Pittsburgh doma znovu nezaváhal, úspěšný byl i Vancouver

NEW YORK

Hokejisté Pittsburghu a Vancouveru dokázali v 1. kole play-off NHL i podruhé využít výhody domácího prostředí a v sérii se ujali vedení 2:0. Pittsburgh se výhry nad Philadelphií dočkal až po prodloužení, Vancouver přehrál St. Louis 3:0. Srovnáno je naopak v sérii mezi New Jersey a Carolinou, páteční prohru Ďáblů neodvrátil ani bodem za asistenci Patrik Eliáš.

Philadelphia byla na ledě Tučňáků blízko srovnání série, ještě v závěru třetí třetiny vedla 2:1. Pak ale doplatila na častou hru v oslabení. V 57. minutě nejprve poslal brankou v klasické početní výhodě zápas do prodloužení Malkin. V jeho devatenácté minutě zajistil Pittsburghu vedení 2:0 na zápasy Bill Guerin.

Guerinova trefa padla dokonce při dvojnásobné přesilovce. Podle statistiků rozhodla prodloužení dvojnásobná početní výhoda poprvé od roku 1933!

Výhody domácího prostředí oproti prvnímu utkání nevyužilo New Jersey, které podlehlo Carolině 1:2 po prodloužení. Na jediném gólu Ďáblů, jež vsítil v první třetině Parise, se asistencí podílel Patrik Eliáš. Carolina ještě v téže části srovnala, v prodloužení pak rozhodl Tim Gleason, jehož střela se odrazila od bránícího beka Hävelida za bezmocného gólmana Brodeura.

Stejně jako Pittsburgh i Vancouver vede po domácích duelech 2:0 na zápasy. Výhru 3:0 nad St. Louis zařídil především bezchybný Roberto Luongo v brance. Kanadský gólman pochytal všech třicet střel a navázal na svých devět čistých kont ze základní části. Vítězný gól vstřelil Mats Sundin. Gólu ve vyřazovacích bojích se švédská legenda dočkala po pěti letech.

1. kolo play-off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
New Jersey - Carolina 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. Parise (Eliáš) - 20. E. Staal, 63. Gleason. Střely na branku: 34:32. Diváci: 17 625. Stav série 1:1.
Pittsburgh - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 37. a 79. Guerin, 57. Malkin - 14. Hartnell, 43. Powe. Střely na branku: 49:40. Diváci: 17 132. Stav série 2:0.
Západní konference - 2. zápas:
Vancouver - St. Louis 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 39. Sundin, 50. Burrows, 59. D. Sedin. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18 630. Stav série 2:0