Češi bodovali při výhře Toronta, hattrick nastřílel Jason Blake

NEW YORK/PRAHA

Český obránce Tomáš Kaberle přispěl brankou a asistencí k výhře Toronta 6:4 v Carolině. Hattrick nastřílel jeho spoluhráč Jason Blake, jemuž na všechny góly přihrával Jiří Tlustý. Jednu asistenci zaznamenal Pavel Kubina.

Toronto vedlo už 4:0, domácí ale zabrali a během deseti minut dokázali čtyřmi góly vyrovnat. Pak se ale trefil v přesilovce Kaberle a 11 sekund před koncem pečetil skóre do prázdné branky Blake, jenž tak završil hattrick. Kanadský hokejista navíc přidal dvě asistence.

Boston vyhrál 2:1 na ledě New York Islanders, na vítěznou trefu přihrál Martinu St. Pierrovi Vladimír Sobotka. Domácí stihli jen 54 sekund před koncem korigovat veteránem Billem Guerinem, který svoji dorážku odrazil od brusle Davida Krejčího. Medvědi zvítězili ve čtvrtém utkání v řadě a o bod přeskočili v celkovém hodnocení NHL San Jose.

Žraloci totiž podlehli doma Calgary, jehož vítězný gól vstřelil řízný bek Dion Phaneuf necelé čtyři minuty před koncem. San Jose prohrálo doma v základní hrací době po více jak 11 měsících, což je druhá nejdelší série v historii NHL.

Lang dvakrát nahrával

Dvě asistence Roberta Langa pomohly Montrealu porazit Nashville. Český veterán nejprve připravil přesilovkový gól pro Andreje Kosticyna a poté vítěznou trefu pro Andreje Markova.

Tampa Bay porazila Philadelphii 4:1, do statistik se z českých hráčů zapsali jen Marek Malík a David Kočí. První dvěma kladnými body, druhý osobním desetiminutovým trestem.

Třemi góly v závěrečné třetině potvrdila Minnesota výhru 5:1 nad Edmontonem. Už v úvodní třetině se český bek Ladislav Šmíd popral s dalším mladíkem Jamesem Sheppardem, který z vyrovnané bitky odjel s krvácejícím nosem. Ani jednu ze čtyř střel neproměnil Marek Židlický, přesto byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Prohře Colorada 2:5 v St. Louis nezabránil ani gól Milana Hejduka, kterému chybí jediný zásah do pokoření hranice 300 branek v NHL. Český forvard snižoval ve 49. minutě na 2:3, domácí pak trefami Oshieho a Backese vedení potvrdili. Zápas měl bleskový start, už po dvou sekundách se poprali domácí Winchester s McLeodem.

Dallas neudržel třígólové vedení

Nájezd Jasona Pominvilla rozhodl o vítězství Buffala 5:4 v Dallasu. Domácí přitom ještě v polovině utkání vedli 3:0. Jednu asistenci si v dresu Šavlí připsal Aleš Kotalík.

Gólmanu Robertu Luongovi se návrat po zranění třísla a osmitýdenní vynucené pauze příliš nevyvedl. Jeho Vancouver prohrál doma s Phoenixem 1:4, čemuž jednou asistencí přispěl Martin Hanzal.

Detroit bez potíží vyhrál 4:0 v Los Angeles, dvěma asistencemi se na vítězství podílel Jiří Hudler. Páté čisté konto v sezóně vychytal Ty Conklin, Rudá křídla bodovala v desátém utkání v řadě.

NY Islanders - Boston 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 60. Guerin - 24. Savard, 47. St. Pierre (Sobotka). Zásahy brankářů: Danis 27/25 - Thomas 41/40. Diváci: 15 548. Hvězdy utkání: Thomas, St. Pierre (oba BOS), Okposo (NYI).
Carolina - Toronto 4:6 (0:1, 1:3, 3:2)
Branky: 39. Cullen, 42. T. Ruutu, 45. E. Staal, 49. Walker - 22., 36. a 60. J. Blake (na všechny Tlustý, na první T. Kaberle), 13. I. White, 31. Hagman, 55. T. Kaberle (Kubina). Zásahy brankářů: Ward 23/18 - Toskala 32/28. Diváci: 18 037. Hvězdy utkání: Jason Blake, T. Kaberle (oba TOR), E. Staal (CAR).
Montreal - Nashville 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 20. Latendresse, 29. A. Kosticyn (Lang), 42. Markov (Lang) - 27. Dumont, 47. Fiddler. Zásahy brankářů: Halák 25/23 - Rinne 20/17. Diváci: 21 273. Hvězdy utkání: A. Markov, Lang (oba MTL), R. Suter (NSH).
Tampa Bay - Philadelphia 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 35. St. Louis, 36. Meszároš, 37. Craig, 53. Lecavalier - 26. Lupul. Zásahy brankářů: Smith 32/31 - Biron 44/40. Diváci: 15 604. Hvězdy utkání: St. Louis, Lecavalier, Mezsároš (všichni TB).
Minnesota - Edmonton 5:1 (2:1, 0:0, 3:0)
Branky: 7. Kolanos, 19. Clutterbuck, 49. Bouchard, 56. Burns, 60. Belanger - 12. Reddox. Zásahy brankářů: Bäckström 21/20 - Roloson 24/19. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Bouchard, Miettinen, Židlický (všichni MIN).
St. Louis - Colorado 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)
Branky: 5. Berglund, 30. Janssen, 41. Boyes, 55. Oshie, 58. Backes - 43. McLeod, 49. Hejduk. Zásahy brankářů: Legace 26/21 - Budaj 25:21. Diváci: 17 545. Hvězdy utkání: Oshie, Backes, Janssen (všichni STL).
Dallas - Buffalo 4:5 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 11. Niskanen, 15. Ott, 23. Daley, 44. B. Richards - 34. a 50. Gaustad (na druhou Kotalík), 44. Hecht, 51. MacArthur, rozhodující nájezd Pominville. Zásahy brankářů: Turco 35/31 - Miller 25/21. Diváci: 17 339. Hvězdy utkání: Gaustad (BUF), Ott, Daley (oba DAL).
Vancouver - Phoenix 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 52. D. Sedin - 2. a 14. Lindström, 23. Yandle (Hanzal), 29. Mueller. Zásahy brankářů: Luongo 32/28 - Bryzgalov 32/31. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Lindström, Doan, Yandle (všichni PHX).
San Jose - Calgary 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 1. Clowe, 27. J. Thornton - 23. Conroy, 30. Langkow, 57. Phaneuf. Zásahy brankářů: Nabokov 31/28 - Kiprusoff 35/31. Diváci: 17 496. Hvězdy utkání: Langkow, Phaneuf (oba CGY), Boyle (SJ).
Los Angeles - Detroit 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 8. Maltby, 17. Franzén (Hudler), 30. Samuelsson (Hudler), 34. Draper. Zásahy brankářů: Quick 31/27 - Conklin 23/23. Diváci: 18 118. Hvězdy utkání: Maltby, Draper, Conklin (všichni DET).