Z Čechů se střelecky prosadil jen Havlát, Hudler si připsal dva body

Přestože do sobotních zápasů NHL zasáhlo hned dvacet čtyř týmů z třiceti, jen jeden český hokejista se zapsal do střelecké listiny. Martina Havláta ale jeho trefa těšit nemohla, v 50. minutě jen kosmeticky upravil drtivou prohru Chicaga na ledě Vancouveru 3:7. Spokojenější byl detroitský Jiří Hudler, který se na kanonádě Rudých Křídel proti Edmontonu 8:3 podílel dvěma asistencemi.

Detroit se po nepovedeném lednu, kdy si připsal pět porážek v řadě, zvedá, nyní vyhrál již potřetí za sebou. Proti Edmontonu bylo rozhodnuto již po úvodní dvacetiminutovce, kterou Rudá Křídla opanovala v poměru 5:0!

Philadelphia zvítězila na ledě Bostonu 4:3 v prodloužení. Vítěznou trefu zaznamenal dvě minuty před koncem nastaveného času Randy Jones. Výrazně k vítězství hostů přispěli také Scott Hartnell a Jeff Carter. Prvně jmenovaný jeden gól vstřelil a na další přihrál, Carter asistoval u dvou branek včetně té vítězné.

Domácí hráči Bostonu nastříleli všechny tři góly už v první třetině, přičemž Byron Bitz zaznamenal svou vůbec první branku v NHL. Když ale po první třetině, na jejímž konci Letci v rozmezí osmi vteřin dvakrát inkasovali, v brance hostí vystřídal Martina Birona finský gólman Antero Niittymäki, už se hokejisté Bruins neprosadili.

Vokoun prohře Floridy nezabránil

Naděje Floridy na bodový zisk na ledě Washingtonu dlouho držel nad vodou Tomáš Vokoun, prohře 1:3 ale nakonec nezabránil. Vokoun si připsal třicet šest úspěšných zákroků, nestačil jen na dvě střely a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Definitivní pojistku přidal svým druhým gólem v utkání do prázdné branky obránce Mike Green, který se trefil již v šestém zápase za sebou, což je na beka vynikající bilance. Podle zámořských statistiků se něco podobného povedlo jen legendárnímu Raymondu Bourqueovi v roce 1984. Green je s devatenácti zásahy nejlépe střílejícím zadákem, se 46 body kraluje i tabulce produktivity obránců.

Prvního vítězství na trenérské lavičce se dočkal kouč Ottawy Cory Clouston. Senátoři sice v třetí třetiné zápasu s Buffalem prohospodařili dvoubrankový náskok, výhru 3:2 po samostatných nájezdech jim ale nakonec zajistil Mike Fisher.

Při absenci Roberta Langa se nedaří Montrealu. Ten v prestižním kanadském derby podlehl Torontu 2:5 a z posledních devíti duelů vyhrál jen dva. Na výhře Maple Leafs se svou premiérovou trefou v NHl podílel i obránce <span>Luke Schenn.</span>

Boston - Philadelphia 3:4 v prodl. (3:1, 0:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Savard, 19. Bitz, 20. Kobasew - 15. Gagne, 23. Metropolit, 27. Hartnell, 64. Jones. Střely na branku: 37:30. Diváci: 17 565.
Detroit - Edmonton 8:3 (5:0, 1:0, 2:3)
Branky: 2. Rafalski (Hudler), 4. Lebda, 6. Cleary, 14. Marián Hossa (Hudler), 19. Dacjuk, 40. Lidström, 56. Samuelsson, 56. Leino - 44. Stortini, 48. Penner, 52. Pouliot (Šmíd). Střely na branku: 35:26. Diváci: 20 066.
Calgary - Anaheim 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 54. Cammalleri - 5. Ryan, 40. Perry. Střely na branku: 27:25. Diváci: 19 289.
Montreal - Toronto 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 21. D'Agostini, 52. Kostopoulos - 44. a 50. J. Blake, 15. Schenn, 23. Kuljomin (Kubina), 59. Finger. Střely na branku: 33:41. Diváci: 21 273.
Ottawa - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 31. Foligno, 38. Vermette, rozh. nájezd Fisher - 42. Mair, 48. Stafford. Střely na branku: 42:30. Diváci: 18 452.
Vancouver - Chicago 7:3 (3:0, 3:1, 1:2)
Branky: 14. a 54. Kesler, 1. H. Sedin, 4. Sundin, 23. Bernier, 26. D. Sedin, 33. Edler - 39. Versteeg, 48. Burish, 50. Havlát. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18 630.
Washington - Florida 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 41. a 60. Green, 1. Fehr (Fleischmann) - 9. Ballard. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 39:21. Diváci: 18 277.
Tampa Bay - NY Islanders 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 54. Roberts. Střely na branku: 28:28. Diváci: 14 810.
Columbus - San Jose 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Williams, 10. Nash (Klesla), 62. Bäckman (Hejda) - 21. Setoguchi, 57. Ehrhoff. Střely na branku: 20:30. Diváci: 18 144.
St. Louis - Colorado 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 21. Oshie, 25. Tkachuk, 25. Boyes, 41. Perron - 12. Stewart. Střely na branku: 23:24. Diváci: 19 250.
Phoenix - Carolina 2:7 (1:1, 1:3, 0:3)
Branky: 7. Goertzen (Z. Michálek), 30. Doan - 2. a 40. T. Ruutu, 23. E. Staal, 36. Cullen, 44. Eaves, 50. Samsonov, 58. Larose. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15 229.
New Jersey - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 51. Zubrus (Eliáš) - 31. Stoll, 33. Kopitar, 35. O'Sullivan z tr. střílení. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 056.