Columbus porazil Chicago a je blízko k postupu do play-off

NEW YORK

Hokejisté Columbusu jsou blízko své historicky první účasti ve vyřazovacích bojích v zámořské NHL. Ve středečním utkání porazili Chicago 4:3 v prodloužení a drží se v Západní konferenci šest bodů nad pásmem neúčasti v play-off. K výhře Blue Jackets pomohli také jednou asistencí čeští hokejisté Jakub Voráček a Rostislav Klesla.

Diváci v Columbusu viděli v úvodní části zápasu hned čtyři branky. V první minutě se trefil po přihrávce Martina Havláta Bolland. O tři minuty později vyrovnal Umberger, asistenci si připsal Jakub Voráček. Zápas po třech třetinách skončil nerozhodně 3:3. V prodloužení vyvezl puk z vlastní třetiny R.J. Umberger a předložil ho Vermettovi, který rozhodl utkání. Asistenci na gólu si připsal také Rostislav Klesla.

Ve Východní konferenci si důležité vítězství zajistila Carolina, která na svém ledě zdolala New Jersey Devils 4:2. Největší zásluhu na výhře domácího týmu měl střelec dvou branek Anton Babčuk. Devils, kteří stále drží druhou příčku ve Východní konferenci, nepomohla k bodům ani asistence Patrika Eliáše. Hurricanes jsou na poslední postupové příčce s tříbodovým náskokem na Floridu.

V utkání dvou týmů, které stále o postup do vyřazovací části bojují, přivítal Anaheim Nashville. Kačeři zvítězili 4:3 v prodloužení. Vítěznou branku si připsal v první minutě nastavení Teemu Selänne.

Pod hranicí postupu zůstal v Západní konferenci Dallas, který nedokázal dobýt led Plamenů z Calgary. Kanadský tým dokázal vyrovnané utkání zvrátit na svou stranu osm minut před koncem zápasu, když se trefil Nystrom.

Carolina - New Jersey 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 10. a 40. Babčuk, 22. E. Staal, 53. Samsonov - 34. Parise (Eliáš), 58. Gionta. Zásahy brankářů: Ward 43/41 - Weekes 32/28. Diváci: 18 544. Hvězdy zápasu: Babčuk, Ward, Samsonov (všichni CAR).
Columbus - Chicago 4:3 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 4. Umberger (Voráček), 12. Dorsett, 31. Nash, 63. Vermette (Klesla) - 1. Bolland (Havlát), 18. Kane, 30. Toews. Zásahy brankářů: Mason 27/24 - Huet 28/24. Diváci: 15 190. Hvězdy zápasu: Vermette, Umberger (oba CLS), Toews (CHI).
Calgary - Dallas 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 26. Lundmark, 52. Nyström - 22. Morrison. Zásahy brankářů: Kiprusoff 19/18 - Turco 31/29. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Kiprusoff (CGY), Turco (DAL), Boyd (CGY).
Anaheim - Nashville 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Perry, 32. Ebbett, 52. Ryan, 61. Selänne - 11. a 58. J. Ward, 27. Dumont. Zásahy brankářů: Giquere 24/21 - Rinne 31/27. Diváci: 16 181. Hvězdy zápasu: Ryan, Selänne, Perry (všichni ANA).