Krejčí s Plekancem řídili výhry svých týmů a byli vyhlášeni hvězdami

Český hokejista Bostonu David Krejčí si v sobotním utkání hokejové NHL připsal v souboji s Carolinou tři body za gól a dvě asistence při vítězství 5:1, a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Stejného ocenění se dočkal i útočník Montrealu Tomáš Plekanec, který Habs dvěma brankami pomohl k výhře 5:4 nad Washingtonem.

Boston svého soupeře do utkání vůbec nepustil. První třetinu vyhrál dosavadní nejlepší celek NHL nad Carolinou 2:0. Když ve druhé části domácí přidali ještě tři góly, o vítězi duelu bylo rozhodnuto. Hosté se zmohli v poslední třetině už jen na optické zkorigování výsledku. Na konečné výhře má velký podíl i bostonský brankář Tim Thomas, jenž si vysloužil ocenění třetí hvězdy utkání.

David Krejčí z posledních čtrnácti zápasů nasbíral dvaadvacet bodů a v kanadském bodování je na třináctém místě. Přesto si, nad čímž mnozí včetně kouče Bostonu Juliena kroutí hlavou, nezahraje Utkání hvězd.

Lang vsítil 250. gól v NHL

Montreal o své výhře 5:4 nad Washingtonem rozhodl především zásluhou skvělé třetí třetiny, do níž sice vstupoval s jednobrankovým mankem, čtyřmi brankami ale skóre otočil. Kromě Pleaknce se v dresu domácích zapsal mezi střelce i Robert Lang, pro kterého to byl jubilejní 250. gól v NHL. Jednu z branek Capitals obstaral Tomáš Fleischmann.

Florida vykročila proti Atlantě za vítězstvím již v prvních dvaceti minutách, v nichž skóre zápasu otevřel po nájezdu dvacetiletý Michael Frolík. Ten si ještě později připsal i asistenci. Jako druhá hvězda zápasu byl vyhlášen Radek Dvořák, který se na vysoké výhře svého týmu podílel gólem a dvěma brankovými přihrávkami. V brance Panetrů odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, připsal si osmadvacet úspěšných zásahů.

Eliáš potvrdil pozici nejproduktivnějšího Čecha

Nadále se trápí Pittsburgh, který prohrál 3:5 v Coloradu. V dresu domácích na úvodní gól nahrál Ryanu Smythovi český hokejista Milan Hejduk. Tučňákům nepomohly ani góly největších hvězd - Sidney Crosbyho, Jevgenije Malkina a Jordana Staala, který v týdnu podepsal prodloužení smlouvy. Třemi body se blýskl domácí forvard David Jones.

New Jersey vyhrálo na ledě Los Angeles 5:1, gólem a asistencí se na tom podílel i nejproduktivnější Čech zámořské ligy Patrik Eliáš. Ještě o bod si připsal mladý forvard Columbusu Jakub Voráček. Modrokabátníci zdolali Minnesotu 4:2 a Voráček asistoval u všech tří branek talentovaného Rusa Nikity Filatova, který byl na nedávném juniorském šampionátu společně s Kanaďanem Tavaresem nejlepším střelcem. Wild na body nestačil ani gól a asistence obránce Marak Židlického.

Boston - Carolina 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Branky: 28. a 37. Ryder (na obě Krejčí), 8. Krejčí, 18. Yelle, 24. Stuart - 47. J. Williams (F. Kaberle). Střely na branku: 32:30. Diváci: 17 565.
Florida - Atlanta 8:4 (3:1, 0:2, 5:1)
Branky: 42. a 53. Peltonen (na obě Dvořák), 10. Frolík, 19. Bouwmeester, 20. Dvořák, 43. Stillman (Frolík), 48. Booth, 55. Horton - 13. C. Armstrong, 24. White, 37. Christensen, 54. Kovalčuk. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 32 střel inkasoval čtyři góly a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Střely na branku: 29:32. Diváci: 14 323.
Colorado - Pittsburgh 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 23. a 49. D. Jones, 11. Smyth (Hejduk), 31. Wolski, 35. McLeod - 16. Malkin, 29. Crosby, 48. J. Staal. Střely na branku: 32:24. Diváci: 17 908.
Montreal - Washington 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)
Branky: 10. a 45. Plekanec, 42. Lang, 43. A. Kosticyn, 60. S. Kosticyn - 8. a 34. Sjomin, 45. Fleischmann, 53. Nylander. Střely na branku: 35:35. Diváci: 21 273.
Ottawa - NY Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. Dubinsky (Průcha), 46. Korpikoski. Střely na branku: 33:27. Diváci: 19 029.
Philadelphia - Toronto 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky: 46. a 59. J. Carter, 7. M. Richards, 52. Alberts - 41. Ponikarovskij. Střely na branku: 30:42. Diváci: 19 787.
Detroit - Buffalo 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 37. Hudler, 58. Samuelsson (Hudler), 59. Marián Hossa - 6. D. Roy. Střely na branku: 48:22. Diváci: 20 066.
Columbus - Minnesota 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 4., 45. a 47. Filatov (na všechny Voráček), 43. Dorsett - 11. Miettinen (Židlický), 60. Židlický. Střely na branku: 32:23. Diváci: 16 605.
Nashville - Chicago 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 11. a 60. Legwand (na první Erat), 37. Weber, 53. Bonk - 47. Burish. Střely na branku: 38:35. Diváci: 16 802.
Phoenix - Dallas 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozhodující nájezd Turris. Střely na branku: 28:38. Diváci: 14 557.
Vancouver - San Jose 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 20. Sundin, 35. D. Sedin - 50. a 58. Marleau (na druhou Plíhal), 18. R. Blake, 22. Grier. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 630.
Los Angeles - New Jersey 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky: 42. D. Armstrong - 15. Zajac (Eliáš), 22. Eliáš, 23. Parise, 47. Rolston, 51. Langenbrunner. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.118.