Kubina vystřílel Torontu výhru na ledě Ottawy

NEW YORK

Obránce Pavel Kubina měl největší podíl na výhře Toronta 4:3 po prodloužení na ledě rivala z Ottawy. Jednatřicetiletý bek nejprve pět minut před koncem základní hrací doby srovnal, ve dvaadvacáté vteřině nastavení pak svým druhým gólem zajistil Torontu bod navíc. Po měsíční absenci způsobené zlomeninou ruky se v sestavě Maple Leafs objevil další obránce Tomáš Kaberle a připsal si bod za asistenci.

Útočník Patrik Eliáš přihrál na dvě branky hokejistů New Jersey, kteří v sobotním zápase NHL porazili Floridu vysoko 7:2. U obou branek hostů asistoval Radek Dvořák, v brance hostí již potřetí za sebou chyběl kvůli zánětu středního ucha Tomáš Vokoun. K vítězství Washingtonu na ledě Bostonu přispěl jedním gólem i Tomáš Fleischmann.

New Jersey rozpoutali proti Panterům vskutku "Ďábelskou" podívanou. Hostující branku zasypali už od úvodních minut sprškou střel a hostující gólman Anderson se musel do konce druhé třetiny shýbat pro puk za svými zády hned šestkrát. Dvě branky vstřelil Zach Parise, jenž má na kontě už 38 gólů v sezóně a mezi střelci je druhý za Alexanderem Ovečkinem z Washingtonu.

Ruský bohatýr má na kontě už 45 branek, poslední z nich přidal na ledě Bostonu. Byl to jeho čtrnáctý gól v posledních patnácti zápasech. Washington vedl v Bostonu po gólu Fleischmanna ještě čtyři minuty před koncem 3:2, když domácí zachránil od porážky v normální hrací době Zdeno Chára svým 100. gólem v NHL.

Jenže už po 22 vteřinách prodloužení sebral na červené čáře puk Alexander Sjomin a napálil jej brankáři Thomasovi přesně mezi betony. V souboji dvou nejlepších týmů Východní konference se tak nakonec radovali hosté z hlavního města USA.

Colorado, nejhorší celek Západní konference, utržilo debakl, když na ledě New Yorku Rangers prohrálo 1:6. O osudu utkání bylo jasno již po první třetině, kterou Jezdci vyhráli 4:0. Za vítěze zvyšoval ve 14. minutě na 3:0 Petr Průcha, u jediné branky Lavin si připsal asistenci Milan Hejduk. Závěr třetí třetiny byl značně vyostřený, rozhodčí v posledních pěti minutách udělili celkem 64 trestných minut.

Ještě těžší knockaut byl zasazen Detroitu, který prohrál v Nashvillu 0:8! I zde bylo rozhodnuto již po první třetině, během níž nasázeli Predátoři pět branek, což je rekordem klubu.

Hrdinou večera byl autor hattricku Jason Arnott a gólman Pekka Rinne, který vychytal šesté čisté konto v sezóně. Zároveň se stal v právě probíhajícím ročníku prvním brankářem, který nedovolil Rudým Křídlům ani jednou skórovat.

Jako sedmému Čechovi v právě probíhající sezóně se Aleši Hemskému podařilo vstřelit alespoň dvacet branek. Tu jubilejní si útočník Edmontonu připsal v utkání s Minnesotou, nad kterou Olejáři nakonec zvítězili 3:2.

Fantastické představení má za sebou útočník Atlanty Ilja Kovalčuk. Jeho tým sice ještě na začátku třetí části prohrával s Carolinou 1:3, nakonec se ale radoval z výhry 5:3. Kovalčuk byl u všech branek, když si připsal dvé branky a tři asistence.

Boston - Washington 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 6. Hunwick, 30. Kessel, 56. Chára - 4. Bäckström, 29. Ovečkin, 43. Fleischmann, 61. Sjomin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 17 565.
New Jersey - Florida 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Branky: 2. a 17. Parise, 24. Shanahan, 36. Zajac (Eliáš), 37. Rolston, 40. Clarkson, 58. Zubrus (Eliáš) - 39. Peltonen (Dvořák), 55. McCabe (Dvořák). Střely na branku: 46:17. Diváci: 16 256.
Dallas - Anaheim 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)
Branky: 22. a 45. Ribeiro, 29. Niskanen - 2. S. Niedermayer, 13. Ebbett, 49. Perry, 51. Selänne. Střely na branku: 33:18. Diváci: 18 171.
Montreal - San Jose 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 12. A. Markov (Plekanec), 14. Gorges, 18. S. Koivu - 22. Pavelski (M. Michálek), 22. J. Thornton. Střely na branku: 21:48. Diváci: 21 273.
Ottawa - Toronto 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 21. Shannon, 25. J. Ruutu, 45. Alfredsson - 55. a 61. Kubina, 7. Mayers (T. Kaberle), 16. Stapleton. Střely na branku: 32:38. Diváci: 20 050.
NY Islanders - Buffalo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. a 58. Bergenheim. Střely na branku: 34:31. Diváci: 14 198.
NY Rangers - Colorado 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
Branky: 1. Callahan, 2. Žerděv, 14. Průcha, 16. Gomez, 25. Drury, 55. Näslund - 34. Smyth (Hejduk). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 200.
Atlanta - Carolina 5:3 (0:2, 1:0, 4:1)
Branky: 40. a 60. Kovalčuk, 51. a 59. Peverley, 54. T. White - 14. T. Ruutu, 16. Samsonov, 42. Babchuk. Střely na branku: 32:35. Diváci: 17 796.
Nashville - Detroit 8:0 (5:0, 1:0, 2:0)
Branky: 11., 35. a 54. Arnott, 5. Koistinen, 6. Legwand, 10. J. Ward, 10. Pihlström, 49. S. Weber. Střely na branku: 23:30. Diváci: 17 113.
Phoenix - St. Louis 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. O. Jokinen - 36. McClement, 44. Perron, 59. McDonald. Střely na branku: 27:30. Diváci: 15 893.
Edmonton - Minnesota 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 13. Hemský, 26. Stortini (Šmíd), 36. Gilbert - 7. Brunette, 20. Miettinen. Střely na branku: 30:45. Diváci: 16 839.