Columbusu stačil k výhře jediný gól, vstřelil ho Voráček

NEW YORK

Hokejisté Columbusu sice v pátečním utkání NHL překonali gólmana Ottawy Aulda jen jednou, přesto jim to stačilo k plnému bodovému zisku. Brankář Modrokabátníků Steve Mason totiž pochytal všech osmnáct střel, ve 24. minutě navíc Jakub Voráček chytře tečoval střelu Pecy a utkání rozhodl. Devatenáctiletý útočník byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Steve Mason si proti Ottawě připsal již sedmé čisté konto v sezóně, žádný jiný gólman se v letošním ročníku nemůže chlubit stejnou bilancí. Columbus se v tabulce Západní konference posunul na šesté místo, Ottawa se naopak na Východu trápí, je až třináctá.

Edmontonu se podařilo odčinit desetibrankový debakl z posledního utkání s Buffalem a zdolal Minnesotu 3:1. Po návratu na led o sobě dal znovu vědět útočník Olejářů Aleš Hemský, který v šesté minutě otevíral skóre. Radovat se mohl i současný kapitán Edmontonu Ethan Moreau, gól na 2:0 pro něj byl stou trefou v dresu Oilers.

Pořádné drama viděli diváci v New Jersey, kam zavítal Pittsburgh. Ještě jedenáct minut před koncem základní hrací doby vedli hosté především zásluhou Crosbyho s Malkinem, kteří shodně posbírali dva body za branku a asistenci, 3:1. Pak ale snížil Shanahan, jednatřicet vteřin před třetí sirénou srovnal Langenbrunner. Stejný hráč pak rozhodl i v prodloužení a už potřetí za sebou vstřelil vítězný gól. Jednu branku si v dresu vítězů připsal Bobby Holík. Ďáblové už osm zápasů nenašli přemožitele.

Tampě se domácí zápas proti Philadelphii vůbec nevydařil, Blesky prohrály 1:6, když jejich jediný gól vsítil Václav Prospal. Dvě branky Letců zařídil Jeff Carter, čímž se posunul do čela tabulky střelců. Po osmačtyřiceti zápasech má na svém kontě dvaatřicet přesných zásahů.

New Jersey - Pittsburgh 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 60. a 64. Langenbrunner, 12. Holík, 52. Shanahan - 10. Talbot, 10. Crosby (Sýkora), 49. Malkin. Střely na branku: 43:16. Diváci: 17 625.
Columbus - Ottawa 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 24. Voráček. Střely na branku: 25:18. Diváci: 17 080.
Tampa Bay - Philadelphia 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
Branky: 18. Prospal - 8. a 35. M. Richards, 48. a 54. J. Carter, 29. R. Jones, 51. Hartnell. Střely na branku: 42:32. Diváci: 18 120.
Calgary - Nashville 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 28. Lombardi, 33. A. Roy, 53. Aucoin - 48. Dumont (Bonk). Střely na branku: 32:29. Diváci: 19 289.
Edmonton - Minnesota 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 6. Hemský, 17. Moreau, 23. Višňovský - 41. Sheppard. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16 839.