Plekanec s Havlátem prodloužili své bodové série

NEW YORK

Tomáš Plekanec potvrdil, že v současnosti prožívá své nejlepší období v právě probíhající sezóně. Český útočník zařídil gólem a asistencí výhru Montrealu 4:3 po prodloužení na ledě Philadelphie a prodloužil tak své dvě série. Kladenský rodák skóroval již v pátém zápase v řadě, bodovat se mu podařilo již posedmé za sebou, když si za tuto dobu připsal dvanáct bodů.

Pro Canadiens zápas nezačal dobře, už v deváté minutě vedla Philadelphia 2:0. Pod gól Richardse se navíc výraznou měrou podepsal chybující obránce Roman Hamrlík, který úspěšnému střelci svou nepřesnou rozehrávkou přesně namazal.

Montreal ale dokázal ještě do první přestávky skóre otočit. Nejprve snížil v sedmnácté minutě Plekanec, za dalších třináct vteřin už bylo vyrovnáno, když po obkroužení branky zavěsil Kostopoulos. Černý závěr první dvacetiminutovky pro Philadelphii dokonal za další dvě minuty po příhře Plekance Alex Kovaljov.

Zápas nakonec za stavu 3:3 dospěl až do prodloužení, kde po kontaktu s gólmanem Habs Jaroslavem Halákem dostal přísné dvě minuty Upshall. Montrealu se tak naskytla hra v početní převaze, kterou přesnou střelou z mezikruží zužitkoval zkušený zadák Mathieu Schneider.

Druhý českým hráčem, který se v pátečních zápasech NHL zapsal do statistik byl Martin Havlát. Rodák z Mladé Boleslavi prodloužil svou sérii zápasu, ve kterých bodoval, rovněž na číslo 7. Jeho asistence ale Chicagu na výhru nakonec nestačila, o výhře Pittsburghu 5:4 rozhodl trefou v prodloužení nejproduktivnější hráč soutěže Jevgenij Malkin.

I přes prohru se mohl radovat kapitán Jestřábů Jonathan Toews, který se dočkal prvního hattricku v NHL. Ten zkompletoval na začátku třetí části, přičemž k tomu mohlo dojít i dříve. V 36. minutě už oslavoval svůj třetí gól v zápase, diváci zasypali led čepicemi, rozhodčí ale po chvilce branku pro hru vysokou holí odvolali.

Po přestupu z Anaheimu odehrál svůj první zápas za Pittsburgh Chris Kunitz a uvedl se parádně - z gólu se mohl radovat už po necelých devíti minutách, navíc s i připsal i asistenci.

Philadelphia - Montreal 3:4 v prodl. (2:3, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. Lupul, 9. M. Richards, 34. Gagne - 17. Plekanec, 17. Kostopoulos, 19. Kovaljov (Plekanec), 64. Schneider. Střely na branku: 38:36. Diváci: 19 881.
Detroit - Los Angeles 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Meech, 42. Kopecký - 45. Frolov. Střely na branku: 41:31. Diváci: 20 066.
Chicago - Pittsburgh 4:5 v prodl. (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: 16., 27. a 42. Toews, 56. Bolland (Havlát) - 4. J. Staal, 9. Kunitz, 39. Šatan, 40. Talbot, 62. Malkin. Střely na branku: 45:28. Diváci: 22 689.
Calgary - Minnesota 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 21. a 55. Cammalleri, 21. Phaneuf, 33. Lundmark - 57. M. Bergeron. Střely na branku: 29:16. Diváci: 19 289.
Vancouver - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Edler, 50. Bernier - 35. Stamkos. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18 630.