Vokounova Florida prohrála v prodloužení s Carolinou

NEW YORK

Hokejisté Floridy Panthers prohráli na domácím ledě s Carolinou 2:3 po prodloužení a i nadále zůstávají ve Východní konferenci na nepostupové příčce do play-off. Alespoň bod pomohl získat Panterům Tomáš Vokoun, který zneškodnil 28 střel soupeře.

Vyrovnaný zápas mezi Floridou a Carolinou poslal do prodloužení čtyři minuty před koncem třetí třetiny Cory Stillman. V tom o výhře Cans rozhodl střelou z první z levého kruhu Ray Whitney. Tomáš Vokoun v brance Panthers inkasoval z 31 střel 3 branky a úspěšnost zákroků měl 90,3 procenta. Florida se bodově dotáhla na osmý Montreal, ten má ale o jednu výhru více než Panteři.

Do zápasu mezi Philadelphií a New Jersey nenastoupil Patrik Eliáš, který má z posledního zápasu s Bostonem blíže nespecifikované zranění v dolní části těla. O výsledku dvou nejlepších týmů Atlantické divize rozhodl začátek třetí třetiny, v níž během tří minut po sobě skórovali Carter a Cagne a Philadelphia porazila New Jersey 4:2.

V Calgary se střetly vedoucí týmy Centrální a Severozápadní divize Detroit a domácí Flames. Kanadský tým nakonec zvítězil 5:3. Detroitu k bodům nepomohla ani branka českého útočníka Jiřího Hudlera.

Philadelphia - New Jersey 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 16. Briere, 25. Knuble, 41. Carter, 44. Gagne - 10. Shanahan, 30. Langenbrunner. Zásahy brankářů: Biron 34/32 - Brodeur 25/21. Diváci: 19 762. Hvězdy zápasu: Gagne, Briere, Carter (všichni PHI).
Calgary - Detroit 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 11. Phaneuf, 23. Lundmark, 26. Cammalleri, 46. Glencross, 60. Conroy - 38. Dacjuk, 51. Franzen, 54. Hudler. Zásahy brankářů: Kiprusoff 33/30 - Osgood 14/11, Conklin 12/11. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Cammalleri (CGY), Dacjuk (DET), Lundmark (CGY).
Florida - Carolina 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Bouwmeester, 56. Stillman - 14. T. Ruutu, 40. Eaves, 62. Whitney. Zásahy brankářů: Vokoun 31/28 - Ward 39/37. Diváci: 14 304. Hvězdy zápasu: Whitney (CAR), Stillman (FLA), Staal (CAR).