Kubina zařídil brankáři Josephovi oslavu 450. výhry v NHL

NEW YORK

Český obránce Toronta Maple Leafs Pavel Kubina rozhodl svým gólem v prodloužení zápas proti Atlantě Trashers a postaral se tak o jubilejní 450. branku v NHL pro brankářskou dvojku týmu Curtise Josepha. Asistenci u rozhodujícího gólu si připsal Tomáš Kaberle.

Atlanta měla raketový start do zápasu a už v 7. minutě vedla 2:0. Nakonec musela zachraňovat alespoň prodloužení. Radost ze 450. výhry v zámořské soutěži Josephovi totiž oddálil v 54. minutě svou brankou Colby Armstrong. V prodloužení ale hrál kanadský tým přesilovou hru, v níž Kubina zápas ukončil střelou od modré.

David Krejčí v dresu Bostonu přispěl svému týmu k výhře jednou asistencí na ledě Pittsburghu 5:2. První branku zápasu vstřelil Tučňák Petr Sýkora, ve druhém dějství ale Medvědi zápas otočili a dovedli ho do vítězného konce. Bruins tak protáhli šňůru vítězných zápasů na devět zářezů.

V utkání mezi domácí Tampou Bay a Montrealem se jako první z branky radoval český útočník Václav Prospal, jenž ve 14. minutě přízemní střelou z levého kruhu otevřel skóre. Montrealu se v utkání skoupém na góly podařilo zápas otočit. Na začátku druhé třetiny vyrovnal Latendresse a vítězství si hosté zajistili v samostatných nájezdech.

Hokejová NHL:
Buffalo - Washington 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 48. Mair, 60. MacArthur (Špaček) - 2. Laich, 10. Ch. Bourque, 33. Bäckström, 60. Gordon. Zásahy brankářů: Miller 30/3 - Theodore 33/2. Diváci: 18 690. Hvězdy zápasu: Bäckström (WAS), Kozlov (WAS), Gaustad (BUF).
Toronto - Atlanta 4:3 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 9. Kuljomin, 25. Stempniak, 39. J. Blake, 61. Kubina (T. Kaberle) - 5. Little, 7. Slater, 54. C. Armstrong. Zásahy brankářů: Joseph 32/3 - Hedberg 47/4. Diváci: 19 260. Hvězdy zápasu: Joseph, Grabovskij, White (všichni TOR).
Pittsburgh - Boston 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 17. Sýkora, 36. Dupuis - 25. Chára, 30. Savard (Krejčí), 37. Kessel, 46. St. Pierre, 50. Wideman. Zásahy brankářů: Fleury 40/5 - Thomas 34/2. Diváci: 17 132. Hvězdy zápasu: Savard, Wideman, Kessel (všichni BOS).
Tampa Bay - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. Prospal - 41. Latendresse, rozhodující nájezd Lapierre. Zásahy brankářů: Smith 30/1 - Price 22/1. Diváci: 20 454. Hvězdy zápasu: Smith (TB), Malone (TB), Price (MTL).
Detroit - Chicago 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 27. a 41. Franzén, 16. Dacjuk, 53. Kopecký. Zásahy brankářů: Conklin 36/0 - Chabibulin 39/4. Diváci: 20 066. Hvězdy zápasu: Conklin, Franzén, Dacjuk (všichni DET).
St. Louis - New Jersey 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)
Branky: 5. Boyes, 8. Backes, 60. Steen (Polák) - 2. a 55. Parise, 23. Rolston (Holík), 57. Pandolfo. Zásahy brankářů: Legace 26/4 - Clemmensen 31/3. Diváci: 19 150. Hvězdy zápasu: Parise (NJ), Oshie (STL), Langenbrunner (NJ).
Vancouver - Philadelphia 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 17. D. Sedin, 32. Kesler - 4. J. Carter, 18. Hartnell, 23. Kalinski. Zásahy brankářů: Sanford 9/2, Schneider 20/1 - Biron 31/2. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: Hartnell (PHI), Bieksa (VAN), Biron (PHI).
Edmonton - Ottawa 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 14. Moreau, 34. Reddox - 10. Spezza, 25. Alfredsson, 52. Lee. Zásahy brankářů: Garon 25/3 - Gerber 22/2. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: Spezza (OTT), Horcoff (EDM), Alfredsson (OTT).