Plekanec, Lang a Hamrlík pomohli Montrealu k těsné výhře

Trio českých hráčů se bodově podílelo na výhře Montrealu 4:3 nad Los Angeles. První branku Canadiens obstaral Tomáš Plekanec, jenž v první třetině desátým gólem sezóny vyrovnal stav střetnutí mezi Montrealem a Los Angeles na 1:1. Hráči Canadiens pak o výhře 4:3 rozhodli v závěrečných dvou minutách, kdy dvěma góly obrátili nepříznivý vývoj utkání. U vítězné branky, která padla třiadvacet sekund před koncem, asistoval český útočník Robert Lang.

Útočník Colorada Milan Hejduk srovnával svým osmnáctým gólem v sezóně v 29. minutě skóre duelu s Anaheimem na 2:2, přesto nakonec Laviny na bodový zisk nedosáhly. Colorado prohrálo 3:4 a na prázdno vyšlo už ve čtvrtém zápase za sebou.

O výhru Anaheimu se zasloužil devadesátým vítězným gólem v NHL Teemu Selänne, jenž nastoupil k 617. utkání v dresu Ducks a přeskočil Steva Rucchina, jenž tuto klubovou statistiku vedl. Gólem a dvěma asistencemi se pod úspěch Anaheimu podepsali i Ryan Getzlaf a Scott Niedermayer.

Ruský útočník Washingtonu Alexandr Ovečkin dvěma góly v samém závěru rozhodl utkání proti Detroitu. Rudá křídla prohrála 2:4 a po páté porážce za sebou zažívají nejhorší období sezóny. Ovečkin se dostal opět o gól do čela tabulky střelců, na svém kontě má již 33 zásahů.

Rask pomohl prvním čistým kontem k výhře Bostonu

Boston sice našel na gólmana Rangers Henrika Lundqvista recept jen jednou, i to mu ale stačilo k plnému bodovému zisku. Fin Tuukka Rask totiž pochytal všech pětatřicet střel Jezdců a při svém pátém startu v nejvyšší zámořské soutěži si připsal první nulu. Jediný gól obstaral tři vteřiny před druhým odchodem do šaten Marc Savard. Boston se tak vrátil do čela NHL.

Hokejisté San Jose podlehli v domácím prostředí Chicagu po téměř šesti letech a jejich porážku v závěru utkání alespoň zkorigoval Milan Michálek, jenž upravil na konečných 2:4. Chicago je sice v Západní konferenci na čtvrtém místě, ale v soubojích s vedoucími týmy z Detroitu a San Jose dosud prohrálo všech šest utkání.

I bez zraněného Tomáše Kaberleho, který bude kvůli zlomenině pravé ruky mimo hru čtyři týdny, si Toronto poradilo s Pittsburghem. Na výhře domácích 5:4 se dvěma přihrávkami podílel Pavel Kubina. Před zápasem byl během slavnostního ceremoniálu oceněn bývalý dlouholetý kapitán týmu Doug Gilmour, jehož dres s číslem 93 byl vyvěšen pod strop haly.

Vancouver prodloužil nepříznivou sérii

<span>Brankář Tomáš Vokoun nedovedl Floridu k třetímu vítězství po sobě, Panthers na ledě New Yorku Islanders prohráli 1:3. Domácí hráči rozhodli zápas dvěma góly v závěrečné části, hosté se v pětiminutové závěrečné hře bez brankáře dočkali alespoň čestného úspěchu.</span>

<span>Český obránce Marek Židlický založil v prodloužení gólovou akci, na jejímž konci Marc-Andre Bergeron druhým gólem v utkání zařídil Minnesotě výhru 4:3 ve Vancouveru. Pro Canucks to byla již devátá prohra v řadě a jen dvě porážky je dělí od vyrovnání negativního klubového rekordu ze sezóny 1970/71. </span>

Boston - New York Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 40. Savard. Střely na branku: 27:35. Diváci: 17 565.
Washington - Detroit 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 53. a 55. Ovečkin, 20. Vikt. Kozlov, 38. Green - 19. Leino, 40. Franzén (Hudler). Střely na branku: 27:29. Diváci: 18 277.
Montreal - Los Angeles 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. Plekanec (Hamrlík), 24. A. Kosticyn, 59. Higgins, 60. A. Markov (Lang) - 5. Handzuš, 34. Brown, 39. Stoll. Střely na branku: 26:32. Diváci: 21 273.
Colorado - Anaheim 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Liles, 29. Hejduk, 31. Laperriere - 10. Parros, 17. Getzlaf, 34. Niedermayer, 46. Selänne. Střely na branku: 37:31. Diváci: 17 562.
Toronto - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:0, 2:3)
Branky: 6. I. White (Kubina), 28. Antropov, 34. Ponikarovskij, 43. Stajan, 51. J. Blake (Kubina) - 10. Šatan, 41. Crosby, 46. Malkin, 47. Kennedy. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19 570.
NY Islanders - Florida 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 19. Comrie, 45. Guerin, 52. Okposo - 59. Campbell. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 56 minut, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 30:38. Diváci: 13 336.
Columbus - Dallas 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Branky: 18. Huselius (Hejda), 22. Tjutin, 45. Boll - 6. a 34. J. Neal, 9. Eriksson, 11. Sutherby, 39. Ott, 48. Daley, 59. Hutchinson. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18 049.
Carolina - Atlanta 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 8. Cullen, 19. Ray Whitney. Střely na branku: 40:19. Diváci: 16 215.
St. Louis - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 5. McClement, 23. Colaiacovo, 29. Backes, 56. Berglund. Střely na branku: 35:36. Diváci: 19 150.
Phoenix - Buffalo 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 25. Connolly, 29. Paille. Střely na branku: 28:21. Diváci: 16 253.
Vancouver - Minnesota 3:4 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 24. a 60. Kesler, 44. Edler - 12. a 62. M. Bergeron (na druhou Židlický), 8. M. Koivu. 48. Belanger. Střely na branku: 40:27. Diváci: 18 630.
San Jose - Chicago 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 13. Ehrhoff, 55. M. Michálek - 1. a 37. Toews, 28. Versteeg, 55. Keith. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17 496.