Hamrlík s Havlátem režírovali výhry svých týmů

NEW YORK

Martin Havlát a Roman Hamrlík byli ústředními postavami svých týmů v úterních zápasech zámořské hokejové NHL. Havlát si na ledě Edmontonu připsal dva body za gól a asistenci, čímž se velkou měrou podílel na výhře 3:1. Stejný bodový zisk si připsal i obránce Montrealu Hamrlík v utkání proti Pittsburghu, Canadiens vyhráli 4:2.

Martin Havlát ve službách Chicaga prožil na ledě Edmontonu vydařený večer. Domácí sice šli do vedení po brance z úvodu první části, ale na začátku prostřední třetiny se trefil Barker a ve 37. minutě po asistenci Havláta vstřelil vítěznou branku Bolland. Sám Havlát přidal v 50. minutě pojistku v podobě třetí trefy a uzavřel tak gólový účet zápasu na 3:1 pro Blackhawks.

Dva body si v úterních zápasech připsal i obránce Roman Hamrlík, jenž gólem a přihrávkou pomohl Montrealu k výhře nad Pittsburghem 4:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Hamrlík se střelecky prosadil již v úvodní třetině, když v 5. minutě vyrovnával na 1:1. Druhý bod zaznamenal po šestatřiceti minutách hry, kdy po jeho asistenci skóroval Lapierre. Asistenci si připsal i Hamrlíkův spoluhráč Tomáš Plekanec, který v 56. minutě připravil gól pro Andreje Kosticyna.

První gól v sezóně dal Martínek

Premiérovou gólovou radost v probíhajícím ročníku zámořské soutěže má za sebou obránce New Yorku Islanders Radek Martínek, jenž svou trefou ze 30. minuty zvyšoval na 3:0. Ostrované porazili Tampu 3:1.

Z výhry se radovali i hokejisté Nashvillu, kteří na domácím ledě přehráli Phoenix 2:1. Vítěznou branku dával 45 vteřin po začátku druhé části útočník Radek Bonk, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Na výhře Predátorů se velkou měrou podílel i finský gólman Rinne, který za svá záda pustil pouze jednu ze 30 střel.

Handzuš rozhodl o výhře Kings

Slovenský útočník Michal Handzuš se zasloužil o vítězství Los Angeles na ledě Ottawy, když 159 vteřin před koncem utkání vstřelil jedinou branku zápasu. Gólman hostů Quick vychytal všech 29 pokusů Senátorů.

Nepříznivou sérii devíti domácích porážek v řadě zlomili hokejisté Vancouveru, kteří na svém stadiónu porazili Carolinu 4:3. Vítěznou branku vstřelil až 82 sekund před koncem zápasu Alexandre Burrows.

New Jersey - Washington 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 29. Rolston (Eliáš), 41. Langenbrunner - 23. a 51. Nylander, 6. Green, 9. Laich, 59. Fehr. Diváci: 14 018. Zásahy brankářů: Clemmensen 25/21 - Theodore 34/32. Hvězdy utkání: Nylander, Green (oba WSH), Langenbrunner (NJ).
NY Islanders - Tampa Bay 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 27. Hunter, 29. Streit, 30. Martínek - 44. Lecavalier. Diváci: 9 808. Zásahy brankářů: Danis 30/29 - Ramo 16/13. Hvězdy utkání: Hunter, Martínek, Danis (všichni NYI).
NY Rangers - Atlanta 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 60. Näslund - 47. Motzko, rozhodující sam. nájezd Vjačeslav Kozlov. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18 200. Zásahy brankářů: Lundqist 22/21 - Lehtonen 40/39. Hvězdy utkání: Lehtonen, Kozlov (oba ATL), Lundqist (NYR).
Columbus - St. Louis 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Umberger, 15. Tjutin - 10. a 36. Boyes, 20. a 60. McClement.  Diváci: 13 560. Zásahy brankářů: S. Mason 21/18 - C. Mason 35/33. Hvězdy utkání: Boyes, C. Mason (oba STL), Umberger (CLS).
Toronto - Florida 3:4 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 11. Hagman, 20. Ponikarovskij, 23. Antropov - 19. Campbell (Dvořák), 43. Weiss, 60. Stillman, 64. McCabe. Diváci: 19 095. Zásahy brankář: Toskala 31/27 - Anderson 34/31. Hvězdy utkání: McCabe, Weiss (oba FLA), Hagman (TOR).
Ottawa - Los Angeles 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 58. Handzuš. Diváci: 18 054. Zásahy brankářů: Elliott 26/25 - Quick 29/29. Hvězdy utkání: Quick, Handzuš (oba LA), Elliott (OTT).
Nashville - Phoenix 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Arnott, 21. Bonk - 45. Perrault. Diváci: 13 195. Zásahy brankářů: Rinne 30/29 - Bryzgalov 24/22. Hvězdy utkání: Rinne, Bonk, Arnott (všichni NSH).
Dallas - Calgary 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 20. Lehtinen, 25. Neal, 57. B. Richards - 7. Cammalleri. Diváci: 16 395. Zásahy brankářů: Turco 25/24 - Kiprusoff 32/29. Hvězdy utkání: Turco, Richards (oba DAL), Kiprusoff (CGY).
Edmonton - Chicago 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Moreau - 24. Barker, 37. Bolland (Havlát), 50. Havlát. Diváci: 16 839. Zásahy brankářů: Roloson 41/38 - Huet 21/20. Hvězdy utkání: Bolland, Havlát (oba CHI), Roloson (EDM).
Montreal - Pittsburgh 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Hamrlík, 32. Higgins, 36. Lapierre (Hamrlík), 56. A. Kosticyn (Plekanec) - 3. Caputi, 51. Malkin. Diváci: 21 273. Zásahy brankářů: Price 25/23 - Fleury 35/31. Hvězdy utkání: Hamrlík, Pacioretty (oba MTL), Crosby (PIT).
Vancouver - Carolina 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 3. Bieksa, 13. Kesler, 36. Sundin, 59. Burrows - 32. Corvo, 32. Pitkänen, 41. E. Staal. Diváci: 18 630. Zásahy brankářů: Luongo 27/24 - Ward 24/20. Hvězdy utkání: Sundin, Kesle, Burrows (všichni VAN).