NHL

Kotalík znovu bodoval, Eliáš dál táhne Ďábly

28. prosince 2008 08:24 - NEW YORK

Již potřetí v řadě bodoval útočník Buffala Aleš Kotalík. I proto Šavle zdolaly New York Islanders 4:3 po samostatných nájezdech. Kotalík si připsal body za dvě asistence, navíc proměnil i rozhodující nájezd. Patrik Eliáš přispěl brankou a nahrávkou k výhře New Jersey na ledě Rangers 4:2. Třebíčský rodák v sezóně nasbíral již 39 kanadských bodů a osamostatnil se na prvním místě tabulky produktivity českých hráčů.

Don Heupel, ČTK/AP

Druhý David Krejčí je pouze o bod zpátky. I útočník Bostonu se v sobotu zapsal do statistik, na druhé brance Wheelera si připsal asistenci. Medvědi vyhráli v Carolině 4:2, již sedm utkání nenašli přemožitele a dál zůstávají nejlepším týmem Východní konference.

Buffalo ještě minutu a půl před koncem základní hrací doby vedlo nad Ostrovany o dvě branky, náskok ale udržet nedokázalo. Hosté odvolali gólmana MacDonalda a skóre se jim podařilo srovnat. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy; ten rozhodující proměnil Aleš Kotalík. Navázal tak na asistence u tref Hechta s Pominvillem a byl vyhlášen mužem zápasu.

Columbus vůbec poprvé porazil Philadelphii

New Jersey přerušilo gólovou nemohoucnout z posledních dvou zápasů a zdolalo Rangers 4:2. Patrik Eliáš zvyšoval v 5. minutě při oslabení na 2:0, připsal si i asistenci a i proto je nejproduktivnějším Čechem letšního ročníku zámořské ligy.

Historicky první výhry nad Philadelphií se dočkal Columbus. Na výhře 3:0 měl podíl i obránce Modrokabátníků Jan Hejda, který ve čtvrté minutě otevřel skóre. Pro robustného beka to byla teprve druhá trefa v sezóně. Steve Mason pochytal všech dvacet střel Letců a připsal si své třetí čisté konto v sezóně.

Vokoun šestkrát inkasoval, A. Kosticyn zářil

One man show viděli diváci v Pittsburghu, k jejich nelibosti ale zazářil útočník Montrealu Andrej Kosticyn. Běloruský talent vstřelil všechny tři branky Habs, připsal si tak první hattrick v NHL, a pomohl k vítězství 3:2. Tučňáci na Kosticynovy první dvě branky vždy dokázali odpovědět, potřetí se jim to už nepovedlo. Druhou hvězdou utkání byl vyhlášen Tomáš Plekanec, který Kosticynovi první dvě trefy vypracoval. Český centr tak po devíti zápasech konečně bodoval.

Podruhé během dvou dní se utkala Florida s Tampou Bay a na oba duely by chtěl gólman Panterů Tomáš Vokoun nejspíš co nejrychleji zapomenout. V pátek vydržel mezi tyčemi dvě třetiny, o den později sice už celý zápas, zˇdvaačtyřiceti střel ale šestkrát inkasoval a Florida prohrála 4:6.

Buffalo - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 14. Hecht (Kotalík), 34. Pominville (Kotalík), 55. MacArthur, rozhodující nájezd Kotalík - 30. Tambellini, 59. Comrie, 60. Campoli. Střely na branku: 37:35. Diváci: 18 690.
Pittsburgh - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 15. Dupuis, 26. Crosby - 2., 20. a 43. A. Kosticyn (na první a druhou Plekanec). Střely na branku: 34:19. Diváci: 17 132.
Carolina - Boston 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Branky: 17. Cullen (F. Kaberle), 31. Babchuk - 23. a 27. Wheeler (na druhou Krejčí), 54. Ryder, 60. Kobasew. Střely na branku: 31:22. Diváci: 16 705.
Columbus - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Hejda, 19. A. Murray, 28. Malhotra. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 402.
NY Rangers - New Jersey 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 6. Dawes, 49. Kalinin - 3. Rolston, 5. Eliáš, 32. Zajac (Eliáš), 53. Parise. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18 200.
Tampa Bay - Florida 6:4 (2:0, 2:3, 2:1)
Branky: 25. a 40. Lecavalier, 8. Stamkos, 15. Arťuchin, 45. Malone, 48. St. Louis - 24. a 37. Booth (na druhou Frolík), 37. Horton, 54. Weiss. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 58 minut, obdržel šest branek ze 42 střel a úspěšnost zásahů měl 85, 71%. Střely na branku: 42:29. Diváci: 18 226.
Dallas - Anaheim 4:3 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 29. B. Richards, 42. J. Neal, 59. Ribeiro, 64. Modano - 49. a 57. Morrison, 7. Kunitz. Střely na branku: 38:22. Diváci: 18 532.
St. Louis - San Jose 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. a rozhodující nájezd Winchester, 1. Perron - 33. Cheechoo, 38. Grier. Střely na branku: 27:26. Diváci: 19 150.
Phoenix - Los Angeles 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 18. a 29. Frolov, 15. Ivanans, 20. Stoll. Střely na branku: 26:30. Diváci: 16 199.
Colorado - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (3:0, 0:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Salej, 11. Smyth (Hejduk), 15. Liles, rozhodující nájezd Wolski - 35. Dacjuk, 36. Holmström, 39. Franzén. Střely na branku: 32:44. Diváci: 18 007.
Calgary - Ottawa 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)
Branky: 31., 32. a 55. R. Bourque, 33. A. Roy, 49. Aucoin, 59. Bertuzzi - 22. Phillips, 29. Spezza, 49. Picard. Střely na branku: 42:30. Diváci: 19 289.