Česko-slovenská legie zařídila výhru Floridy, Vokoun opět zářil

NEW YORK

Dva zápasy ve dvou dnech = dvě výhry. Hokejisté Floridy po čtvrteční výhře nad Carolinou uspěli i proti New Yorku Rangers, když si připsali výhru 2:1 po samostatných nájezdech. A Panteři za ni vděčí především Čechům Vokounovi s Frolíkem a Slovákovi Zedníkovi. Vidět byli i Češi Kotalík se Špačkem v barvách Buffala, které vyhrálo nad San Jose 6:5 po nájezdech.

Florida sice po první třetině duelu s Rangers prohrávala 0:1, ve zbývajícím průběhu už ale Tomáš Vokoun neinkasoval a zásadním způsobem přispěl k obratu. Na začátku druhé části srovnal svým třináctým gólem v sezóně Michael Frolík, když vypálil po otočce v mezikruží a trefil přesně mezeru mezi Lundqvistovými betony. Protože již další branka nepadla, utkání dospělo až do samostatných nájezdů.

V nich si ve čtvrté sérii připsal vítězný gól Richard Zedník. Slovenský forvard se může v poslední době pyšnit výtečnou formou, ve čtyřech zápasech nasbíral čtyři body. Vokoun pochytal čtyřiatřicet střel Jezdců, neinkasoval ani v rozstřelu, a stejně jako o den předtím proti Carolině byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Kotalík se Špačkem přispěli k výhře Buffala

Samostatné nájezdy musely rozhodnout i zápas mezi Buffalem a San Jose, kterému předcházela minuta ticha za padesát obětí leteckého neštěstí poblíž Buffala. Po šedesáti minutách a následném prodloužení bylo skóre nerozhodné 5:5. Domácí sice ještě ve 30. minutě zápasu vedli 4:1, o což se přičinili i Aleš Kotalík (1+1) a Jaroslav Špaček (1+0), nakonec ale mohli být rádi, že neodešli poraženi.

Žralokům se totiž podařil parádní obrat a ještě v poslední minutě základní hrací doby vedli 5:4. O výhru přišli pouhé čtyři vteřiny před koncem, kdy poslal zápas do nastavení Pominville. Stejný muž pak proměnil i nájezd. Ten vítězný si připsal Derek Roy, za San Jose totiž v posledním pokusu neuspěl Milan Michálek. Sabres vyhráli již sedmý rozstřel v sezóně.

Voráček druhou hvžedou zápasu

Columbus zdolal Detroit 3:2 a ukončil tak šestizápasovou sérii Red Wings bez prohry. Ve dvou brankách Modrokabátníků měl prsty Jakub Voráček, což mu vyneslo titul druhé hvězdy zápasu.

Vydařený návrat slavil gólman Columbusu Steve Mason. Ten musel kvůli mononukleóze vynechat předchozí tři zápasy, proti Detroitu se ale blýskl dvaatřiceti úspěšnými zákroky. Ten nejlepší si choval do poslední minuty, kdy fantastickým reflexem vychytal Zetterberga pálícího z bezprostřední blízkosti.

Clemmensen nahrazuje Brodeura dokonale

New Jersey stačil na výhru nad vedoucím týmem Východní konference Bostonem jediný gól, o který se v 31. minutě postaral Salvador. Oba nejproduktivnější Češi v soutěži, Patrik Eliáš z New Jersey a bostonský David Krejčí, vyšli bodově naprázdno. Ďáblové se díky výhře posunuli na Východě už na druhé místo.

Až se bude chtít Martin Brodeur vrátit po svém zranění mezi tři tyče Devils, nebude to mít vůbec jednoduché. Scott Clemmensen totiž podává fantastické výkony. V pondělí se dočkal svého prvního čistého konta v NHL, proti Bostonu si připsal další nulu a jeho neprůstřelnost činí už 145 minut.

New Jersey - Boston 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 31. Salvador. Střely na branku: 18:31. Diváci: 15 257.
Columbus - Detroit 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Torres, 28. Chimera (Voráček), 54. Jason Williams (Voráček) - 24. Lidström, 45. Samuelsson (Hudler). Střely na branku: 25:34. Diváci: 18 802.
Buffalo - San Jose 6:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 15. a rozhodující nájezd D. Roy, 7. Mair (Kotalík), 9. Špaček, 29. Kotalík, 60. Pominville - 19. a 30. Marleau, 40. Boyle, 47. Setoguchi, 51. Pavelski. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18 690.
Florida - New York Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Frolík, rozhodující nájezd Zedník - 18. Sjöström. Brankář Tomáš Vokoun odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 97,14 procent. Střely na branku: 43:35. Diváci: 17 042.
St. Louis - Chicago 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 41. Boyes. Střely na branku: 23:22. Diváci: 19 150.
Dallas - Vancouver 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Eriksson, 37. Lundqvist - 6. Pyatt. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 532.
Colorado - Montreal 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 26. Leopold, 53. Arnason - 18. Bouillon, 19. Brisebois, 58. A. Kosticyn, 60. Kostopoulos. Střely na branku: 48:23. Diváci: 17 514.