Prospal zajistil vítězství Tampy, Kubina asistoval u třech gólů Toronta

NEW YORK

Hokejisté Tampy Bay si vyšlápli na vedoucí tým Východní konference NHL Boston. Lightning doma zdolaly díky brance Václava Prospala minutu a půl před koncem zápasu Bruins 4:3. Na všechny góly Toronta nahrával v neděli obránce Pavel Kubina a stal se hvězdou zápasu. Maple Leafs zvítězili nad New Yorkem Rangers 3:2 po prodloužení.

Porážku Rangers neodvrátil ani gól Michala Rozsívala, kterým český zadák srovnal 40 sekund před koncem zápasu na 2:2. Vítěznou trefu Javorovových listů zaznamenal ve třetí minutě prodloužení Niklas Hagman, domácí tak přerušili sérii předchozích třech porážek.

"Je to pro nás důležitý bod," uvědomoval si trenér Jezdců Tom Renney. "Toskala chytal velmi dobře, nemohli jsme na něj najít recept," vyzdvihl výkon hostujícího brankáře kapitán Rangers Chris Drury. "Nadělali jsme hrozně moc chyb, proto jsme prohráli," dodal.

Tampa přerušila sérii porážek

Lídr Východní konference Boston zaváhal na ledě Tampy, které podlehl v prodloužení 3:4. Vyrovnaný duel rozhodl brankou v 63 minutě český útočník Václav Prospal. Medvědi si připsali z posledních pěti zápasů na kluzišti soupeře již čtvrtou porážku. Blesky naopak přerušily sérii čtyřech předchozích nezdarů.

Asistenci u vítězné branky Minnesoty zaznamenal Martin Škoula, Wild vyhráli v Chicagu těsně 2:1. Na jedinou branku Jestřábů nahrával ve 21. minutě Martin Havlát, ale navázat na čtyři předešlé výhry se Blackhawks nepodařilo.

Washington - Pittsburgh 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
Branky: 7. Ovečkin, 14. Sjomin, 21. Fjodorov, 33. Morrisonn, 34. Laich - 13. Talbot, 25. Gončar. Zásahy brankářů: Theodore 33/31 - Garon 14/14, Fleury 20/15. Diváci: 18.277. Hvězdy utkání: Fjodorov, Ovečkin, Sjomin (všichni WSH).
Carolina - Colorado 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 8., 22. a 60. Cullen, 38. Pitkänen, 49. Bayda - 1. Wolski, 23. Tucker. Zásahy brankářů: Ward 19/17 - Raycroft 38/34. Diváci: 18.680. Hvězdy utkání: Cullen, Pitkanen, LaRose (všichni CAR).
Chicago - Minnesota 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 31. Toews (Havlát) - 33. Fritsche, 44. Olvecký (Škoula). Zásahy brankářů: Huet 24/22 - Harding 45/44. Diváci: 22 443. Hvězdy utkání: Harding, Olvecky (oba MIN), Toews (CHI).
NY Rangers - Toronto 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 46. Gomez (Rozsíval), 60. Rozsíval - 44. Mitchell (Kubina), 47. White (Kubina), 64. Hagman (Kubina). Zásahy brankářů: Lundqvist 26/23 - Toskala 41/39. Diváci: 18 200. Hvězdy utkání: Kubina, Toskala, I. White (všichni TOR).
Tampa Bay - Boston 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Halpern, 5. Hall, 31. Recchi (Melichar, Kočí), 59. Prospal - 2. Kessel, 17. Ference, 36. Chára. Zásahy brankářů: Ramo 43/40 - Fernandez 18/14. Diváci: 18 454. Hvězdy utkání: Halpern (TB), Chara (BOS), Rano (TB).