NHL

Vancouver je poslední krok od postupu

20. dubna 2009 07:20 - NEW YORK

Hokejistům Vancouveru chybí poslední výhra od postupu do druhého kola play-off zámořské NHL. Kanadský tým totiž po dvou výhrách na domácím kluzišti dobyl ve třetím utkání led St. Louis 3:2 a ujal se vedení 3:0 na zápasy. Do problémů se naopak dostal nejlepší tým základní části San Jose, který prohrál i druhý zápas s Anaheimem.

Hráči St. Louis se dostali v zápase s Vancouverem rychle do vedení, když se ve čtvrté minutě prosadil Backes. Ve druhé části ale hokejisté Canucks skóre otočili po brankách Öhlunda a Daniela Sedina. Na to dokázali domácí zareagovat tři minuty před koncem druhé části, prosadil se McDonald. Ve 42. minutě si ale vítěznou branku připsal Bernier a Vancouver zvítězil 3:2. Vancouver může jako první tým vítězně uzavřít sérii prvního kola play-off již v úterý.

Stejný výsledkem skončil i duel domácího San Jose a Anaheimu. Domácí, kteří byli nejlepším týmem celé základní části, poprvé v sérii překonali gólmana Ducks až ve 26. minutě druhého duelu. Právě Hiller je zatím hlavní postavou celé série. V úvodním duelu zlikvidoval všech 35 střel San Jose, ve druhém zápase ze 44 střel pustil za svá záda pouhé dvě. Anaheim tak zvítězil v obou zápasech na ledě Sharks a série se nyní přesouvá na jeho led.

Druhou výhru v prodloužení získali Ďáblové z New Jersey. V 65. minutě se o vítězství hostů v utkání proti Carolině postaral Zajac. Devils se tak ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy.

První výhru v letošním play-off se podařilo vybojovat hráčům Philadelphie, kteří po dvou úvodních prohrách dokázali Pittsburgh porazit vysoko 6:3. Tučňákům nepomohly ani dvě branky Jevgenije Malkina. Pittsburgh vede v sérii 2:1 na zápasy.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápasy:
Carolina - New Jersey 2:3 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 7. Bayda, 36. Larose - 7. Parise, 20. Gionta, 65. Zajac. Zásahy brankářů: Ward 35/32 - Brodeur 30/28. Diváci: 17 971. Hvězdy zápasu: Zajac (NJ), LaRose (CAR), Parise (NJ). Stav série: 1:2.
Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 29. a 59. Gagne, 3. J. Carter, 6. M. Richards, 25. Giroux, 44. Ross - 20. a 49. Malkin, 21. Scuderi. Zásahy brankářů: Biron 29/26 - Fleury 29/24. Diváci: 19 745. Hvězdy zápasu: Giroux, Gagne (oba PHI), Malkin (PIT). Stav série: 1:2.
Západní konference - 2. zápas:
San Jose - Anaheim 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 26. Clowe, 54. Cheechoo - 4. Ryan, 50. Ebbett, 54. Miller. Zásahy brankářů: Nabokov 26/23 - Hiller 44/42. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Hiller (ANA), Chechoo (SJ), Niedermayer S. (ANA). Stav série: 0:2.
3. zápas:
St. Louis - Vancouver 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 4. Backes, 37. McDonald - 28. Öhlund, 31. D. Sedin, 42. Bernier. Zásahy brankářů: Mason 26/23 - Luongo 26/24. Diváci: 19 500. Hvězdy zápasu: D. Sedin (VAN), McDonald (STL), Bernier (VAN). Stav série: 0:3.