Hejduk pomohl dvacátou brankou v sezóně, Michálkovy asistence nestačily

Český útočník Milan Hejduk pomohl brankou a asistencí k vítězství svého Colorada nad rozjetým Dallasem 3:2. Pro Hejduka znamenala branka jubilejní dvacátý gól v této sezóně. Ani tři asistence a proměněný samostatný nájezd Milana Michálka ze San Jose nestačilo k tomu, aby Žraloci porazili Carolinu. Gólově se prosadil Martin Erat, jehož Nashville porazil Anaheim.

Hejduk svůj dvacátý gól vstřelil ve 34. minutě zápasu, v níž si najel před brankáře Turca a zavěsil pod horní tyčku. Jeho branka znamenala vyrovnání na 1:1. Po Eliášovi a Sýkorovi se stal Hejduk třetím českým hráčem, jemuž se podařilo v této sezóně vstřelit dvacet branek. Hejduk byl i u dalšího gólu svého týmu. V početní výhodě ve třetí části totiž asistoval u branky slovenského útočníka Marka Svatoše.

Vítěznou branku nakonec vstřelil sedm minut před koncem základní hrací doby Cody McLeod. Colorado tak zastavilo vítěznou šňůru Stars, kteří zvítězili v předešlých pěti zápasech v řadě. Hejduk byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Michálek si připsal tři asistence a úspěšný nájezd

Tři asistence Milana Michálka u tří branek San Jose nestačily Sharks k vítězství na domácím kluzišti nad Carolinou. Prodloužení a následné samostatné nájezdy zařídil pro Hurricanes jedinou brankou třetí třetiny Ray Whitney.

Při penaltách dostal důvěru trenéra McLellana Michálek znovu a svůj nájezd proměnil. Přesto byl jediný, komu se to z jeho týmu povedlo a po úspěšných exekucích Ruutua a Samsonova z Caroliny slavili Hurricanes vítězství. V dresu vítězného týmu si premiéru odbyl útočník Jakub Petružálek, který si v zápase připsal jednu asistenci. Michálek byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Gólově se prosadil v utkání mezi Nashvillem a Anaheimem útočník Predators Martin Erat, jehož branka na 3:1 z druhé třetiny byla vítěznou. Ani dvě branky útočníka Kačerů Corey Perryho neodvrátily prohru 2:4. Výhru slavil také český brankář v dresu Floridy Panthers Tomáš Vokoun, který za svá záda pustil dvě střely. Jeho tým zvítězil nad New York Islanders 3:2.

Washington - Los Angeles 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)
Branky: 1. Sjomin, 22. M. Green, 51. Ovečkin, 59. Laich - 9. a 21. Kopitar, 22. Handzuš, 28. O'Sullivan, 59. Calder. Zásahy brankářů: Theodore 35/5 - Quick 45/5. Diváci: 18 277. Hvězdy Zápasu: Kopitar, Frolov, Brown (všichni LA).
Ottawa - Boston 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 36. Foligno, 41. Alfredsson, 49. Spezza - 12. Wheeler, 31. Chára (Krejčí), 56. Kobasew, rozhodující nájezd Axelsson. Zásahy brankářů: Elliot 30/3 - Thomas 22/3. Diváci: 17 297. Hvězdy zápasu: Foligno (OTT), Wheeler (BOS), Alfredsson (OTT).
Florida - New York Islanders 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 6. Bouwmeester, 17. Skrastinš, 33. Zedník - 29. Bailey, 35. Hunter. Zásahy brankářů: Vokoun 22/2 - MacDonald 29/3. Diváci: 14 206. Hvězdy zápasu: Zedník, Bouwmeester (oba FLA), Bailey (NYI).
Nashville - Anaheim 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 12. R. Jones, 22. Arnott, 32. Erat, 59. Fiddler - 19. a 39. Perry. Zásahy brankářů: Rinne 30/2 - Giguere 33/3. Diváci: 14 877. Hvězdy zápasu: Arnott (NSH), Perry (ANA), Jones (NSH).
St. Louis - Edmonton 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 46. McClement - 37. Souray, rozhodující nájezd Nilsson. Zásahy brankářů: Mason 23/1 - Roloson 34/1. Diváci: 15 668. Hvězdy zápasu: Gagner, Roloson (oba EDM), Mason (STL).
Colorado - Dallas 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 34. Hejduk, 41. Svatoš (Hejduk), 53. McLeod - 20. Ott, 49. Eriksson. Zásahy brankářů: Budaj 24/2 - Turco 21/3. Diváci: 13 624. Hvězdy zápasu: Hejduk, Svatoš, McLeod (všichni COL).
Calgary - Chicago 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Bertuzzi, 15. Phaneuf - 1. Bolland (Havlát), 7. Ladd, 32. Burish, 44. Fraser, 58. Brouwer. Zásahy brankářů: Kiprusoff 32/4 - Chabibulin 31/2. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu Ladd (CHI), Bertuzzi (CGY), Chabibulin (CHI).
San Jose - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. Clowe (M. Michálek), 24. Semjonov (M. Michálek), 28. Vlasic (M. Michálek) - 35. a rozhodující nájezd Samsonov (Petružálek), 25. Cullen, 48. Ray Whitney. Zásahy brankářů: Nabokov 29/3 - Leighton 40/3. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Babčuk (CAR), Michálek (SJ), Cullen (CAR).