Rubriky:

NHL

Podle trenéra Toronta Wilsona Kaberle na MS nepojede

5. dubna 2009 16:17 - TORONTO

Podle trenéra hokejistů Toronta Rona Wilsona se český obránce Tomáš Kaberle nepředstaví v dresu České republiky na mistrovství světa ve Švýcarsku. Zatímco Kaberle osobně možnost své účasti na šampionátu zatím definitivně nevyvrátil, Wilson řekl deníku Toronto Star, že se produktivní zadák do Švýcarska nevydá.

"Myslím, že tam kvůli svému zranění nepojede. Ptal jsem se ho a v podstatě to tak řekl. Byl jsem zvědavý, jaké má plány, a odpověděl, že by bylo nepříjemné, kdy se mu tam ještě něco stalo," prohlásil Wilson na adresu Kaberleho.

Jednatřicetiletý bek se vrátil ve středu do sestavy Maple Leafs v utkání proti Philadelphii, poté co předtím musel vynechat 25 z 27 zápasů po zlomenině pravé ruky. Ve třech následujících utkáních Toronta už nechyběl.

Mistr světa z Vídně z roku 2005 si zlomil ruku v utkání proti Coloradu 29. ledna a vrátil se do hry téměř přesně za měsíc. Nastoupil ale jen ve dvou zápasech a zranění si obnovil, takže byl mimo hru další měsíc. "Nechce strávit celé léto léčením a další rehabilitací kvůli třeba jednomu nebo dvěma zápasům za český národní tým," uvedl Wilson.

Kaberle by podle svých slov určitě ve Švýcarsku nechyběl, pokud by nebyl zraněný. Ale nyní prý existuje možnost, že nebude moci reprezentovat. "Rozhodnutí padne po sezoně. Ruka ještě není stoprocentně v pořádku. Rozhodnou doktoři po sezoně," řekl deníku Kaberle, kapitán týmu na loňském mistrovství světa v Québeku.

Toronto nepostoupí do bojů o Stanleyův pohár

Toronto patří mezi celky, které už definitivně nepostoupí do bojů o Stanleyův pohár. Stavitelé národního týmu se z kádru Maple Leafs snaží získat i dalšího beka Pavla Kubinu. Osm dní před koncem základní části jsou také ze hry hokejisté Ottawy s další produktivním zadákem Filipem Kubou, New Yorku Islanders s defenzivním bekem Radkem Martínkem, Phoenix s obráncem Zbyňkem Michálkem, ale i útočníky Petrem Průchou a Martinem Hanzalem. Ten však v posledních dvou zápasech v sestavě chyběl.

V Tampě Bay je zájem z reprezentace především o útočníka Václava Prospala, ale také o obránce Lukáše Krajíčka. Zadáci Josef Melichar, Marek Malík a bitkař David Kočí nedostávají v kádru Lightning pravidelně prostor. Mimo hru je Colorado s Milanem Hejdukem, který ale dopředu avizoval, že se šampionátem nepočítá.

Osm dnů před koncem základní části je na hraně play-off několik týmů, z kterých by mohly vykrystalizovat opory reprezentace. Především z Floridy by kouč Vladimír Růžička rád uvítal brankáře Tomáše Vokouna, mimo postupové pozice play off jsou zatím například Edmonton s forvardy Alešem Hemským a Alešem Kotalíkem či Minnesota se zadáky Markem Židlickým a Martinem Škoulou. Na některé hvězdy typu Patrika Eliáše či Martina Havláta by reprezentační trenéři rádi počkali i pro případ vyřazení jejich týmů v prvním kole Stanleyova poháru. To skončí až v průběhu šampionátu, který se hraje v Klotenu a Bernu od 24. dubna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..