Frolík pomohl Floridě dvěma body, Prospal přispěl gólem ke kanonádě

NEWARD

Útočník Floridy Michael Frolík zaznamenal na ledě Washingtonu v nedělním utkání NHL dva body za branku a přihrávku a pomohl Panthers k jasné výhře 6:2. Hokejista Václav Prospal z Tampy Bay přispěl ve čtrnáctigólové přestřelce proti Calgary gólem k výhře Blesků 8:6. Brankář New Jersey Martin Brodeur vychytal stou nulu v NHL, Devils zdolali Philadelpiii 3:0.

Martin Brodeur jako druhý gólman v historii zámořské ligy vychytal 100. zápas s čistým kontem. Brankář New Jersey tak pomohl svému týmu k vítězství 3:0. Domácím se dařili začátky třetin, do sítě Philadelphie se postupně trefili Langenbrunner, Gionta a Oduya.

Od vyrovnání rekordu brankáře Terry Sawchuka dělí šestatřicetiletou oporu Ďáblů tři utkání s nulou. Brodeur má spadeno také na rekord Patricka Roye v počtu vítězství. S 547 výhrami zbývají ikoně Devils čtyři vítězné zápasy.

Divoký duel s hořkým koncem pro domácí čekal na diváky v Calgary, které nestačilo na Tampu 6:8. Brankou přispěl k přerušení dvou předchozích porážek Lightning také útočník Václav Prospal. Calgary naopak nenavázalo na čtyři předešlé výhry. V hale Pengrowth Saddledome zářili Jarome Iginla, jenž dva góly dal a na tři nahrál, a Vincent Lecavalier (2+1) s Markem Recchim (0+5) z Tampy.

Souboj s brankářem Michalem Neuvirthem svedl od druhé třetiny forvard Floridy Michael Frolík. Český gólman nastoupil do klece Capitals poté, co domácí po první třetině prohrávali 1:4. Výhru Panthers zpečetil Frolík v osmé minutě závěrečné části.

Radost z výhry měl rovněž Martin Havlát z Chicaga. Jestřáby si doma poradili s Los Angeles 4:2 a Havlát asistoval u třetího i čtvrtého gólu. Po třech nezdarech se tak Blackhawks dočkali plného bodového zisku. Kings nezvládli ani třetí duel na ledě soupeře v řadě.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Langenbrunner, 21. Gionta, 45. Oduya. Zásahy brankářů: Brodeur 27/27 - Biron 42/39. Diváci: 17 625. Hvězdy utkání: Brodeur, Oduya, Langenbrunner (všichni NJ).
Washington - Florida 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Sjomin, 60. Ovečkin - 4. Weiss (Frolík), 7. McCabe, 15. Bouwmeester, 17. Zedník, 31. Cullimore, 48. Frolík. Zásahy brankářů: Theodore 17/13, Neuvirth 16/14 - Anderson 34/32. Diváci: 18 277. Hvězdy utkání: Bouwmeester, McCabe, Weiss (všichni FLA).
Vancouver - Columbus 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. Salo, 22. Kesler, 52. Burrows - 47. Nash. Zásahy brankářů: Luongo 20/19 - Mason 30/27. Diváci: 18 630. Hvězdy utkání: Kesler, Ohlund, R. Johnson (všichni VAN).
Dallas - Pittsburgh 1:4 (0:2, 0:2, 1:0)
Branky: 47. Eriksson - 5. J. Staal, 17. Letang, 29. Šatan, 33. Malkin. Zásahy brankářů: Stephan 23/19 - Fleury 21/20. Diváci: 18.532. Hvězdy utkání: Malkin, Fedotěnko, Letang (všichni PIT).
Calgary - Tampa Bay 6:8 (1:1, 3:4, 2:3)
Branky: 16. a 41. Iginla, 29. Conroy, 34. Cammalleri, 35. Lundmark, 57. Bertuzzi - 22. a 60. St. Louis, 35. a 49. Lecavalier (na první Melichar), 12. Arťuchin, 37. Stamkos, 39. Prospal, 43. Malone. Zásahy brankářů: Kiprusoff 19/14, McElhinney 12/10 - McKenna 39/33. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: Iginla (CGY), Lecavalier, Recchi (oba TB).
Chicago - Los Angeles 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
Branky: 1. Toews, 7. Keith, 17. Byfuglien (Havlát), 60. Bolland (Havlát) - 9. Johnson, 20. Kopitar. Zásahy brankářů: Niemi 24/22 - Quick 38/34. Diváci: 21 386. Hvězdy utkání: Byfuglien (CHI), Kopitar (LA), Keith (CHI).