Havlát pomohl gólem prodloužit vítěznou sérii Chicaga

Hokejisté Chicaga zvítězili v nedělním utkání NHL na ledě Minnesoty 4:1 a připsali si devátou výhru za sebou, čímž vytvořili nový klubový rekord. Na úspěchu Blackhawks se jedním gólem podílel i český útočník Martin Havlát, jenž v 35. minutě svou devátou trefou v sezóně zvyšoval na 3:0.

"Jsme teď jako basketbaloví Boston Celtics," přirovnával úspěšnou šnůru svého týmu útočník Chicaga Jonathan Toews, který proti Minnesotě přihrával na dvě branky. "Devět výher v řadě o něčem svědčí, ale nejsou zase až tak dobří," tvrdil naproti tomu forvard Minnesoty Mikko Koivu. "Tentokrát byli prostě pracovitější, z našeho týmu si zasloužil pochvalu jen brankář Bäckström," dodal.

Jen o jeden zápas méně trvá vítězná série Bostonu, který vyhrál 2:1 v Atlantě a s 58 body se vyrovnal nejlepšímu týmu NHL San Jose. Na rozhodující gól Michaela Rydera v 54. minutě přihrál David Krejčí, který tak bodoval v osmém zápase za sebou. "Byla to skvělá přihrávka, v podstatě šlo jen o to trefit puk za brankáře," pochvaloval si Ryder.

V brance Bostonu překvapivě chyběl Tim Thomas, jenž Bruins dovedl k šesti předchozím výhrám. Tentokrát dostal volno a příležitost dali trenéři Manny Fernandezovi. Ten se vyznamenal například při úniku Slatera na konci druhé třetiny. "Manny nás při několika přečísleních hodně zachránil," děkoval mu obránce Aaron Ward.

Sanford vychytal Ottawu

Svou čtvrtou vychytanou nulu v kariéře si v NHL připsal gólman Vancouveru Curtis Sanford v zápase proti Ottawě. "Ani nemůžu dostatečně poděkovat spoluhráčům za to, jak dnes hráli," pochvaloval si po zápase Sanford, jenž opět zastoupil jedničku Roberta Luonga laborujícího kvůli potížím s třísly.

Vítězství nad Torontem zajistili hokejistům Washingtonu Brooks Laich a Alexander Ovečkin, každý se na výhře 4:1 podílel dvěma góly. Domácí hráči tak důstojně uctili bývalou hvězdu Washingtonu Mikea Gartnera, jehož dres s číslem 11 byl před zápasem slavnostně vytažen ke stropu haly.

Atlanta - Boston 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 20. Little - 22. Kessel, 54. Ryder (Krejčí). Zásahy brankářů: Lehtonen 28 - Fernandez 33.
St. Louis - Anaheim 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 6. Perron, 37. Tkachuk, 47. Boyes - 2. R. Niedermayer, 25. S. Niedermayer, 48. Montador, 53. Ryan. Zásahy brankářů: Mason 29 - Hiller 30.
Vancouver - Ottawa 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 9. H. Sedin, 31. Demitra, 38. Edler. Zásahy brankářů: Sanford 18 - Gerber 32.
Washington - Toronto 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 33. a 56. Laich, 40. a 60. Ovečkin - 15. Hagman. Zásahy brankářů: Theodore 24 - Toskala 28/3.
Edmonton - Nashville 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Branky: 11. Souray, 16. Horcoff, 31. E. Cole, 32. Cogliano (Šmíd), 34. Gagner - 6. Erat, 16. Weber. Zásahy brankářů: Roloson 30 - Ellis 17/4, Rinne 16/1.
Minnesota - Chicago 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Clutterbuck (Škoula) - 8. a 10. Byfuglien, 35. Havlát, 60. Versteeg. Zásahy brankářů: Bäckström 31/3 - Huet 19.