Havlát dvěma brankami pomohl ukončit sérii porážek Chicaga

NEW YORK

Černou sérii pěti porážek v řadě se podařilo hokejistům Chicaga ukončit na domácím ledě proti Los Angeles. Na výhře 4:1 se podílel dvěma brankami také český útočník Martin Havlát. Dva body za branku a asistenci si připsal také Milan Michálek ze San Jose Sharks, jehož tým porazil Colorado 3:1.

Vedle Martina Havláta byl další důležitou postavou Chicaga v utkání proti Los Angeles Patrick Sharp. První hvězda zápasu se vrátila do sestavy Blackhawks po šestnácti vynechaných zápasech vinou zranění a už v desáté minutě se radovala z branky. Do konce úvodní části již gól nepadl. Druhou část vyhráli domácí stejným rozdílem. Gólově se poprvé prosadil Havlát. Tři minuty před koncem třetí třetiny se o zdramatizování zápasu postaral hostující Doughty, Sharp s Havlátem se však dokázali každý prosadit ještě jednou. Havlát byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Čeští hokejisté byli vidět i v utkání San Jose a Colorada. Diváci museli na první branku čekat až do 30. minuty, v níž přihlížející potěšil McGinn. O dvě minuty později však bylo vyrovnáno, když brankáře Nabokova překonal Hannan. Asistenci si připsal Milan Hejduk. Do kabin šli ale spokojenější domácí, když rychlý protiútok dokázal brankově zužitkovat Milan Michálek. Sharks svůj náskok pohlídali, poslední branku zápasu vstřelil v 60. minutě po přihrávce Michálka Setoguchi.

Boston - New Jersey 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky: 17. Ryder, 22. Kobasew, 27. Savard, 38. Lucic - 33. Greene. Zásahy brankářů: Thomas 42/41 - Brodeur 30/26. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: Thomas, Savard, Stuart (všichni BOS).
Pittsburgh - Philadelphia 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 51. Letang - 6. Gagne, 23. Hartnell, 60. Dowe. Zásahy brankářů: Fleury 19/17 - Biron 28/27. Diváci: 17 132. Hvězdy zápasu: Biron, Hartnell (oba PHI), Letang (PIT).
Chicago - Los Angeles 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 10. a 59. Sharp, 25. a 60. Havlát - 57. Doughty. Zásahy brankářů: Chabibulin 15/14 - Quick 30/28. Diváci: 21 629. Hvězdy zápasu: Sharp, Havlát, Seabrook (všichni CHI).
San Jose - Colorado 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 30. McGinn, 40. M. Michálek, 60. Setoguchi (M. Michálek) - 32. Hannan (Hejduk). Zásahy brankářů: Nabokov 32/31 - Raycroft 27/25. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Semjonov, McGinn, Nabokov (všichni SJ).
New York Rangers - Ottawa 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Dubinsky - 27. Comrie, 42. Shannon. Zásahy brankářů: Lundqvist 22/20 - Auld 29/28. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Shannon, Auld (oba OTT), Dubinsky (NYR).
Anaheim - Phoenix 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)
Branky: 49. a 57. Getzlaf, 5. S. Niedermayer, 19. Parros, 30. Perry, 58. Ebbett - 21. Průcha (Z. Michálek), 35. Doan. Zásahy brankářů: Hiller 28/26 - Bryzgalov 30/24. Diváci: 17 215. Hvězdy zápasu: Getzlaf, Pronger, Parros (všichni ANA).
Minnesota - Edmonton 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 35. a 45. Nolan, 53. Veilleux. Zásahy brankářů: Bäckström 31/31 - Roloson 36/33. Diváci: 18 568. Hvězdy zápasu: Nolan, Bäckström, Schultz (všichni MIN).