Čtvrtou výhru v řadě Vokounovi překazily samostatné nájezdy

NEW YORK

Český brankář Tomáš Vokoun nedovedl v pátečním utkání NHL Floridu ke čtvrté výhře v řadě a Panthers na svém ledě podlehli Philadelphii 2:3 po samostatných nájezdech. V zápase Florida smazala i díky asistenci Michaela Frolíka dvoubrankové manko, v penaltovém rozstřelu však český útočník i jeho spoluhráči Ville Peltonen i Nathan Horton neuspěli a o vítězství Flyers rozhodl Simon Gagne.

Gagne proti Vokounovi nejprve naznačil střelu, ale pak bleskurychle provedl blafák do bekhendu a nedal českému gólmanovi šanci. "Trénujeme nájezdy na tréninku, ale musím říct, že tam mi to moc nejde," usmíval se Gagne po zápase. "Ale viděl jsem, že brankář je trochu vpředu, tak jsem ho zkusil oblafnout," dodal.

Kapitána Pittsburghu Sidney Crosbyho nepustilo do zápasu s Anaheimem zranění kolena, a tak si pozici hvězdy vyzkoušel Matt Cooke. Nejprve 21 vteřin před koncem první třetiny otevřel skóre a další branku přidal hned 23 vteřin po přestávce. Anaheim sice snížil zásluhou Getzlafa, ale Gill čtyři minuty před koncem upravil na konečných 3:1 pro Penguins.

"Cooke je bojovník a je příjemné vidět, že tihle hráči jsou za píli odměněni a dokážou střílet důležité branky," pochvaloval si trenér Pittsburghu Michel Therrien. "Kluci se mu ještě v závěru snažili pomoct k hattricku," vysvětlil pak ofenzivnější pojetí domácího týmu v závěru zápasu.

Češi z Toronta k vítězství nepomohli

Tomáš Kaberle, Pavel Kubina i Jiří Tlustý pomohli v první třetině shodně jednou asistencí Torontu k vybudování třígólového náskoku, přesto hráči Maple Leafs v dalším průběhu o slibné vedení přišli a v Atlantě prohráli 3:4 v prodloužení. O úspěšný obrat se nejvíce přičinil Ilja Kovalčuk, autor dvou branek a přihrávky na vítěznou trefu Peverleyho v prodloužení.

Asistenci na vítězný gól zaznamenal i český obránce New York Rangers Michal Rozsíval. Ve třetí minutě nastavení hráli Jezdci na ledě Chicaga přesilovou hru, Rozsíval přihrál puk Reddenovi, a jeho střelu tečoval za záda domácího brankáře Chabibulina Chris Drury.

Columbus - New Jersey 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 33. Malhotra - 51. Zajac, 52. Madden. Zásahy brankářů: Mason 26 - Weekes 26.
Pittsburgh - Anaheim 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 20. a 21. Cooke, 56. Gill - 35. Getzlaf. Zásahy brankářů: Fleury 21 - Giguere 21.
Atlanta - Toronto 4:3 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 21. a 56. Kovalčuk, 36. Little, 64. Peverley - 13. Stempniak (T. Kaberle, Kubina), 19. Moore (Tlustý), 20. Hagman. Zásahy brankářů: Hedberg 5/3, Lehtonen 9 - Toskala 34.
Florida - Philadelphia 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 35. McCabe (Frolík), 38. Bouwmeester - 15. a rozhodující nájezd Gagne, 13. J. Carter. Zásahy brankářů: Tomáš Vokoun 24 - Niittymäki 32.
Chicago - NY Rangers 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 16. Toews, 56. Seabrook - 27. a 63. Drury (na obě Rozsíval), 48. Dubinsky. Zásahy brankářů: Chabibulin 19 - Lundqvist 32.
Colorado - Edmonton 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 17. Arnason, 33. Hensick - 3. Staios, 20. Gilbert, 54. Horcoff. Zásahy brankářů: Raycroft 34 - Garon 37.
Dallas - Los Angeles 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 59. a rozhodující nájezd Ribeiro, 52. Lehtinen - 47. D. Brown, 60. Frolov.