Řádění Sýkory, Malkina a Crosbyho ukončilo sérii porážek Pittsburghu

NEW YORK

Hokejisté Pittsburghu porazili v úterním utkání NHL Atlantu 3:1 a ukončili sérii pěti porážek. Zasloužil se o to především český útočník Petr Sýkora, který vstřelil dva góly a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na všechny tři branky Penguins přihrál Jevgenij Malkin.

Sýkora otevřel skóre v 18. minutě první třetiny při přesilové hře Pittsburghu, jemuž se podařilo využít početní výhodu po sedmi zápasech. "Každý tým si projde útlumem, čím dřív jej ale zastaví, tím víc se zvyšuje šance, že se z krize vyhrabe. Myslím, že jsme udělali dobrý první krok," řekl po utkání novinářům Sýkora.

O výhře svého týmu v úterý rozhodl také obránce Marek Židlický, jenž jediným gólem zařídil vítězství Minnesoty 1:0 na ledě Bostonu. Židlický se trefil v 28. minutě v přesilové hře od modré čáry a připsal si svou pátou branku v sezóně. Brankář Wild Niklas Backström zlikvidoval všech 28 střel soupeře a podruhé za sebou vychytal čisté konto. "Hrajeme defenzivně, snažíme se být soudržní a zabezpečit obranné pásmo," popisoval Židlický, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, taktiku Minnesoty.

Druhým nejlepším hráčem utkání byl zvolen také Milan Hejduk, který pomohl dvěma asistencemi k těsné výhře Colorada 2:1 na ledě Nashvillu.Domácí sice vedli po brance Jonese, tým Avalanche ale ještě do přestávky srovnal díky trefě Wolského a týž hráč vstřelil ve druhé třetině také vítězný gól. Wolski se poprvé od juniorky představil kvůli marodce místo na levém křídle na pozici centra. "Člověk si musel chvíli zvykat, trenéři mi ale výrazně usnadnili práci," pochvaloval si jediný střelec Colorada.

Poprvé v novém roce dostal příležitost v brance Floridy Tomáš Vokoun, jenž předchozí dva duely strávil pouze na střídačce. Český gólman v duelu s Torontem pochytal 24 z 26 střel a přispěl k vítězství Panterů 4:2. Vítězný třetí gól vstřelil útočník Michael Frolík, jenž v 35. minutě zvyšoval na 3:0. "Nehráli vůbec dobře. Měli jsme celou dobu navrch," poznamenal na adresu Toronta obránce Bryan McGabe, který v minulosti hrál právě v dresu Maple Leafs.

Boston - Minnesota 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 28. Židlický. Zásahy brankářů: Fernandez 24/23 - Backström 28/28. Diváci: 16 272. Hvězdy zápasu: Backström, Židlický (oba MIN), Fernandez (BOS).
Buffalo - Ottawa 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Ellis (Špaček), 17. Stafford, 26. Roy, 60. Vanek - 28. a 28. Spezza. Zásahy brankářů: Miller 33/31 - Auld 25/22. Diváci: 18 443. Hvězdy zápasu: Roy (BUF), Spezza (OTT), Miller (BUF).
Washington - Philadelphia 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Backström, rozh. nájezd Viktor Kozlov - 41. Coburn. Zásahy brankářů: Theodore 34/33 - Biron 34/31. Diváci: 18 277. Hvězdy zápasu: Theodore, Kozlov (WSH), Biron (PHI).
Carolina - New Jersey 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 2. Whitney, 36. Samsonov, 50. T. Ruutu - 53. Martin (Eliáš), 60. Eliáš. Zásahy brankářů: Wrad 28/26 - Clemmensen 28/25. Diváci: 15 399. Hvězdy zápasu: T. Ruutu, Gleason, Samsonov (všichni CAR).
Toronto - Florida 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 45. Ponikarovskij, 53. J. Blake - 11. Weiss, 18. Peltonen (Dvořák), 35. Frolík, 51. Campbell. Zásahy brankářů: Toskala 34/30 - Vokoun 26/24. Diváci: 19 197. Hvězdy zápasu: Bouwmeester, Campbell (oba FLA), Mitchell (TOR).
Anaheim - Los Angeles 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 18. Ryan, 50. Pahlsson, 60. R. Niedermayer - 22. Quincey. Zásahy brankářů: Hiller 18/17 - Ersberg 25/23. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: Pahlsson, Niedermayer, Ryan (všichni ANA).
Detroit - Columbus 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 44. Dacjuk, 46. Marián Hossa, 60. Zetterberg. Zásahy brankářů: Conklin 23/23 - Mason 39/37. Diváci: 19 717. Hvězdy zápasu: Conklin, Dacjuk, Hossa (všichni DET).
Nashville - Colorado 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 8. Jones - 15. a 36. Wolski (na obě Hejduk). Zásahy brankářů: Rinne 21/19 - Raycroft 23/22. Diváci: 13 598. Hvězdy zápasu: Wolski, Hejduk (COL), Jones (NSH).
Calgary - San Jose 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 17. a 22. Langkow, 13. Glencross, 19. Giordano, 51. Moss - 26. Clowe (M. Michálek), 30. Grier. Zásahy brankářů: Kiprusoff 28/26 - Nabokov 18/14, Boucher 18/14. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Moss, Giordano, Langkow (všichni CGY).
Phoenix - Chicago 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky: 39. a 55. Toews (na první Havlát), 12. Burish, 15. Versteeg, 16. Fraser, 17. Eager. Zásahy brankářů: Tellqvist 13/9, Bryzgalov 28/26 - Huet 22/22. Diváci: 14 651. Hvězdy zápasu: Burisch, Toews, Huet (všichni CHI).
Pittsburgh - Atlanta 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 18. a 33. Sýkora, 36. Crosby - 55. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Fleury 28/27 - Lehtonen 29/26. Diváci: 16 975. Hvězdy zápasu: Sýkora, Malkin, Fleury (všichni PIT).