Eliáš pomohl New Jersey gólem a asistencí do čela Atlantické divize

NEW YORK

Český útočník Patrik Eliáš se ve čtvrtečním utkání NHL gólem a asistencí podílel na vítězství hokejistů New Jersey 5:2 nad Montrealem. Nejproduktivnější Čech v zámořské soutěži nejprve přihrál na úvodní gól, v poslední minutě pak ve vlastním oslabení uzavřel skóre zápasu. Devils si připsali páté vítězství v řadě a vyhoupli se do čela tabulky Atlantické divize, když o bod přeskočili New York Rangers.

Devils položili základ úspěchu na konci druhé a na začátku třetí třetiny, kdy navýšili jednobrankový náskok dvěma góly. Canadiens sice ještě dokázali snížit, definitivní tečku za zápasem ale udělal Eliáš, jenž v poslední minutě zápasu namířil při oslabení přesně do opuštěné klece Montrealu.

Povedený večer prožil také druhý nejproduktivnější český hráč v NHL David Krejčí, jenž dvěma asistencemi pomohl Bostonu k vítězství 4:3 po samostatných nájezdech na ledě trápícího se Toronta a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Stejné ocenění si vysloužil český bek Lukáš Krajíček, který přispěl jedním gólem k domácímu vítězství Tampy Bay nad Buffalem. U Krajíčkova gólu asistoval Václav Prospal, v dresu Sabres zaznamenal jednu branku Aleš Kotalík. Buffalo po celý zápas dotahovalo, rozhodující úder ale přišel už na konci druhé třetiny, kdy při přesilovce zvýšil na 5:3 Cory Murphy. "Nezasloužili jsme si vítězství," prohodil po zápase Kotalík.

Vokoun Dallas nezastavil

Brankář Tomáš Vokoun nedokázal na Floridě zastavit střelce z Dallasu a Panteři prohráli 1:4. Domácí i s pomocí Kamila Krepse vedli, texaský celek ale ve druhé třetině převzal otěže zápasu do vlastních rukou, premiérovým hattrickem se na vítězství Stars podílel Mike Ribeiro. "Už jsem byl několikrát blízko, ještě nikdy se mi ale nepodařilo třetí branku vstřelit. Není to vůbec jednoduché," usmíval se po utkání muž zápasu.

Hokejisté Columbusu byli prakticky celý zápas v Calgary o krok napřed, domácí ale nakonec dokázali ve třetí třetině vyrovnat a nakonec zvítězili po samostatných nájezdech. Jakub Voráček zvyšoval před koncem druhé třetiny na 3:2 pro Blue Jackets, Jan Hejda pak v úvodu asistoval u branky na 4:3. Vítězství Flames zařídil úspěšným nájezdem Todd Bertuzzi, který se vrátil do sestavy po pětizápasové pauze způsobené potížemi s kyčlí.

Calgary - Columbus 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 38. a 53. Cammalleri, 10. Iginla, 39. Moss, rozh. nájezd Bertuzzi - 3. a 10. Umberger, 38. Voráček, 43. Nash (Hejda). Zásahy brankářů: Mason 31/27 - Kiprusoff 33/29. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Cammalleri (CGY), Malhotra (CLS), Iginla (CGY).
Chicago - St. Louis 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 19. Woywitka, 48. Tkachuk. Zásahy brankářů: Huet 29/27 - Mason 21/21. Diváci: 22 299. Hvězdy zápasu: Mason, Woywitka, Jackman (všichni STL).
Colorado - Los Angeles 5:6 (1:1, 2:5, 2:0)
Branky: 8. Svatoš, 34. Hensick, 40. Stewart, 46. Willsie, 48. McLeod - 22. a 35. Frolov, 3. Calder, 22. Johnson, 26. Stoll, 35. Brown. Zásahy brankářů: Budaj 15/11, Raycroft 13/11 - Quick 41/36. Diváci: 13 289. Hvězdy zápasu: Frolov, Stoll, Handzuš (všichni LA).
Florida - Dallas 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 13. Skrastins (Kreps) - 40., 44. a 60. Ribeiro, 33. Modano. Zásahy brankářů: Vokoun 24/21 - Turco 28/27. Diváci: 11 200. Hvězdy zápasu: Ribeiro, Modano, Neal (všichni DAL).
New Jersey - Montreal 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 12. Martin (Eliáš), 27. Zajac, 39. Oduya, 43. Parise, 60. Eliáš - 34. Gorges, 48. D'Agostini. Zásahy brankářů: Clemmensen 28/26 - Price 33/29. Diváci: 16 235. Hvězdy zápasu: Oduya, Parise, Martin (všichni NJ).
NY Islanders - Anaheim 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Okposo, 15. McLean - 37. Ryan. Zásahy brankářů: Danis 40/39 - Giguere 7/5, Hiller 7/7. Diváci: 11 853. Hvězdy zápasu: Danis, McLean, Gervais (všichni NYI).
Philadelphia - Atlanta 5:3 (2:0, 1:0, 2:3)
Branky: 53. a 60. Knuble, 10. Hartnell, 18. Powe, 22. Jones - 45. Perrin, 50. Kovalčuk, 51. Thorburn. Zásahy brankářů: Niittymäki 31/28 - Lehtonen 32/28. Diváci: 19 766. Hvězdy zápasu: Knuble, Carter, Giroux (všichni PHI).
Tampa Bay - Buffalo 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)
Branky: 5. Eminger, 6. Downie, 22. Krajíček (Prospal), 34. Halpern, 60. Murphy - 21. a 37. Roy, 25. Kotalík. Zásahy brankářů: Smith 34/31 - Miller 26/21. Diváci: 15 611. Hvězdy zápasu: Murphy, Krajíček (oba TB), Roy (BUF).
Toronto - Boston 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 14. Blake, 25. Stempniak, 35. May - 16. Wheeler (Krejčí), 43. Wideman (Krejčí), 55. Chára, rozh. nájezd Ryder. Zásahy brankářů: Toskala 30/27 - Thomas 34/31. Diváci: 19 258. Hvězdy zápasu: Chára, Krejčí (oba BOS), Moore (TOR).