Průcha zařídil gólem v prodloužení výhru Phoenixu

PHOENIX

Vydařený večer zažil v zámořské NHL v utkání proti Dallasu útočník Phoenixu Petr Průcha. V zápase bohatém na branky pomohl dvěma asistencemi k výsledku 5:5 po základní hrací době a v první minutě prodloužení zařídil brankou vítězství svého týmu.

Phoenix si přitom mohl zajistit výhru již po šedesáti minutách. Po druhé brance v zápase Upshalla (na obě mu přihrával Průcha) totiž vedli Kojoti osm minut před koncem třetí třetiny o dvě branky. Nejdříve ale snížil Conner a v poslední minutě vyrovnal Sydor.

Z nastavení ale neuplynula ani jedna minuta a domácí se radovali. V přesilové hře našel Doan volného Průchu, který uklidil puk do sítě. Průcha, který po výměně nasbíral ve svém novém působišti již devět bodů, byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednu asistenci si připsal také Martin Hanzal.

Z duelu dvou předních týmů Západní konference mezi Calgary a San Jose odešli vítězně Žraloci. Hubenou výhru hostům zařídil hostům ve 33. minutě Cheechoo. San Jose zvítězilo 2:1.

V New Yorku se konalo derby mezi domácími Rangers a New Jersey Devils. A Jezdci bojující o účast v play-off získali cenné vítězství, když Ďábly porazili 3:0. První hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman Rangers Henrik Lundqvist, který pochytal všech 38 střel Devils.

NY Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 25. Dubinsky, 27. Girardi, 36. Callahan. Zásahy brankářů: Lundqvist 38/38 - Brodeur 37/34. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Lundqvist, Gomez, Girardi (všichni NYR).
Calgary - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 16. Iginla - 7. Boyle, 33. Cheechoo. Zásahy brankářů: Kiprusoff 17/15 - Nabokov 29/28. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Thornton (SJ), Iginla, Glencross (oba CGY).
Phoenix - Dallas 6:5 v prodl. (2:1, 2:2, 1:2 - 1:0)
Branky: 8. a 52. Upshall (na obě Průcha), 13. a 25. Lisin (na druhou Hanzal), 22. Doan, 61. Průcha - 3. Morrison, 22. Hutchinson, 36. Eriksson, 55. Conner, 60. Sydor. Zásahy brankářů: Bryzgalov 23/18 - Stephan 33/27. Diváci: 13 831. Hvězdy zápasu: Průcha, Upshall, Lisin (všichni PHX).