Michálek zavelel k obratu San Jose, Voráček s Hejdou pomohli Columbusu

BOSTON

Souboj dvou zatím nejúspěšnějších týmů letošní NHL vyzněl lépe pro hokejisty San Jose, kteří si poradili s Bostonem 5:2. Útočník Sharks Milan Michálek vsítil vítězný gól hostů. Jan Hejda se dvěma přihrávkami podílel na výhře Columbusu nad Coloradem 3:0, jednu asistenci přidal Jakub Voráček. Na dvou brankách Floridy se podepsal Kamil Kreps, Panthers porazili Toronto 5:4 po prodloužení.

Vítěznou branku Floridy vsítil slovenský útočník Richard Zedník, Panteři mohli slavit druhou výhru v prodloužení z posledních pěti utkání. V osmé minutě třetího dějství přitom Toronto vedlo v BankAtlantic Center již 4:1, ale poté domácí zabrali a třemi brankami poslali duel do prodloužení. V nastaveném čase dokonal obrat svou druhou trefou v utkání rodák z Bánské Bystrice.

Souboj Východní a Západní konference byl na programu v Bostonu, kam přijelo San Jose a z ledu zatím nejlepšího týmu NHL si odvezlo vítězství 5:2. Medvědi po úvodní třetině měli vedení na svých hokejkách, když vedli 2:1. Avšak Žraloci čtyřmi góly v závěrečné dvacetiminutovce otočili stav a prolomili sérii třech předchozích porážek. Vítěznou trefu na 3:2 zaznamenal ve 48. minutě Milan Michálek.

"Boston je zatraceně dobrý tým, pravděpodobně nejlepší s kterým jsme letos hráli," vysekl poklonu svému soupeři bývalý kapitán Bruins a nynější opora San Jose útočník Joe Thornton, jenž vsítil branku na 4:2. "Hráli jsme rychle a skvěle," těšil Thorntona obrat Žraloků v závěrečných dvaceti minutách.

Dlouho čekali diváci na gól v Nationwide aréně v Columbusu, ale v poslední části se dočkali a mohli slavit zisk dvou bodů nad Coloradem. Nejprve se tři minuty po přestávce trefil Murray, deset minut před koncem zvýšil na 2:0 Jason Williams a na konečných 3:0 upravil domácí Modin. Do statistik si připsal dva body za nahrávky Jan Hejda, jeden bod putoval na konto Jakubu Voráčkovi, jenž hraje svou premiérovou sezónu v NHL.

Ani gól a asistence Radka Bonka z Nashvillu nestačili domácím k zisku bodů. Detroit si odvezl z Tennessee výhru 5:3 a přihrávkou na třetí zásah Red Wings přispěl útočník Jiří Hudler. Rudá křídla tak zaznamenala pátou výhru za sebou. Na lídra Západní konference ze San Jose ztrácejí dva body, mají však odehráno o tři zápasy více.

Boston - San Jose 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)
Branky: 4. a 15. Lucic - 8. R. Blake, 44. Marleau, 48. M. Michálek, 50. J. Thornton, 60. Grier (Plíhal). Zásahy brankářů: Thomas 30/26 - Nabokov 30/28. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: Clowe (SJ), Lucic (BOS), Marleau (SJ).
NY Islanders - Los Angeles 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Weight, 25. Jackman, 30. Hilbert - 3. Simmonds, 26. Kopitar, 47. Frolov, rozh. nájezd Johnson. Zásahy brankářů: Danis 39/36 - Quick 25/22. Diváci: 12 330. Hvězdy utkání: Johnson, Frolov (oba LA), Jackman (NYI).
Columbus - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 43. Murray (Hejda), 50. Jason Williams (Voráček), 53. Modin (Hejda). Zásahy brankářů: LaCosta 31/31 - Budaj 30/27. Diváci: 14 506. Hvězdy utkání: LaCosta, Hejda, Murray (všichni CLS).
St. Louis - Vancouver 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)
Branky: 19. Wagner, 20. Boyes, 27. Tkachuk, 50. McDonald - 24. a 29. Sundin, 48. Kesler, 52. Burrows, 56. Hansen, 60. Demitra. Zásahy brankářů: Mason 29/24 - Luongo 28/24. Diváci: 16 431. Hvězdy utkání: Sundin (VAN), Berglund (STL), Bieksa (VAN).
Florida - Toronto 5:4 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 1:0)
Branky: 55. a 62. Zedník (na první Kreps), 24. McLean (Kreps), 49. Norton, 51. Peltonen - 11. a 39. Hagman, 37. Mayers (Kubina), 48. Antropov. Zásahy brankářů: Vokoun 39/35 - Toskala 38/33. Střely na branku: 38:39. Diváci: 13 764. Hvězdy utkání: Zednik (FLA), Hagman (TOR), Boynton (FLA).
Nashville - Detroit 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 32. a 51. Ward (na první Bonk), 26. Bonk - 6. a 44. Zetterberg, 11. a 60. Dacjuk, 25. Marián Hossa (Hudler). Střely na branku: 21:51. Diváci: 15 077.
Tampa Bay - Atlanta 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 2. Roberts - 10. Stuart, 23. Vjačeslav Kozlov, 60. Kovalčuk. Zásahy brankářů: McKenna 23/21 - Lehtonen 41/40. Diváci: 13 490. Hvězdy utkání: Lehtonen, Peverley (oba ATL), Roberts (TB).