Kotalíkův gól a asistence nestačily, Buffalo sestřelil Crosby

NEW YORK

Gól a asistence českého útočníka Aleše Kotalíka nestačila Buffalu v pondělním utkání NHL k vítězství nad Pittsburghem. Hokejisté Sabres v zápase vedli 2:0 a 3:2, přesto z domácího ledu nakonec odešli poražení 3:4 v prodloužení. Vítěznou trefu zaznamenal Sidney Crosby, jenž skóroval poprvé po devíti zápasech.

"Oklepali jsme se z poslední porážky s Torontem a odehráli opravdu dobrý zápas. Zasloužili jsme si vyhrát a naštěstí se nám to podařilo," těšilo Crosbyho, který úspěšnou tečí Malkinovy střely 43 sekund po začátku prodloužení uťal svou dosud nejdelší šnůru zápasů bez vstřeleného gólu.

Trvalo však několik minut, než sudí s pomocí videa uznali, že Crosby tečoval puk pod úrovní horní tyče branky Buffala. "Bylo to opravdu těsné. Nemyslím, že by to byla vysoká hůl, měl jsem hokejku skloněnou dolů. Kdyby ji ale puk trefil o kousek výš, už by to sudí asi neuznali," oddechla si největší hvězda Penguins.

Aleš Hemský se podílel dvěma asistencemi na domácí výhře Edmontonu nad Phoenixem. Kojoti ve druhé třetině i díky gólu Martina Hanzala smazali dvoubrankový náskok soupeře, domácí ale ve třetí části i s pomocí českého forvarda dorazili soupeře dalšími dvěma trefami. "Měli jsme kliku. Ve druhé třetině jsme vypadli z role, soupeř ale naštěstí jen vyrovnal. Ve třetí části jsme dokázali jít opět do vedení," komentoval utkání kouč Oilers Craig MacTavish.

Jednu asistenci si připsal bek Toronta Pavel Kubina, jenž se podílel na vysoké výhře Maple Leafs na ledě Atlanty. Úspěšný debut si v dresu hostů odbyl gólman Justin Pogge, kterého vedení klubu povolalo v neděli z nižší AHL. "Zprvu jsem byl pěkně nervózní, první střela mě ale uklidnila a nakonec to byl zápas jako každý jiný," prohlásil po utkání dvaadvacetiletý brankář. "Předvedl tři, čtyři zákroky, kterými sebral Atlantě vítr z plachet," chválil svého svěřence kouč Toronta Ron Wilson.

Buffalo - Pittsburgh 3:4 v prod. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 1. Paille, 26. Kotalík, 36. MacArthur (Kotalík) - 33. a 52. Goligoski, 27. Dupuis, 61. Crosby. Zásahy brankářů: Miller 22/18 - Fleury 35/32. Diváci: 18 690. Hvězdy zápasu: Goligoski (PIT), MacArthur, Kotalík (oba BUF).
Atlanta - Toronto 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Branky: 40. C. Armstrong, 55. T. White - 38. a 59. Stajan, 1. Ponikarovskij, 11. Jeremy Williams, 51. Moore (Kubina), 56. Hagman. Zásahy brankářů: Lehtonen 37/32 - Pogge 21/19. Diváci: 16 143. Hvězdy zápasu: Moore, Williams, Stajan (všichni TOR).
Edmonton - Phoenix 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 5. Stortini, 7. Pouliot, 41. Souray (Hemský), 58. Cogliano (Hemský) - 33. Hanzal, 38. Lisin. Zásahy brankářů: Roloson 29/27 - Tellqvist 27/23. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: Roloson, Souray (oba EDM), Jovanovski (PHX).
Vancouver - Anaheim 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 25. a 47. D. Sedin, 13. Raymond, 18. Kesler - 9. Ryan, 52. S. Niedermayer, 54. Pahlsson. Zásahy brankářů: Sanford 27/24 - Hiller 26/22. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: Sedin (VAN), Ryan (ANA), Kesler (VAN).