Havlát přispěl gólem a asistencí k výhře Chicaga

Český útočník Martin Havlát se v nedělním utkání NHL gólem a asistencí přičinil o vítězství hokejistů Chicaga 5:2 nad Calgary. Havlát v první třetině svou jedenáctou trefou v sezóně otevřel skóre zápasu, v dalším dějství přihrál na druhý gól Blackhawks, kteří oslavili výhru po dvou prohrách s Detroitem.

"Bylo pro nás důležité vyhrát opět v naší hale, chtěli jsme z toho mít dobrý pocit," vykládal po zápase obránce Duncan Keith, jenž přihrál na dvě branky. Poslední zápas hrálo Chicago pod širým nebem na baseballovém stadionu, nyní už opět pociťovali komfort svého United Center. "Bylo skvělé být součástí zápasu ´Winter Classic´, ale musíme se dívat dopředu," řekl trenér Joel Quenneville.

Za Chicago poprvé během své kariéry v NHL nenastoupila kvůli zranění mladá hvězdička Patrick Kane, ale Blackhawks si poradili i bez něj. O vítězství zřejmě rozhodl gól Krise Versteega ve druhé třetině, kdy překonal Kiprusoffa v brance Calgary při vlastním oslabení a zvýšil na 3:1.

Dvě branky Dvořáka Floridě k vítězství nepomohly

Robert Lang pomohl gólem a nahrávkou k výhře Montrealu 6:5 nad Floridou po samostatných nájezdech. Na straně hostů, v jejichž brance podruhé za sebou dostal před Tomášem Vokounem přednost Craig Anderson, se dvakrát trefil Radek Dvořák. Rozhodující nájezd proměnil Andrej Markov, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltové loterii. Slovenský gólman Montrealu Jaroslav Halák zastavil nájezdy Stillmana, Hortona, a Frolíka.

To ve Vancouveru muselo absolvovat samostatné nájezdy celkem deset hráčů a o výhře hostujícího Dallasu nakonec rozhodl nováček James Neal. Tomu se zatím náramně daří. V normální hrací době na jednu branku přihrál a v předchozích sedmi zápasech nastřílel šest branek.

Dvakrát asistovali Eliáš i Prospal

Díky dvěma přihrávkam Patrika Eliáše na dvě branky Zubruse drželi hokejisté New Jersey krok s Ottawou. Třikrát museli domácí dotahovat náskok soupeře, naposledy vyrovnával Langenbrunner tři minuty před koncem normální hrací doby. V prodloužení pak rozhodl o vítězství New Jersey Brian Rolston dělovkou z dálky.

Dvě asistence si připsal i další český útočník Václav Prospal, přičemž pokaždé z jeho přihrávek v zápase s Atlantou těžil Martin St. Louis. Tampa Bay vyhrála v Atlantě 4:1, přičemž brankář Mike Smith přišel o čisté konto 22 vteřin před koncem. "Důležitější je vítězství, nula by byla jen bonus navíc," nedělal z toho Smith vědu.

Montreal - Florida 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 4:0, 1:3)
Branky: 23. a 44. A. Kosticyn, 22. Bouillon (Lang), 34. Kostopoulos, 36. Lang, rozhodující sam. nájezd Markov - 43. a 59. Dvořák, 13. McLean, 19. Booth, 50. Cullimore. Zásahy brankářů: Halák 30 - Anderson 40.
Atlanta - Tampa Bay 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Christensen - 37. a 42. St. Louis (na obě Prospal), 3. Eminger, 59. Malone. Zásahy brankářů: Lehtonen 31/4 - Smith 27.
New Jersey - Ottawa 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 20. a 32. Zubrus (na obě Eliáš), 57. Langenbrunner, 62. Rolston - 3. Foligno, 24. Bell, 48. Kelly. Zásahy brankářů: Clemmensen 17 - Auld 31.
Vancouver - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Wellwood, 16. Hordichuk - 20. Modano, 34. Ribeiro, rozhodující sam. nájezd Neal. Zásahy brankářů: LaBarbera 34 - Turco 33.
Colorado - Minnesota 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 8. a 11. Nolan. Zásahy brankářů: Budaj 35 - Bäckström 33.
Anaheim - Phoenix 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 24. Pronger, 43. Ryan. Zásahy brankářů: Hiller 29 - Bryzgalov 32.
Chicago - Calgary 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 4. Havlát, 35. Ladd (Havlát), 36. Versteeg, 40. Byfuglien, 59. Sharp - 22. Bertuzzi, 47. Langkow. Zásahy brankářů: Chabibulin 34 - Kiprusoff 24/4, McElhinney 7.