Erat se na výhře Nashvillu podílel čtyřmi asistencemi

Český forvard Martin Erat se čtyřmi asistencemi podílel na výhře Nashvillu nad Los Angeles 4:3 po prodloužení. Něco podobného se třebíčskému rodákovi v NHL dosud nepovedlo. Bod za přihrávku na první gól byl navíc Eratovým 300. bodem v zámořské soutěži.

I díky Eratovi tak Predátoři živí reálnou naději na účast v play-off. Aktuálně jim patří sedmá pozice, na devátý Edmonton mají náskok jednoho bodu.

Na rozdíl jednoho bodu se poslední postupové příčce do play-off přiblížila Florida vítězstvím 6:3 na ledě Dallasu. Hráči Panthers rozhodli o dvoubodovém zisku na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy třemi góly otočili stav zápasu z 1:2 na 4:2. Čtvrtý gól týmu vsítil český útočník Kamil Kreps a do prázdné branky pečetil výhru Radek Dvořák, jenž si v utkání připsal stejně jako Michael Frolík i asistenci.

V brance Floridy dostal před Tomášem Vokounem opět přednost Craig Anderson, jenž v minulém utkání vychytal týmu čtyřiceti úspěšnými zásahy vítězství ve Philadelphii. Dallasu se dostává do útlumu v nevhodnou dobu - prohráli už pošesté v řadě a na poslední postupové místo ztrácejí sedm zápasů před koncem základní části šest bodů.

Eliášova trefa Ďáblům nestačila

Český útočník Patrik Eliáš vstřelil v první třetině úvodní branku New Jersey v souboji s Carolinou, ale hosté v závěru dvěma góly skóre otočili a Devils si připsali čtvrtou prohru v řadě. Hurricanes naopak vyhráli pošesté za sebou, vyrovnání se ale dočkali až v 54. minutě gólem Sergeje Samsonova. O chvíli později obrat dokonal Tuomo Ruutu.

Ani pět branek nestačilo Torontu k bodovému zisku v zápase s Bostonem. Maple Leafs vedli v úvodu druhé části 4:3, ale vedoucí tým Východní konference skóroval čtyřikrát během 30. až 38. minuty a nakonec zvítězil 7:5. Gólem a asistencí se o výhru Bruins zasloužil i český útočník David Krejčí.Vzájemný souboj bratří MichálkůBoston navýšil náskok v čele Východní konference na pět bodů a stejný počet sami ztrácejí na vedoucí tým soutěže San Jose, který v domácím prostředí udolal Phoenix 3:2. Sharks dospěli k vítězství navzdory vysokému počtu zraněných hráčů. Chybí jim devět hokejistů základu, mezi nimiž jsou třeba kapitán Patrick Marleau, Jonathan Cheechoo, Rob Blake a Ryan Clowe. "Každý musí přispět k týmovému úspěchu. Máme hodně zraněných, tak je potřeba, aby každá formace dokázala chybějící hráče zastoupit," řekl Tom Cavanagh, který vstřelil v zápase za asistence Milana Michálka svůj premiérový gól v NHL. U obou branek Phoenixu figurovali v roli asistentů čeští hráči; na první přihrával Martin Hanzal a na druhý Zbyněk Michálek. Hokejisté New Yorku Islanders měli po páteční výhře v Detroitu dobře rozehraný i domácí zápas s Philadelphií. V první třetině otevřel skóre český obránce Radek Martínek a v prostřední části zvýšil Jeff Tambellini. Flyers ale v rozmezí 44. a 48. minuty třemi góly výsledek otočili a nakonec vyhráli po samostatných nájezdech.Kovalčuk vstřelil svůj 40. gól sezónyPenaltovým dramatem skončilo i utkání mezi Montrealem a Buffalem. Domácí Canadiens včetně Tomáše Plekance nedokázali v šesti sériích ani jednou překonat Ryana Millera a o vítězství Sabres 4:3 rozhodl nečekaný hrdina Tony Lydman. Hosté tak snížili Ve Východní konferenci ztrátu na aktuálně osmý Montreal na čtyři body.Stejný výsledkem skončil i zápas mezi St. Louis a Columbusem, v němž druhý bod zajistil hokejistům Blues útočník Dave Perron. Ve vyrovnané tabulce Západní konference, v níž dělí sedmý a desátý tým pouhé dva body, se hokejisté St. Louis protlačili na osmou pozici.Ruský útočník Ilja Kovalčuk je čtvrtým hokejistou sezóny, který nasázel soupeřům 40 gólů. Jubilejní branky docílil kanonýr Atlanty v zápase s Ottawou, kterou Trashers díky třem trefám v prostřední části porazili 6:3. "Všechny mé góly bych vyměnil za účast v play-off," komentoval gólovou potenci Kovalčuk, jenž zaznamenal alespoň čtyřicet branek v každé z posledních pěti sezón.

Pittsburgh - NY Rangers 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Talbot, 12. Cooke, 25. Fedotěnko, 50. Crosby - 19. Callahan, 20. Dubinsky, 36. Antropov. Střely na branku: 28:29. Diváci: 17 110.
Nashville - Los Angeles 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 15. O'Reilly (Erat), 48. J. Ward (Erat), 53. Weber (Erat), 64. Sullivan (Erat) - 7. B. Boyle, 29. M. Greene, 59. J. Johnson. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17 113.
Toronto - Boston 5:7 (3:3, 1:4, 1:0)
Branky: 17. a 27. Ponikarovskij, 5. Kuljomin, 13. Mitchell, 55. Hagman - 20. a 30. Recchi, 6. Kobasew, 9. Ryder (Krejčí), 32. S. Thornton, 33. Krejčí, 38. Wheeler. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19 360.
Montreal - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 33. a 36. Kovaljov, 28. Higgins - 18. Mair, 23. Connolly, 44. MacArthur, rozh. nájezd Lydman. Střely na branku: 35:37. Diváci: 21 273.
New Jersey - Carolina 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 19. Eliáš - 54. Samsonov, 57. T. Ruutu. Střely na branku: 32:48. Diváci: 17 018.
NY Islanders - Philadelphia 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 15. Martínek, 24. Tambellini, 49. Streit - 45. a 49. Lupul, 47. Hartnell, rozh. nájezd M. Richards. Střely na branku: 33:36. Diváci: 16 234.
Atlanta - Ottawa 6:3 (2:2, 3:0, 1:1)
Branky: 8. Oystrick, 20. Kovalčuk, 34. Enström, 35. Reasoner, 37. C. Armstrong, 50. Vjač. Kozlov - 3. a 12. Spezza, 42. Shannon (Kuba). Střely na branku: 32:21. Diváci: 17 053.
Dallas - Florida 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
Branky: 5. Ribeiro, 30. Niskanen, 53. Conner - 29. Stillman, 39. Weiss (Frolík), 40. Horton (Dvořák), 41. Kreps, 56. Bouwmeester, 60. Dvořák. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18 532.
St. Louis - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 7. Tkachuk, 14. Berglund (Polák), 26. Steen, rozh. nájezd Perron - 13. Vermette, 48. Huselius, 49. Nash (Hejda). Střely na branku: 28:27. Diváci: 19 250.
Calgary - Minnesota 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 14. Lundmark, 16. Langkow, 37. Nyström - 12. Brunette, 32. Sheppard. Střely na branku: 40:15. Diváci: 19 289.
San Jose - Phoenix 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 24. Shelley, 26. Cavanagh (M. Michálek), 42. Pavelski - 23. Sauer (Hanzal), 27. Lombardi (Z. Michálek). Střely na branku: 32:27. Diváci: 17 496.