Krejčí přihrál na tři góly Bostonu při výhře nad Philadelphií

NEW YORK

Český hokejista David Krejčí se v nedělním utkání NHL výrazně zasloužil o vítězství hokejistů Bostonu 4:3 na ledě Philadelphie. Rodák ze Šternberku přihrál na tři góly Bruins, kteří prodloužili svou vítěznou sérii na tři zápasy, a znovu se vrátil na druhé místo v produktivitě českých hráčů před Martina Havláta z Chicaga.

Hráči Bostonu se před blížícím se play-off zřejmě vracejí do formy z poloviny sezóny, kdy vyhráli deset zápasů v řadě. "Myslím, že kráčíme správným směrem," prohlásil brankář Tim Thomas, který si připsal 45 úspěšných zákroků a zaznamenal svou rekordní 32. výhru v sezóně.

Bruins položili základ k úspěchu už v první třetině, v níž sice inkasovali jako první, ale poté třemi góly skóre otočili. U všech si připsal asistenci Krejčí, vítězný čtvrtý gól pak vstřelil v 45. minutě Mark Recchi.

"Už dlouho jsem neviděl, abychom tak skvěle napadali. Byli jsme také mnohem lepší v obraně. Znovu se z nás stává kompaktní tým, jenž se může spolehnout na všechny čtyři formace," pochvaloval si trenér Claude Julien.

Škoula s Židlickým přispěli k porážce Edmontonu

Obránci Martin Škoula a Marek Židlický se podíleli na výhře Minnesoty, která v důležitém souboji o postup do play-off zvítězila 3:2 v Edmontonu. Židlický v 8. minutě přihrál na úvodní gól zápasu, Škoula o dvě minuty později svou třetí trefou v sezóně zvýšil na 2:0. Wild v tabulce Západní konference stále ztrácejí tři body na osmé St. Louis Blues, kteří vyhráli 5:2 v Columbusu.

Edmonton, v jehož dresu jednou skóroval Aleš Kotalík, prohrál počtvrté z posledních pěti zápasů a za St. Louis už zaostává o dva body. "Hráli jsme špatně a dostali jsme, co jsme zasloužili," řekl trenér Craig MacTavish. "Příliš mnoho hráčů hraje alibisticky a místo toho, aby se snažili vyniknout, raději splývají s davem," dodal nazlobeně.

MacTavish navíc zřejmě pro zbytek sezóny přišel o českého obránce Ladislava Šmída, který v druhé třetině odstoupil ze hry poté, co si při střetu u zadního mantinelu zlomil levou ruku.

Nashville dál bojuje o play-off

Další krok k účasti ve vyřazovacích bojích učinili hokejisté Nashvillu, kteří si po výhrách nad San Jose a Los Angeles vyšlápli i na Detroit a zvítězili na jeho ledě 4:3. O svém triumfu rozhodli Predátoři třemi góly v třetí třetině, ten vítězný vstřelil čtyři a půl minuty před závěrečnou sirénou v přesilové hře Ryan Suter.

"Celý tým zaslouží za tento týden velkou pochvalu," uvedl trenér Barry Trotz, jehož mužstvo vystoupalo v tabulce Západní konference na sedmou příčku s dvoubodovým náskokem na devátý Anaheim, který porazil 4:1 Colorado. "Bojujeme o play-off jako o život. Ale ještě máme před sebou těžký úkol," řekl útočník Steve Sullivan.

Ve zbývajících šesti zápasech základní části se však bude muset Nashville obejít bez Martina Erata. Český útočník, který v sobotu čtyřmi asistencemi přispěl k výhře nad Los Angeles, schytal v druhé třetině ránu pukem od spoluhráče Webera, podle kouče Trotze má zlomenou levou nohu a je minimálně na čtyři týdny mimo hru.

Po třech výhrách skončila neporazitelnost hokejistů Chicaga, kteří podlehli na domácím ledě 0:4 Vancouveru. Přispěli k tomu především brankář Roberto Luongo, jenž vychytal sedmé čisté konto v sezoně, a útočník Daniel Sedin, autor dvou gólů a jedné asistence. Martin Havlát v dresu Blackhawks nebodoval poprvé po pěti zápasech, v nichž zaznamenal deset bodů za pět gólů a stejný počet asistencí.

Detroit - Nashville 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
Branky: 5. Zetterberg, 36. Samuelsson, 55. Franzén - 3. Sullivan (Bonk), 52. Ward, 52. Smithson, 56. Suter. Zásahy brankářů: Osgood 26/22 - Rinne 36/33. Diváci: 20 066. Hvězdy utkání: Sullivan, Rinne (ona NSH), Dacjuk (DET).
Columbus - St. Louis 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 24. Tjutin, 56. Nash - 6. Oshie, 38. Boyes, 49. Perron, 54. Berglund, 57. Backes. Zásahy brankářů: S. Mason 27/22 - C. Mason 28/26. Diváci: 17 095. Hvězdy zápasu: Berglund, Perron (oba STL), Nash (CLS).
Tampa Bay - Ottawa 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 10. Heatley, 14. Shannon, 57. Spezza (Kuba). Zásahy brankářů: Ramo 29/26 - Elliot 20/20. Diváci: 16 427.
Anaheim - Colorado 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 25. a 45. Ryan, 13. Perry, 46. Miller - 17. Liles. Zásahy brankářů: Hiller 27/26 - Budaj 31/27. Diváci: 17 182. Hvězdy zápasu: Ryan, Hiller, Perry (všichni ANA).
Chicago - Vancouver 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 4. a 44. D. Sedin, 29. Burrows, 47. Kesler. Zásahy brankářů: Chabibulin 23/19 - Luongo 26/26. Diváci: 21 673. Hvězdy zápasu: Burrows, D. Sedin, Johnson (všichni VAN).
Edmonton - Minnesota 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 42. Pisani, 56. Kotalík (Hemský) - 8. Brunette (Židlický), 9. Škoula, 45. Gáborík. Zásahy brankářů: Roloson 21/18 - Backström 33/31. Diváci: 16 839.
Philadelphia - Boston 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Giroux, 38. M. Richards, 59. Gagne - 11. a 18. Lucic (na obě Krejčí), 14. Wideman (Krejčí), 45. Recchi. Zásahy brankářů: Niittymäki 31/27 - Thomas 48/45. Diváci: 19 715. Hvězdy zápasu: Thomas, Lucic, Krejčí (všichni BOS).