Krejčí rozhodl o výhře Bostonu, Sýkora pomohl Pittsburghu k obratu

NEW YORK/PRAHA

Český hokejista David Krejčí vstřelil vítězný gól Bostonu ve středečním utkání NHL na ledě Philadelphie. Medvědi zvítězili 3:1, Krejčí přihrával i na první trefu Rydera. Trefil se i Petr Sýkora, jehož Pittsburgh zdolal po gólu Malkina v prodloužení Tampu Bay 4:3.

Tučňáci prohrávali po dvou třetinách 0:3, pak snížil nejproduktivnější hráč soutěže Jevgenij Malkin a zavelel k obratu. Tři a půl minuty před koncem Sýkora v přesilovce vyrovnal a Malkin završil povedený večer gólem necelých 16 sekund před koncem prodloužení. Celkem má ruský hokejista už 79 bodů.

Penguins napodobili své kolegy z amerického fotbalu Steelers, kteří také touchdownem v závěru získali v neděli Super Bowl. Rozehrávač Ocelářů Ben Roethlisberger sledoval společně se spoluhráčem Jeffem Reedem středeční duel po boku majitele Penguins Maria Lemieux.

Philadelphii trápí chřipka

Boston se opět mohl spolehnout na kvalitní defenzívu, skvělý výkon předvedl i brankář Tim Thomas. "Hrajeme týmově zejména v defenzívě, která se nám daří," těšilo po zápase obránce Bruins Dennise Widemana. Letce trápí virus chřipky, postrádali nemocné opory Richardse, Coburna a Upshalla.

Hattrick nastřílel Rakušan Thomas Vanek, jehož Buffalo smetlo 5:0 Toronto. Na poslední trefu Vanekovi nahrával Aleš Kotalík. Čisté konto vychytal Ryan Miller, Sabres nevadilo ani cestování přes celý kontinent po úterním zápase z Anaheimu. "Věděli jsme, že asi nebude v nejlepší kondici. Ale bruslili jsme celkem dobře," uvedl již 32-tigólový kanonýr Vanek, který k hattricku přidal jednu asistenci.

Kojot Jovanovski se po zápase rozčiloval

Až přesilovkový gól veterána Nicklase Lidströma 39 sekund před koncem rozhodl o výhře Detroitu 5:4 nad Phoenixem. Hosty rozčílilo vyloučení Joela Perraulta, kterého švédský bek po sedmi sekundách vrátil z trestné lavice. "To musel být vtip! Pětačtyřicet sekund před koncem, když se bojuje o puk v rohu. Navíc sudí dva fauly na nás těsně předtím nepotrestal. Trapné," soptil ještě po zápase zkušený obránce Ed Jovanovski, jenž dostal za připomínky osobní trest. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Jiří Hudler, dvakrát se trefil Slovák Marián Hossa.

V posledním středečním duelu porazila Minnesota 3:0 Anaheim. Divočáci vstřelili v každé třetině jeden gól, nulu si 34 zákroky vychytal Nicklas Bäckström.

Philadelphia - Boston 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Hartnell - 24. Ryder (Krejčí), 46. Krejčí, 47. Wideman. Zásahy brankářů: Biron 33/30 - Thomas 26/25. Diváci: 19 748. Nejlepší hráči: Wideman, Ryder (oba BOS), Hartnell (PHI).
Buffalo - Toronto 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23., 46. a 50. Vanek (na třetí Kotalík), 3. Connolly, 13. Stafford. Zásahy brankářů: Miller 16/16 - Pogge 32/27. Diváci: 17 355. Hvězdy utkání: Vanek, Miller, Stafford (všichni BUF).
Pittsburgh - Tampa Bay 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)
Branky: 43. a 65. Malkin, 55. Eaton (Sýkora), 57. Sýkora - 16. Malone, 25. St. Louis, 37. Lecavalier (Prospal). Zásahy brankářů: Fleury 24/21 - McKenna 35/31. Diváci: 16 977. Hvězdy utkání: Malkin (PIT), LEcavalier (TB), Sýkora (PIT).
Detroit - Phoenix 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 15. a 26. Marián Hossa, 32. Zetterberg, 46. Samuelsson (Hudler), 60. Lidström - 18. Jovanovski, 29. Fedoruk, 48. Perreault, 55. Lindström. Zásahy brankářů: Osgood 27/23 - Bryzgalov 33/28. Diváci: 19 821. Hvězdy utkání: Marián Hossa, Dacjuk, Lidström (všichni DET).
Minnesota - Anaheim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Brunette, 25. M. Koivu, 60. Bouchard. Zásahy brankářů: Bäckström 34/34 - Hiller 24/22. Diváci: 18 568. Hvězdy utkání: Bäckström, M. Koivu, Clutterbuck (všichni MIN).