Havlát režíroval výhru Chicaga nad New Jersey

NEW YORK

Český hokejista Martin Havlát režíroval v pátečním utkání NHL jedním gólem a dvěma asistencemi vítězství Chicaga 3:2 v prodloužení nad New Jersey. Sedmadvacetiletý útočník nejdříve v přesilové hře připravil úvodní gól zápasu, v prostřední části vyrovnával na 2:2 a v prodloužení nabíjel obránci Brentu Seabrookovi, jenž v 64. minutě střelou od modré ukončil zápas.

Mladoboleslavský rodák vsítil branku ve čtvrtém utkání v řadě a celkově v posledních pěti zápasech zaznamenal pět branek a shodný počet asistencí. Vyrovnal tak už své osobní maximum z ročníku 2003/04, ve kterém nasbíral 68 bodů za 31 branek a 37 přihrávek. Havlát se v produktivitě českých hráčů propracoval na druhé místo a v přímé konfrontaci s vedoucím Patrikem Eliášem snížil ztrátu na rozdíl devíti bodů.

Chicago zvítězilo nad New Jersey poprvé po více než deseti letech. Od 10. října 1998 zaznamenali Blackhawks v souboji s Devils osm proher v základní hrací době, dvě po nájezdech a dvě remízy.

V přímém souboji o postupové místo do play-off uspěli hokejisté Edmontonu na ledě Anaheimu 5:3. K vítězství přispěl dvěma asistencemi český útočník Aleš Hemský a gólem do prázdné branky pojistil výhru Oilers Aleš Kotalík, jenž skóroval ve třetím utkání v řadě. Edmonton se v tabulce Západní konference posunul na sedmou příčku s jednobodovým náskokem před osmým Anaheimem.

Ovečkin dosáhl hranice sta bodů

Branka Václava Prospala Tampě na body na ledě Washingtonu nestačila. Českobudějovický rodák se prosadil na začátku třetí třetiny, kdy srovnával skóre na 3:3. Na jeho trefu ale okamžitě reagoval Pothier, na konečných 5:3 pro Capitals pak v poslední minutě upravil svým druhým gólem v utkání Alexander Ovečkin.

Ruský hokejista tak je druhým hráčem ročníku se stovkou kanadských bodů. Hvězdný útočník zaznamenal v souboji s Tampou Bay dvě branky a stejný počet asistencí.

Naději na postup do play-off si nadále udržují hokejisté Buffala, kteří doma přehráli Toronto 5:3. V tabulce Východní konference se Sabres nacházejí osm zápasů před koncem základní části na desátém místě s pětibodovou ztrátou na osmý Montreal. .

Washington - Tampa Bay 5:3 (3:1, 0:1, 2:1)
Branky: 7. a 60. Ovečkin, 12. a 20. Bäckström, 45. Pothier - 16. St. Louis, 40. Stamkos, 43. Prospal. Střely na branku: 39:36. Diváci: 18 277.
Buffalo - Toronto 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 10. a 24. Connolly, 1. Hecht, 24. Paille (Špaček), 51. Gaustad - 37. Deveraux, 48. Stajan, 49. Kuljomin. Střely na branku: 24:36. Diváci: 18 620.
Detroit - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 29. Nielsen, 36. Bailey. Střely na branku: 42:30. Diváci: 20 066.
Chicago - New Jersey 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Versteeg (Havlát), 35. Havlát, 64. Seabrook (Havlát) - 8. Parise, 20. Martin. Střely na branku: 42:30. Diváci: 21 617.
Colorado - Vancouver 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 14. Galiardi - 34. H. Sedin, 41. D. Sedin, 45. Demitra, 58. Edler. Střely na branku: 23:34. Diváci: 16 177.
Anaheim - Edmonton 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 6. a 21. Getzlaf, 44. Perry - 2. a 23. Penner (na druhou Hemský), 2. Pisani, 23. Brodziak, 60. Kotalík (Hemský). Střely na branku: 54:20. Diváci: 17 257.