diváci: 16 125. Hvězdy utkání: Bryzgalov, Zb. Michálek, Sauer (všichni PHX).
Vancouver - Chicago 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 4. D. Sedin - 23. Kane, 27. Sharp, 60. Toews. Zásahy brankářů: Sanford 33/31 - Huet 31/29. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Huet (CHI), Sanford (VAN), Ladd (CHI).
San Jose - NY Rangers 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Boyle, 5. Clowe, 27. Marleau - 11. Žerděv, 30. Callahan. Zásahy brankářů: Nabokov 34/32 - Lundqvist 30/27. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: J. Thornton, Nabokov (oba SJ), Žerděv (NYR).