Ottawa prodloužila vítěznou sérii, šňůra Caroliny skončila

CHICAGO

Hokejisté Ottawy porazili ve středečním utkání NHL Tampu Bay 3:2 v prodloužení a prodloužili svou vítěznou sérii na čtyři zápasy. Rozhodující gól vstřelil v 3. minutě nastavení Mike Fisher, který dorazil střelu Chrise Phillipse. Po čtyřech výhrách za sebou naopak skončila neporazitelnost Caroliny, která podlehla 2:3 po samostatných nájezdech v Chicagu.

Ottawa během poloviny zápasu otočila dvěma góly vývoj skóre, Tampa ale na druhý gól domácích odpověděla i s přispěním Lukáše Krajíčka během třinácti sekund a o vítězi nakonec rozhodlo až prodloužení. V tom rozhodla po necelých třech minutách dorážka Mika Fishera. "Byla paráda rozhodnout v nastavení, i když jsme nesehráli ten nejlepší zápas. V některých oblastech potřebujeme zlepšení," prohlásil střelec vítězné branky po utkání.

Naopak po čtyřech výhrách za sebou skončila neporazitelnost Caroliny, která podlehla 2:3 po samostatných nájezdech v Chicagu. Domácí byli blízko vítězství v řádné hrací době, 27 sekund před třetí sirénou ale vynutil prodloužení Tuomo Ruutu.

Penaltový rozstřel nakonec vyhráli Blackhawks 3:2, rozhodující nájezd proměnil ve čtvrté sérii nováček Kris Versteeg, který se předtím trefil i v základní hrací době. "Při nájezdech je to padesát na padesát. A Chicago má hráče, kteří umějí vystřelit," podotkl po zápase gólman Caroliny Cam Ward.

V sestavě Chicaga chyběl český útočník Martin Havlát, který se zranil v nedělním duelu s Coloradem. V pátečním zápase proti Columbusu by už ale měl znovu nastoupit.

I ve třetím středečním duelu uspěli domácí, i v Anaheimu ale bylo rozhodnuto až v nastaveném čase. Vyrovnaný duel rozsekl 83 sekund před koncem prodloužení Scott Niedermayer. "Neměl jsem moc času přemýšlet, co s pukem udělám. Prostě jsem to zkusil," komentoval vítěznou trefu pětatřicetiletý veterán.

Ottawa - Tampa Bay 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 5. Shannon, 30. Kelly, 63. Fisher - 3. Murphy, 30. Hall (Krajíček). Zásahy brankářů: Elliott 24/22 - Ramo 27/24. Diváci: 19 231. Hvězdy zápasu: Fisher (OTT), Ramo (TB), Volčenkov (OTT).
Chicago - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 38. a rozh. nájezd Versteeg, 45. Brouwer - 6. Brind'Amour, 60. T. Ruutu. Zásahy brankářů: Huet 31/29 - Ward 41/39. Diváci: 21 513. Hvězdy zápasu: Versteeg, Huet, Eager (všichni CHI).
Anaheim - Vancouver 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 18. Selänne, 27. Getzlaf, 34. Nokelainen, 64. S. Niedermayer - 30. Burrows, 31. Wellwood, 56. Kesler. Zásahy brankářů: Hiller 35/32 - Luongo 41/37. Diváci: 18 967. Hvězdy zápasu: S. Niedermayer, Hiller, Getzlaf (všichni ANA).