Washington v NHL díky hattricku Ovečkina porazil 7:4 Ottawu

WASHINGTON

Hokejisté Washingtonu porazili v odpoledním utkání NHL Ottawu 7:4 díky hattricku své největší hvězdy Alexandra Ovečkina. Ruský útočník tak přidal nedělní tři branky k sobotním dvěma z duelu proti Detroitu a během víkendu tak nastřílel pět gólů.

Capitals potvrdili svou domácí úspěšnost v této sezóně a v hale Verizon Center vyhráli potřetí za sebou. Senators v hlavním městě USA nevyhráli už pošesté v řadě. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal český útočník Tomáš Fleischmann.

Na Ovečkinovo řádění nebude v dobrém vzpomínat český obránce Pavel Kuba, skrz jehož nohy vstřelil nejlepší hráč minulé sezóny NHL dva ze svých tří gólů. "Je úžasné, jak střílí obráncům mezi nohama. Takhle dává hodně gólů," uvedl na adresu svého spoluhráče Eric Fehr, u jehož branky ve druhé třetině asistoval Tomáš Fleischmann.

Hemský pouze snížil

Na výhře Nashvillu v Edmontonu se podílel Martin Erat, který ve 49. minutě vstřelil gól na 2:0. Minutu nato sice další český útočník Aleš Hemský snížil, ale víc už Oilers nedokázali. Hemský byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Skóre utkání Montreal - Boston otevřel osmatřicetiletý útočník Canadiens Robert Lang, jenž se trefil poosmnácté v sezóně. Bruins však dostal na koně Widemanův gól šest desetin sekundy před první sirénou a díky brance v každé další třetině zvítězili hosté 3:1.

Washington - Ottawa 7:4 (2:1, 4:1, 1:2)
Branky: 11., 23. a 36. Ovečkin, 10. Green, 21. Fehr (Fleischmann), 34. Sjomin, 60. Backström - 4. a 26. Alfredsson, 48. Vermette, 52. Heatley. Zásahy brankářů: Johnson 38/34 - Auld 13/11, Elliot 16/12. Diváci: 18 277. Hvězdy zápasu: Ovečkin, Green, Fedorov (všichni WSH).
Edmonton - Nashville 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 50. Hemský - 33. Dumont, 49. Erat. Zásahy brankářů: Roloson 29/27 - Rinne 33/32. Diváci: 16 839.  Hvězdy zápasu: Rinne, Dumont (oba NSH), Hemský (EDM).
Montreal - Boston 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 19. Lang - 20. Wideman, 29. Shawn Thornton, 60. Savard. Zásahy brankářů: Price 22/20 - Thomas 28/27. Diváci: 21 273. Hvězdy zápasu: Thomas, Wideman (oba BOS), Komisarek (MTL).