Rubriky:

NHL

Kaberle má zlomenou ruku, Torontu bude chybět zhruba měsíc

31. ledna 2009 18:27 - TORONTO

Obránce Tomáš Kaberle z Toronta si v NHL nezahraje přibližně měsíc. Takový verdikt si vyslechl český hokejista po zlomenině ruky, kterou utrpěl při blokování střely. Zranění se stalo třicetiletému hráči ve čtvrtečním utkání proti Coloradu. Kouč Ron Wilson odhaduje jeho návrat na led na zhruba tři až čtyři týdny.

Účastník nedávného Utkání hvězd dosud nevynechal ani jeden z 49 zápasů v sezóně. Připsal si třicet bodů za čtyři góly a 26 asistencí, ale i 12 minusových bodů za účast na ledě při inkasovaných brankách.

Kaberleho současné zranění podle všeho značně snížilo možnost, že by ho Toronto do uzávěrky přestupů 4. března vyměnilo do jiného klubu. Stejně jako v minulých letech byl totiž mladší ze známé české bratrské dvojice častým objektem přestupových spekulací.

Kaberle má sice v kontraktu klauzuli, že nemůže být bez svého souhlasu vyměněn, sám ale veřejně prohlásil, že se jí vzdá, když bude mít pocit, že s ním Toronto už dlouhodobě nepočítá. Pokud však nebude do březnové uzávěrky zdravotně v pořádku, jeho přestup podle zámořského tisku příliš pravděpodobný není.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..