Vokoun pochytal všech 42 střel Caroliny a pomohl k výhře Floridy

Hlavně díky skvělému výkonu českého brankáře Tomáše Vokouna mohli slavit hokejisté Floridy Panthers vítězství na svém ledě nad Carolinou Hurricanes. Vokoun pochytal všech 42 střel a počtvrté v sezóně si připsal čisté konto. Florida zvítězila 5:0 a na výhře se podíleli také další čeští hokejisté. Michael Frolík skóroval, asistence si připsali Kreps s Dvořákem.

Carolina přitom byla téměř dvakrát častěji střílejícím týmem, domácí vyslali na Hurricanes dohromady třiadvacet střel. Pět z nich však skončilo za zády brankářů Warda a Leightona. Panteři si vybudovali slibný náskok již po první třetině, v níž se trefili Horton a Slovák Zedník.

Na kolena položili domácí hokejisté Hurikány v polovině zápasu. Po slepených brankách Stewarta a Campbella, na které přihrávali Kreps a Dvořák, vyhnali brankáře Warda z branky. Jeho náhradníka Leightona dokázal překonat pouze Michael Frolík, jenž využil druhé asistence v zápase Kamila Krepse. Vokoun byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Hudler pomohl gólem Detroitu k vítězství

Gólově se dokázal prosadit v duelu mezi Detroitem a Minnesotou také Jiří Hudler. Jeho branka ze 31. minuty po kombinaci s Mariánem Hossou poslala domácí Rudá křídla do vedení 2:1. Hned v následující minutě využil další asistenci slovenského forvarda Draper. Do konce druhé části navíc skóroval ještě Leino. Za hosty dokázal v závěrečné třetině snížit pouze Mikko Koivu po přihrávce Škouly. Na první branku Wild asistoval Židlický. Detroit porazil Minnesotu 4:2.

Malou šanci na účast ve vyřazovacích bojích stále drží hokejisté Ottawy, kteří ve čtvrtečním zápase zvítězili na ledě Philadelphie 5:2. Největší zásluhu na vítězství měl Dany Heatley, který vstřelil dvě branky. Asistenci si připsal i český obránce Filip Kuba.

V podobné situaci je také Tampa Bay. Blesky zvítězily na domácím ledě nad Torontem 6:4. Hvězdou zápasu byl Martin St. Louis, jenž si připsal v utkání čtyři body za gól a tři asistence. Gólové přihrávky si připsali také Krajíček, Prospal a v prvním utkání od svého přestupu z Caroliny také Melichar.

Philadelphia - Ottawa 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 49. Powe, 51. M. Richards - 19. a 51. Heatley, 29. Spezza (Kuba), 40. Foligno, 56. Vermette. Zásahy brankářů: Niittymäki 23/18 - Elliott 36/34. Diváci: 19 679. Hvězdy zápasu: Heatley, Ellion, Spezza (všichni OTT).
Carolina - Florida 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Branky: 8. Horton, 13. Zedník, 30. Stewart (Kreps), 30. Campbell (Dvořák), 34. Frolík (Kreps). Zásahy brankářů: Ward 13/9, Leighton 10/9 - Vokoun 42/42. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: Vokoun, Horton, Bouwmeester (všichni FLA).
Tampa Bay - Toronto 6:4 (4:1, 0:2, 2:1)
Branky: 13. a 14. Malone (na první Krajíček), 16. Recchi, 17. St. Louis, 47. Stamkos (Prospal), 54. Lecavalier (Melichar) - 11. a 32. Stempniak (na druhou Kubina), 33. Hagman, 58. Kulemin. Zásahy brankářů: McKenna 25/21 - Toskala 12/8, Joseph 19/17. Diváci: 16 526. Hvězdy zápasu: St Louis, Stamkos, Malone (všichni TB).
Los Angeles - Calgary 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Cammalleri, 60. Bourque. Zásahy brankářů: Quick 19/18 - Kiprusoff 36/36. Diváci: 17.286. Hvězdy zápasu: Kiprusoff (CGY), Aucoin (CGY), Brown (LA).
Nashville - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 20. Hamhuis, 48. Klein, 60. Arnott, rozh. nájezd Sullivan - 3. Backes, 15. Perron, 32. Winchester. Střely na branku: 34:27. Diváci: 14.307.
Phoenix - Vancouver 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Branky: 3. Lisin, 17. Reinprecht, 40. Morris - 38. Öhlund, 43. Demitra, 49. Edler, 51. H. Sedin. Zásahy brankářů: Rinne 27/24 - Mason 34/31. Diváci: 14 872. Hvězdy zápasu: Sullivan, Legwand, Arnott (všichni NSH).
Detroit - Minnesota 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)
Branky: 10. Samuelsson, 31. Hudler, 32. Draper, 38. Leino - 16. Burns (Židlický), 51. M. Koivu (Škoula). Zásahy brankářů: Osgood 23/21 - Harding 43/39. Diváci: 20 066. Hvězdy zápasu: Hossa, Rafalski, Hudler.